هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
حاجی‌دلیگانی:

برنامه جامع اقدام مشترک از بدو تولد مُرده بود

سرویس سیاسی
عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس اعتقاد دارد برنامه جامع اقدام مشترک از بدو تولد مُرده بود زیرا کشورمان به همه تعهداتش عمل کرده است اما کشورهای غربی تعهداتشان را اجرایی نکردند.
یکشنبه 3 تیر 1397 ساعت 10:38
برنامه جامع اقدام مشترک از بدو تولد مُرده بود عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس اعتقاد دارد برنامه جامع اقدام مشترک از بدو تولد مُرده بود زیرا کشورمان به همه تعهداتش عمل کرده است اما کشورهای غربی تعهداتشان را اجرایی نکردند. http://cdn.icana.ir/d/019/201607101378678260.jpg برنامه,جامع,اقدام,مشترک,از,بدو,تولد,مُرده,بود Icana

حسینعلی حاجی‌دلیگانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در واکنش به هشدار معاون وزیر امور خارجه کشورمان  مبنی بر اینکه اکنون برجام با از دست دادن نقطه تعادلی خود در آی سی یو است، گفت: باید اذعان کرد زمانی که برنامه جامع اقدام مشترک امضاء شده، در واقع توافقنامه ای مُرده بود.

نماینده مردم شاهین شهر، میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه هیچ یک از طرف های برجام به تعهداتشان عمل نکرده اند و این امر نشان دهنده مُرده بودن توافقنامه مذکور است، اظهارکرد: این در حالیست که طبق گزارش های آژانس بین المللی انرژی اتمی کشورمان همواره به تعهدات خود عمل کرده است.

وی ادامه داد: بنابراین به نظر می رسد فرصت سوزی هایی که در حال انجام است، صرفا در راستای اعمال فشار بیشتر به کشورمان و تضعیف اراده ملت در بازگشت به احیاء آنچه از دست داده ایم است.

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به اینکه غنی سازی کشورمان در مقابل غربی ها قدرت بازدارنده محسوب میشد، تصریح کرد: این مهم در حالیست که غربی ها هم اکنون بدنبال ایجاد شرایط سخت برای جمهوری اسلامی ایران و جلوگیری از تحقق غنی سازی است.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه طرف‌های 4+1 باید نسبت به تعهدات برجامی خود بعنوان تعهد رسمی بین‌المللی پایبند باشند، خاطرنشان کرد: همچنین مسئولان تیم مذاکره کننده هسته ای کشورمان نیز باید قاطعانه بر موضع خود بایستد و از موضع خود دفاع کند.

به گزارش خبرگزاری خانه‌ملت، عراقچی، معاون وزیر امور خارجه کشورمان تصریح کرد که نمی توان گفت چشم انداز ادامه مذاکرات با اروپا روشن و مشخص است و می‌تواند ما را به دستیابی یک بسته مشترک برای حفظ برجام برساند. ما همچنان منتظریم و امیدوار تا بسته پیشنهادی اروپایی‌ها مورد رضایت ایران باشد تا ایران از برجام خارج نشود./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط