هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
نمایندگان موافق طرح اصلاح ثبت اراضی:

رسیدگی به دو میلیون پرونده نیاز به اصلاح قانون دارد

سرویس صحن
نمایندگان موافق طرح اصلاح ثبت اراضی بر این باورند که با اصلاح قانون می‌توان تکلیف 2 میلیون پرونده برای ثبت اراضی را مشخص کرد.
یکشنبه 3 تیر 1397 ساعت 09:44
رسیدگی به دو میلیون پرونده نیاز به اصلاح قانون دارد نمایندگان موافق طرح اصلاح ثبت اراضی بر این باورند که با اصلاح قانون می‌توان تکلیف 2 میلیون پرونده برای ثبت اراضی را مشخص کرد. http://cdn.icana.ir/d/019/201706103522191474.jpg رسیدگی,به,دو,میلیون,پرونده,نیاز,به,اصلاح,قانون,دارد Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، احمد سالک در نشست علنی امروز (یکشنبه، 3 تیر ماه) مجلس شورای اسلامی  در موافقت با طرح یک فوریتی اصلاح ماده 1 قانون تعیین تکلیف وضعیت ثبتی اراضی و ساختمان‌های فاقد سند رسمی اظهار داشت: سال 90 با اصلاح این قانون به دنبال آن بودیم که شرایط رسیدگی به 5 میلیون پرونده مشخص شود اما شرایطی ایجاد شد که ضوابط قانونی نیز نمی‌توانست به تقاضای ثبت اراضی بپردازد.

نمایندگان مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بنابراین در اصلاح قانون به دنبال آن هستیم که اراضی محدوده شهری و روستایی تعیین تکلیف شود نه آن که تصرفات غیرقانونی مورد تأیید قرار گیرد.

همچنین علی اصغر یوسف نژاد در موافقت با طرح اصلاحی گفت: در حال حاضر مشکلاتی برای ادامه رسیدگی به 5 میلیون پرونده در زمینه ثبت اراضی وجود دارد که سازمان ثبت اسناد به دلیل عدم ماهیت قانونی پرونده‌ها را مراعا گذاشته است.

نماینده مردم ساری و میاندرود در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بنابراین اصلاح قانون مذکور کمک می‌کند تا برخی از مشکلات در زمینه ثبت اراضی داخل شهرها و روستاها مشخص شود.

از سوی دیگر علی بختیار با اشاره به اصلاحیه قانون ثبت اراضی عنوان کرد: در سال 90 با اصلاح این قانون به دنبال آن بودیم که تکلیف 5 میلیون پرونده در زمینه ثبت اسناد مشخص شود با این حال 2 میلیون پرونده همچنان بلاتکلیف مانده است و باید با اصلاح قانون شرایط را برای رسیدگی به این تعداد پرونده مهیا کنیم.

نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در حال حاضر باغداران بسیاری وجود دارند که گرفتار عدم ثبت اراضی خود هستند که لازم است با اصلاح قانون شرایط را برای ثبت اراضی آنها مهیا کنیم./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر