هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
سعیدی مبارکه به خانه ملت پاسخ داد:

با چه ساز و کاری خطر حجم بالای نقدینگی در اقتصاد به فرصت تبدیل شود؟

سرویس اقتصادی
سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی بر لزوم هدایت نقدینگی به بخش های مولد در اقتصاد تاکید کرد.
جمعه 15 تیر 1397 ساعت 13:15
با چه ساز و کاری خطر حجم بالای نقدینگی در اقتصاد به فرصت تبدیل شود؟ سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی بر لزوم هدایت نقدینگی به بخش های مولد در اقتصاد تاکید کرد. http://cdn.icana.ir/d/019/201711103663131224.jpg با,چه,ساز,و,کاری,خطر,حجم,بالای,نقدینگی,در,اقتصاد,به,فرصت,تبدیل,شود؟ Icana

زهرا سعیدی مبارکه در گفت‌ و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به رشد میزان نقدینگی در کشور گفت:در حالی بخش تولید با مشکل کمبود نقدینگی روبرو است که بالا بودن میزان نقدینگی و کم توجهی به موضوع هدایت صحیح نقدینگی باعث رونق سوداگری در بازار ارز و طلا شده است.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: تلاطم بازار ارز در چندماه گذشته، ثبات نسبی ایجاد شده در اقتصاد را در طول فعالیت دولت یازدهم با چالش اساسی روبرو کرده به نحوی که تبعات تداوم روند صعودی قیمت ارز در مدت اخیر، بازارهای مختلف و همچنین معیشت مردم را با مسائلی روبرو کرده است.

نماینده مردم مبارکه در مجلس دهم شورای اسلامی افزود:مدیریت بازار ارز با لحاظ تدابیر اقتصادی و کارشناسی باید به نحوی باشد که این بازار با نوسان شدید روبرو نشود چرا که عدم ثبات در بازار ارز فعالیت در بخش تولید را با مشکل روبرو می کند.

سوق نقدینگی به بخش تولید ضرورت دارد

سعیدی مبارکه در ادامه گفت وگوی خود با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت تصریح کرد:در هر صورت باید سیاست های اقتصادی در راستای تقویت تولید و صادرات باشد و بخش واردات مدیریت شود از طرفی از رونق فعالیت های سوداگرانه و غیرمولد در اقتصاد جلوگیری شود.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر ضرورت تعریف ساز و کارهای مشخص برای مدیریت حجم بالای نقدینگی در اقتصاد کشور، یادآور شد:باید نقدینگی به بخش تولید روانه شود و در این راستا می توان از ظرفیت بازار سرمایه برای تامین نقدینگی شرکت های تولیدی بورسی استفاده کرد همچنین می توان از ظرفیت بخش تعاون برای تقویت تولید استفاده کرد./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000