هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
آقاپور علیشاهی مطرح کرد:

نقدینگیِ ۱۵۰۰هزار میلیارد تومانی بازیگر تلاطمات ارزی/کنترل حجم نقدینگی ضرورت دارد

سرویس اقتصادی
عضو هیئت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی بر لزوم کنترل حجم نقدینگی تاکید کرد.
پنج‌شنبه 24 خرداد 1397 ساعت 15:47
نقدینگیِ ۱۵۰۰هزار میلیارد تومانی بازیگر تلاطمات ارزی/کنترل حجم نقدینگی ضرورت دارد عضو هیئت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی بر لزوم کنترل حجم نقدینگی تاکید کرد. http://cdn.icana.ir/d/019/201611108721512211.jpg نقدینگیِ,۱۵۰۰هزار,میلیارد,تومانی,بازیگر,تلاطمات,ارزی/کنترل,حجم,نقدینگی,ضرورت,دارد Icana

معصومه آقاپور علیشاهی در گفت و گو با خبرنگارخبرگزاری خانه ملت ، با بیان اینکه افزایش نرخ ارز و سکه به بی ثباتی در بازارها منجر شده است، گفت: علاوه بر مسایل بین‌المللی و مسکوت ماندن تصویبFATF  ، اصطلاحا از بابت بمب ویرانگرِ نقدینگیِ حدود ۱۵۰۰هزار میلیارد تومانی کشور نگران هستم.

عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ادامه داد:موضوع گرانی ارز و سکه را خیلی غیرطبیعی نمی‌دانم چرا که با دمیدن هر روزه بر بادکنکِ نقدینگی این گرانی ها را می توان طبیعی دانست.

آقاپور علیشاهی تصریح کرد:چاپ پول و شبه پول برای جبران هزینه های سرسام‌آور کشور چه برای پرداخت یارانه، چه برای طرح سلامت، چه برای تامین منابع حقوق‌بگیران و چه برای هزینه‌های نظامی، باعث می شود  بادکنک نقدینگی بزرگتر شود و موضوع دیگر اینکه اختصاص سودهای واهی به سپرده های بانکی از به زیان اقتصاد کشور است.

 

بررسی راهکارهای کاهش هزینه‌ های کشور

نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی افزود: باید پذیرفت برای اصلاح و کاهش هزینه‌ های کشور نمی توان کارمندها را اخراج یا یارانه‌ها را قطع کرد یا هزینه های نظامی را کاهش داد بنابراین باید بصوت اصول و کارشناسی راهکارهای اقتصادی ارائه کرد.

 

تاکید بر تقویت استحکام موقعیت تجاری کشور

آقاپور علیشاهی تصریح کرد: می توان عنوان کرد وضعیت اقتصاد فعلی به مانند بسته های پف‌کرده‌ی چیپس شده که به سختی یک پنجم حجم آن سیب‌زمینی است بنابراین باید با هماهنگی و اتخاذ تدابیر صحیح اقتصادی بسته نقدینگی را فشار داد تا حجم آن اصطلاحا به اندازه سیب زمینی داخلش باشد.

وی ادامه داد:تقویت دیپلماسی اقتصادی و تعامل با کشورهای مختلف دنیا و همچنین بالا بردن درجه امنیت کسب و کار در کشور نقش مهمی در رونق اقتصاد دارد.

عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر ارتقای بهره وری و تقویت استحکام موقعیت تجاری کشور یادآورشد:برای رفع مشکلات اقتصادی باید نقدینگی به بازارهای مولد سوق داده شود و از خام فروشی نیز جلوگیری کند./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر