شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
در گفت‌وگو با رحیمی جهان آبادی:

تشریح اهمیت مذاکره برجامی با طرف اروپایی/ چین و روسیه شرکای تجاری و سیاسی ایران هستند

سرویس سیاسی
عضو هیأت رئیسه کمیسیون قضایی مجلس معتقد است حتی اگر 10 درصد هم ظرفیت مذاکره با اروپایی ها وجود داشته باشد باید از آن استفاده کنیم.
سه‌شنبه 5 تیر 1397 ساعت 07:50
تشریح اهمیت مذاکره برجامی با طرف اروپایی/ چین و روسیه شرکای تجاری و سیاسی ایران هستند عضو هیأت رئیسه کمیسیون قضایی مجلس معتقد است حتی اگر 10 درصد هم ظرفیت مذاکره با اروپایی ها وجود داشته باشد باید از آن استفاده کنیم. http://cdn.icana.ir/d/019/201712101455292825.jpg تشریح,اهمیت,مذاکره,برجامی,با,طرف,اروپایی/,چین,و,روسیه,شرکای,تجاری,و,سیاسی,ایران,هستند Icana

جلیل رحیمی جهان آبادی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، با اشاره به روند مذاکرات برجامی با اروپایی ها و روس‌ها و چینی ها گفت: نقش اروپا در مذاکراتی که انجام دادیم خیلی کلیدی تر از چینی ها و روس ها است و کاری که آنها می توانند انجام دهند از چین و روسیه بر نمی آید.

نماینده مردم تربت جام، تایباد و باخرز در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: اگر اروپایی ها از اجرای برجام کنار بکشند، کاری از چین و روسیه در راستای اجرای مفاد برجام بر نمی آید.

وی افزود: اروپایی ها می توانند روی سیاست و رویکرد آمریکایی ها تأثیر داشته باشند و این تأثیر را چین و روسیه ندارند از این رو باید همواره راه مذاکره با اروپایی ها را باز گذاشت تا نتیجه نهایی حاصل شود.

رحیمی جهان آبادی در ادامه با تأکید بر اینکه مذاکره با اروپایی ها، چینی ها و روس ها باید ادامه پیدا کند، یادآور شد: قطعا اولویت جمهوری اسلامی اروپایی ها نیستند چرا که چین و روسیه شرکای تجاری و سیاسی ما هستند با این حال باید به مذاکره با هر دو طرف ادامه پیدا کند و توجه بیش از حد به این دو کشور نباید اروپایی ها را برای ما مغفول بگذارد.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه حتی اگر بسته پیشنهادی اروپایی ها طی دو هفته آینده باب میل ما نباشد، نباید قضیه مذاکره را تمام کنیم، خاطرنشان کرد: حتی اگر 10 درصد هم ظرفیت مذاکره با اروپایی ها وجود داشته باشد باید از آن استفاده کنیم./

گفت و گو از ریحانه ورزنه

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000