هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
کلانتری:

مشکل کم آبی جدی است/ کمبود نیرو داریم

سرویس دیگر رسانه‌ها
رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست گفت: مشکل کم آبی در کشور جدی بوده وباید به این مهم توجه شود.
پنج‌شنبه 24 خرداد 1397 ساعت 19:00
مشکل کم آبی جدی است/ کمبود نیرو داریم رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست گفت: مشکل کم آبی در کشور جدی بوده وباید به این مهم توجه شود. http://cdn.icana.ir/d/019/201706102453439013.jpg مشکل,کم,آبی,جدی,است/,کمبود,نیرو,داریم Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، عیسی کلانتری در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل محیط زیست خراسان رضوی اظهارکرد: یکی از مشکلات حوزه محیط زیست در سال های بعد از انقلاب بی توجهی به موضعات زیست محیطی در برنامه های توسعه کشور بوده است.

وی افزود: در دنیا تلاش می شود محیط زیست در چارچوب توسعه پایدار حفظ شود اما در کشور ما متاسفانه توسعه صنعتی و زیربنایی موجب آسیب دیدن محیط زیست می شود.

رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست بیان کرد:بهبود هوای کلان‌شهرها، پسماندها، ریزگرد و احیای تالاب‌ها  از جمله اولویت های حوزه محیط زیست کشور به شمار می رود که باید به آنها توجه ویژ ای داشته باشیم.

کلانتری تاکید کرد: سیاست هایی که در بخش های مختلف اعمال شده موجب شده تا امروز بیش از ۷۰ درصد جمعیت کشور در معرض بی‌آبی قرار گرفته و  سرانه آب در سال جاری به زیر ۵۰۰ متر مکعب برسد. چرا باید در شهرهایی که مشکل آب دارند صنایعی مستقر شوند که به آب نیاز دارند؟

وی با اشاره به مشکلات زیست محیطی خراسان رضوی گفت: علاوه بر موضوع مصرف بالای منابع آبی تجدید پذیر، کیفیت گازئیل توزیع شده در مشهد بسیار پایین بود که در صدد اصلاح آن هستیم.

رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست خاطرنشان کرد: برخی اقدامات در انتقال آب به منظور افزایش تولید موجب ایجاد مشکلاتی از جمله خشک شدن تالاب ها شده است که نتیجه آن وجود ریزگردها با منشاء داخلی است.

 کلانتری در ادامه با اشاره به موضوع آموزش همگانی در حوزه محیط زیست تاکید کرد: اولین وظیفه ما آموزش مردم است که باید این آموزش‌ها از سنین پایین و کودکستان ها آغاز شود.

به گزارش مهر، وی با اشاره به کمبود نیروی لازم در این سازمان گفت:با 3 هزار نیروی محیط‌بان و کمتر از 4 هزار نیروی اداری امکان حفاظت از همه عرصه های محیط زیستی کشور وجود ندارد و در کنار استفاده از کمک های مردمی باید نیروی لازم را نیز تامین کنیم./

پایان پیام

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000