هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
بنیادی:

افزایش حاشیه‌نشینی نتیجه بی‌توجهی به روستاییان است

سرویس دیگر رسانه‌ها
نماینده کاشمر در مجلس شورای اسلامی گفت: متاسفانه زمانی شروع به آموزش کشاورزان در بخش‌های مختلف کرده‌ایم که بسیاری از روستاها خالی شده است.
دوشنبه 28 خرداد 1397 ساعت 10:45
افزایش حاشیه‌نشینی نتیجه بی‌توجهی به روستاییان است نماینده کاشمر در مجلس شورای اسلامی گفت: متاسفانه زمانی شروع به آموزش کشاورزان در بخش‌های مختلف کرده‌ایم که بسیاری از روستاها خالی شده است. http://cdn.icana.ir/d/019/201605108159176915.jpg افزایش,حاشیه‌نشینی,نتیجه,بی‌توجهی,به,روستاییان,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت ؛ بهروز بنیادی همچنین بر ضرورت افزایش درآمد کشاورزان تاکید کرد و افزود: به رغم این‌که در سال 95 بسیاری از کشمش کشاورزان به فروش نرسیده بود اما با پیگیری‌های انجام شده خود تعاون روستایی ورود کرد و اقدام به خرید نمود.

وی با بیان این‌که «قرار است محصولات کشمش و پسته وارد بورس شود و تا این اتفاق نیفتد مشکلات کشاورزان منطقه رفع نخواهد شد»، عنوان کرد:  اکنون به شدت برروی تغییر الگوی کشت منطقه کار می‌شود که استفاده از گل محمدی، سنجد و گیاه کینووا از آن جمله است. اگر به روستائیان توجه نشود تا 10 سال آینده بسیاری از آن‌ها خالی خواهد شد و شاهد افزایش حاشیه نشینی خواهیم بود.

بنیادی  با اشاره به این‌که «اکنون 90درصد جمعیت منطقه ترشیز که شامل شهرهای کاشمر، خلیل آباد و بردسکن می‌شود در بخش کشاورزی مشغول هستند»، افزود: تا وقتی آب داشتیم کسی به فکر آموزش و ارتقاء کشاورزان نبوده است و اکنون زمانی آموزش را آغاز کرده‌ایم که بسیاری از روستاها خالی شده و تنها کشاورزان سنتی باقی مانده و مکانیزاسیون ندارند و بذر مناسب داده نشده است.

نماینده کاشمر در مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که «با پیگیری‌های انجام شده در سطح کلان و منطقه هدف گذاری‌هایی صورت گرفته است»، گفت: اکنون در سه شهرستان لوله گذاری‌های انتقال آب به خوبی انجام شده و کارشناسان جهاد کشاورزی برای ارائه آموزش‌های لازم به بین مردم رفته‌اند.

وی با اشاره به این‌که «سعی شده در گفتار  کشاورزان وحدت رویه ایجاد شود در صورتی‌که در گذشته هر کارشناسی اظهار نظر خود را داشته است»، بیان کرد: به جد با افرادی که سموم غیر مجاز توزیع می کردند برخورد شده است.

به گزارش ایسنا، وی با تاکید براین‌که «باید میزان تولید را در هکتار افزایش داد تا اگر آب کم شد بتوانیم برای کشاورز افزایش تولید در هکتار ایجاد کنیم»، گفت: در این خصوص پیشنهاداتی به کارشناسان و مدیران منطقه شده که امیدواریم شاهد رفع مشکلات باشیم./

پایان پیام

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000