هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
تجری:

پیوستن ایران به CFT از مجلس هشتم مطرح است/ بررسی تمام هزینه فایده‌های لایحه در فرصت دو ماهه پیش‌رو

سرویس سیاسی
نایب رئیس کمیسیون اصل نود مجلس با اشاره به طرح و تصویب لایحه الحاق ایران به CFT از مجلس هشتم، گفت: در فرصت دوماهه مورد نظر تمام هزینه فایده‌های الحاق به کنوانسیون بررسی و تصمیم نهایی را اتخاذ خواهیم کرد.
جمعه 25 خرداد 1397 ساعت 08:55
پیوستن ایران به CFT از مجلس هشتم مطرح است/ بررسی تمام هزینه فایده‌های لایحه در فرصت دو ماهه پیش‌رو نایب رئیس کمیسیون اصل نود مجلس با اشاره به طرح و تصویب لایحه الحاق ایران به CFT از مجلس هشتم، گفت: در فرصت دوماهه مورد نظر تمام هزینه فایده‌های الحاق به کنوانسیون بررسی و تصمیم نهایی را اتخاذ خواهیم کرد. http://cdn.icana.ir/d/019/201606100881249351.jpg پیوستن,ایران,به,CFT,از,مجلس,هشتم,مطرح,است/,بررسی,تمام,هزینه,فایده‌های,لایحه,در,فرصت,دو,ماهه,پیش‌رو Icana

فرهاد تجری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در خصوص لایحه الحاق جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون مبارزه با تامین مالی تروریسم، گفت: لیاحه مذکور در مجلس هشتم به تصویب رسید اما مورد ایراد شورای نگهبان قرار گرفت، این لایحه در آن سال‌ها به عنوان یک ضرورت ملی مطرح شد البته در همان سال‌ها هم دغدغه تروریست تلقی کردن جنبش‌های آزادی‌خواه و جهادی وجود داشت.

نماینده مردم قصر شیرین، سرپل ذهاب و گیلان غرب در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: لایحه بعد از مدت طولانی و با انجام اصلاحاتی مجدد به مجلس ارایه شد، این لایحه به دلیل شرایط کنونی جهانی مسکوت ماند و بعد از دو ماه تعیین تکلیف خواهد شد.

وی افزود:  نمایندگان همچنان دغدغه گروه‌های جهادی را دارند و با لحاظ تمامی موارد آن را تعیین تکلیف خواهند کرد، فرصت دو ماهه برای تعیین تکلیف لایحه الحاق به کنوانسیون مبارزه با تامین مالی تروریسم جهت جلوگیری از شکاف در جامعه و اختلاف بین مجلس و دولت داده شد.

تجری معتقد است: تبعات پیوستن به کنوانسیون مبارزه با تامین مالی تروریسم هنوز برای تمامی نمایندگان نیز شفاف نشده است لذا هرچند این لایحه در سال‌ها پیش مورد نظر موافق نمایندگان مجلس قرار گرفته اما در شرایط کنونی که مذاکرات برجامی با راوپا هم در جریان است باید مدبرانه‌تر با ان برخورد شود.

نایب رئیس کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: در این فرصت دوماهه تمام هزینه- فایده‌های پیوستن به کنوانسیون مبارزه با تامین مالی تروریسم سنجیده می‌شود و تصمیم نهایی اتخاذ می‌شود. شفافیت فضا تصمیم گیری برای تمام نمایندگان را تسهیل می‌کند./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر