هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
ترکی:

تجدیدنظر در افزایش 5 درصدی سهمیه ایثارگران آزمون دستیاری پزشکی امکان‌پذیر است

سرویس فرهنگی
عضو کمیسیون بهداشت در مجلس با بیان اینکه می‌توان درخصوص افزایش 5درصدی سهیمه ایثارگران تجدیدنظر کرد، گفت: این موضوع در کمیسیون‌های مربوطه بررسی و بازکشت این سهمیه به همان میزان 25 درصد قبل در صحن علنی مجلس موافقت می‌شود.
چهارشنبه 23 خرداد 1397 ساعت 19:01
تجدیدنظر در افزایش 5 درصدی سهمیه ایثارگران آزمون دستیاری پزشکی امکان‌پذیر است عضو کمیسیون بهداشت در مجلس با بیان اینکه می‌توان درخصوص افزایش 5درصدی سهیمه ایثارگران تجدیدنظر کرد، گفت: این موضوع در کمیسیون‌های مربوطه بررسی و بازکشت این سهمیه به همان میزان 25 درصد قبل در صحن علنی مجلس موافقت می‌شود. http://cdn.icana.ir/d/019/201803105366948099.jpg تجدیدنظر,در,افزایش,5,درصدی,سهمیه,ایثارگران,آزمون,دستیاری,پزشکی,امکان‌پذیر,است Icana

اکبر ترکی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به اعتراض شرکت‌کنندگان آزمون دستیاری پزشکی سال97 به اعمال سهمیه‌ها در این آزمون، گفت: می‌توان درخصوص افزایش 5 درصدی سهیمه ایثارگران و جانبازان تجدید نظر کرد اما هجمه یکباره به سهمیه و تسهیلاتی که برای خانواده‌های ایثارگران ایجاد شده به هیچ عنوان قابل قبول نیست.

نماینده مردم فریدن، فریدونشهر و چادگان در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: در صورت ارائه طرحی برای کاهش 5 درصد از سهمیه خانواده ایثارگران و جانبازان که در برنامه ششم توسعه از 25 درصد به 30 درصد افزایش پیدا کرده است این موضوع در کمیسیون‌های مربوطه بررسی و احتمالا با کاهش آن در صحن علنی مجلس موافقت می‌شود.

وی کسب 80 درصد نصاب نمره برای افراد دارای سهمیه و عادی را به صورت توامان ضروری دانست و افزود: نباید 30 درصد سهمیه مناطق محروم و 10درصد استعدادهای درخشان را نیز به حساب ایثارگران نوشت.

ترکی با بیان اینکه باید برای فرزندانی که با بیمارها و مشکلات حاصل از جنگ والدین خود دست به گریبان هستند تسهیلاتی در نظر گرفت، اظهارکرد: گاهی درست و غلط زدن حتی دو الی سه تست رتبه یک فرد را هزار تا دو هزار نفر بالا و پایین می‌کند بنابران نباید علیه ایثارگران جوسازی کرد چراکه بدست آوردن 70 درصد نمره قبولی نیز کم نیست.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان در مجلس همچنین از عدم تمایل بسیاری از پزشکان که با شرایط عادی به دانشگاه آمده‌اند جهت گذراندن دوران طرح خود در مناطق محروم انتقاد کرد./

پایان پیام   

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000