سال ۹۸ سال رونق تولید
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter

دخالت آمریکا و همپیمانانش مخل امنیت منطقه است

سرویس بین الملل
خانم پاسکاله بریسول معاون وزیر خارجه سوئیس با حسین امیرعبداللهیان دستیار ویژه رییس و مدیرکل اموربین الملل مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگوکرد.
جمعه 1 تیر 1397 ساعت 21:31
دخالت آمریکا و همپیمانانش مخل امنیت منطقه است خانم پاسکاله بریسول معاون وزیر خارجه سوئیس با حسین امیرعبداللهیان دستیار ویژه رییس و مدیرکل اموربین الملل مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگوکرد. http://cdn.icana.ir/d/019/201804103900317805.jpg دخالت,آمریکا,و,همپیمانانش,مخل,امنیت,منطقه,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، امیرعبداللهیان در ابتدای این دیدار روابط رو به رشد دو کشور را مثبت ارزیابی کرد و با اشاره به اوضاع منطقه و ضمن انتقاد شدید از رفتار آمریکا گفت: آمریکا با خروج یکجانبه از توافق هسته ای   و اخیراً تصمیم به خروج از شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد بار دیگر نشان داد که به تعهدات بین المللی هیچ پایبندی ندارد. 
وی افزود: اکنون جمهوری اسلامی ایران در انتظار سطح و نحوه واکنش اروپا به بد عهدی آمریکا در توافق هسته ای است و مجلس شورای اسلامی بدقت تصمیمات و رفتار اروپا را در این مقطع رصد می کند. 
امیرعبداللهیان در ادامه این دیدار با اشاره به اوضاع منطقه گفت: جمهوری اسلامی ایران از ابتدا برراه حل سیاسی برای بحران سوریه و یمن تاکیدداشت و دخالت نظامی آمریکا و برخی همپیمانانش را مخل ثبات و امنیت منطقه می دانست.
دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین الملل در بخش دیگری از سخنان خود با انتقاد از سکوت غرب در برابر نقض فاحش و سیستماتیک حقوق بشر در یمن و بحرین افزود: تداوم جنگ و تجاوز سعودی علیه یمن، بروز تاسف بار فاجعه انسانی در یمن و سرکوب سازمان یافته و نقض سیستماتیک حقوق بشر در بحرین در کنار سکوت غرب و محافل مدافع حقوق بشر باعث تشدید بحران انسانی و حقوق بشر در بخش های مهمی از منطقه شده است . وی با اشاره به موفقیت عراق ، سوریه و لبنان در شکست تروریسم وهابی ، رفتار ماجراجویانه و تحریک آمیز رژیم صهیونیستی را عامل مهمی در تداوم بی ثباتی منطقه و تلاش برای احیای تروریسم خواند. 
پاسکاله بریسول معاون وزیرخارجه سوئیس با ابراز خرسندی از سفر به کشورمان گفت: با نگاه به تحولات منطقه بویژه روند نابودی داعش در سوریه وعراق، خرسند کننده است.
وی در ادامه با اشاره به نشست اخیر سه کشوراروپایی طرف برجام در بروکسل گفت: سوئیس،اتحادیه اروپا و بویژه تروئیکای برجام بر لزوم پابرجا بودن این توافق بین المللی توافق دارند. 
این مقام اروپایی در ادامه گفت: اروپا خواهان باقیماندن ایران در برجام است و تداوم گفتگو و مذاکرات را بهترین روش برای تصمیم گیری و یافتن راه حل مرضی الطرفین میداند. 
وی در پایان این دیدار گفت: سوئیس با ابراز تاسف از وخامت اوضاع انسانی در یمن از ابتدای بحران، بارها کمک های بشردوستانه خود را به این کشور روانه کرده است و امیدوار است با مذاکره و گفتگو بتواند در کنار سایر کشورها از جمله ایران ، به بحران یمن خاتمه دهد./
لازم به ذکر است : سوییس حافظ منافع آمریکا در جمهوری اسلامی ایران میباشد.

پایان پیام 

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000