هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
حسینی:

درآمد نفتی تاثیری بر رشد اقتصادی کشور ندارد

سرویس اقتصادی
نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی توضیح داد که کاهش قیمت نفت تاثیری بر رشد اقتصادی کشور ندارد.
جمعه 25 خرداد 1397 ساعت 09:08
درآمد نفتی تاثیری بر رشد اقتصادی کشور ندارد نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی توضیح داد که کاهش قیمت نفت تاثیری بر رشد اقتصادی کشور ندارد. http://cdn.icana.ir/d/019/54672.jpg درآمد,نفتی,تاثیری,بر,رشد,اقتصادی,کشور,ندارد Icana

سیدحسن حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اینکه قیمت جهانی نفت به دلیل خروج آمریکا از برجام کاهش می یابد، بیان داشت: رشد اقتصادی که برای کشور پیش بینی شده است بر اساس هر بشکه نفت 55 دلار است بنابراین فروش نفت با مبلغی بیش از 55 دلار درآمد مازاد محسوب می شود.

عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس ادامه داد: در قانون برنامه ششم توسعه رشد اقتصاد 8 درصد برای افق 5 ساله در نظر گرفته شده است با این حساب اگر نفت همان طور که پیش بینی می شد با مبلغ 100دلار به فروش نرسد از رشد اقتصادی کشور عقب نمی مانیم تنها مازاد درآمد آن طور که پیش بینی شده بود محقق نمی شود.

نماینده مردم شاهرود در مجلس دهم شورای اسلامی گفت: البته اگر نفت بیش از رقم تعیین شده در بودجه به فروش برسد بر افزایش رشد اقتصادی کشور اثر گذار خواهد بود اما طبق قانون انتظار ما از رشد اقتصادی 8 درصد است که با نفت 55 دلار محقق می شود.

وی ادامه داد: باید گفت که درآمد نفتی تنها شاخص تاثیرگذار بر رشد اقتصادی نیست، صادرات غیرنفتی و رشد تولید نیز می تواند بر افزایش شد اقتصادی کشور اثرگذار باشد.

این نماینده مجلس تاکید کرد: برای رشد اقتصادی علاوه بر فروش نفت باید به شاخص های دیگر توجه کرد و برای جبران کاستی در زمینه افزایش صادرات غیر نفتی و رشد تولید داخل گام برداشت.

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در خصوص دستیابی به رشد اقتصادی 8 درصد گفت: برای ارزیابی این امر باید عملکرد دولت در دوماهه ابتدای سال را در اختیار داشت تا بتوان گفت در مسیر تحقق رشد اقتصادی 8 درصد هستیم یا خیر./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000