شهادت حضرت فاطمه معصومه (س)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
جاسمی ضمن مخالفت با پیوستن ایران به FATF:

FATF برای حق تحفظ‌های ایران ارزشی قائل نیست

سرویس سیاسی
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: موضوع حق تحفظ‌هایی که ایران برای پیوستن به FATF در نظر گرفته نیز فاقد ارزش است.
چهارشنبه 23 خرداد 1397 ساعت 14:28
FATF برای حق تحفظ‌های ایران ارزشی قائل نیست عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: موضوع حق تحفظ‌هایی که ایران برای پیوستن به FATF در نظر گرفته نیز فاقد ارزش است. http://cdn.icana.ir/d/019/201803100149499880.jpg FATF,برای,حق,تحفظ‌های,ایران,ارزشی,قائل,نیست Icana

سیدقاسم جاسمی درگفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، ضمن مخالفت با عضویت ایران در FATF، اظهار داشت: در شرایط فعلی که سازمان ملل متحد، شورای امنیت و کشورهایی مانند آمریکا پایبند به اصول و قواعد خاصی نیستند، نمی‌توانیم اعتماد کافی داشته باشیم و به FATF بپیوندیم.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: FATF یک تشکیلات بین دُوَلی اسست، یعنی چند کشور این سیستم را طراحی کرده‌اند.

جاسمی بیان کرد: تعدادی از کشورها در G7 موضوع مبارزه پولشویی و مقابله با تامین مالی تروریسم را کلید زده‌اند و پس از بررسی هایی که انجام گرفته، ما نمی توانیم به این برنامه آن ها اطمینان کنیم زیرا آن‌ها می‌خواهند ایران را در عمل انجام شده قراردهند و سپس کشور را تحت فشار قرار دهند.

وی افزود: موضوع حق تحفظ‌هایی که ایران برای پیوستن به FATF در نظر گرفته نیز فاقد ارزش است زیرا پس از بررسی حق تحفظ‌های ایران در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مشخص شد که نمی توانیم به حق تحفظ‌ها نیز اعتماد کرد.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی گفت: تعدادی از نمایندگان و از جمله اینجانب در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با پیوستن ایران به FATF مخالفت کردیم، زیرا سازمان FATF برای حق تحفظ های ایران ارزشی قائل نیست./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000