هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
سرکنسولگری ایران در اربیل خبر داد:

اعتراض ایران به اقلیم کردستان عراق در رابطه با پیرامون تحرکات اخیر عناصر تروریستی در برخی حوزه های مرزی مشترک

سرویس دیگر رسانه‌ها
سرکنسولگری ایران در اربیل به در دیدار با دستیار بخش روابط خارجی اقلیم کردستان عراق مراتب اعتراض جمهوری اسلامی ایران پیرامون تحرکات اخیر عناصر تروریستی در برخی حوزه های مرزی مشترک را ابلاغ کرد.
پنج‌شنبه 24 خرداد 1397 ساعت 15:40
اعتراض ایران به اقلیم کردستان عراق در رابطه با پیرامون تحرکات اخیر عناصر تروریستی در برخی حوزه های مرزی مشترک سرکنسولگری ایران در اربیل به در دیدار با دستیار بخش روابط خارجی اقلیم کردستان عراق مراتب اعتراض جمهوری اسلامی ایران پیرامون تحرکات اخیر عناصر تروریستی در برخی حوزه های مرزی مشترک را ابلاغ کرد. http://cdn.icana.ir/d/019/52816.jpg اعتراض,ایران,به,اقلیم,کردستان,عراق,در,رابطه,با,پیرامون,تحرکات,اخیر,عناصر,تروریستی,در,برخی,حوزه,های,مرزی,مشترک Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، هیات سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در اربیل به سرپرستی برهانی کارشناس ارشد‌ نمایندگی در دیدار ۲۱ خرداد ۹۷ با سیهام جبلی مامند، دستیار بخش روابط خارجی اقلیم کردستان عراق ضمن تسلیم یادداشت، مراتب اعتراض جمهوری اسلامی ایران پیرامون تحرکات اخیر عناصر تروریستی در برخی حوزه های مرزی مشترک را رسما ابلاغ کردند. 

جبلی با اشاره به روابط دیرینه، جایگاه ویژه ایران و مناسبات رو به رشد طرفین گفت: اراده اقلیم کردستان عراق بر مبنای توسعه و تحکیم روابط با ایران استوار بوده است لذا ضمن اعلام ناخرسندی از رخدادهای اخیر تاکید می کنم قطعا اقلیم کردستان عراق اجازه نخواهد داد روابط سازنده و مثبت فیمابین با این گونه اقدامات تحت الشعاع قرار گیرد.

وی با بیان اینکه حکومت اقلیم مصالح خود را به خاطر هیچ حزب و گروهی به مخاطره نخواهد انداخت، اظهار داشت: بی تردید مراتب پیگیری و نتایج به اطلاع سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران خواهد رسید.

هیات ایرانی ضمن تسلیم اعتراضیه، حقوق نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در دفاع مشروع و مقابله با کانون تهدید را به طرف عراقی یادآور شد.

به گزارش ایلنا، شایان ذکر است در طی چند روز گذشته تعدادی از تیم های تروریستی اشرار مسلح که در کردستان عراق پایگاه دارند قصد ورود به خاک کشور را داشتند که با کمین رزمندگان اسلام مواجه و ضمن تحمل تلفات مجبور به فرار شدند. /

پایان پیام

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000