هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
میرزایی نیکو:

مصوبه تجمعات دولت آیین نامه اجرای قانون نحوه فعالیت احزاب است/ اخذ مجوز برای برگزاری تجمع الزامی است

سرویس سیاسی
عضو کمیسیون ماده 10 احزاب، تاکید کرد: مصوبه تجمعات دولت در مورد تعیین محل‌هایی برای برگزاری تجمع آیین نامه اجرای قانون نحوه فعالیت احزاب است.
دوشنبه 4 تیر 1397 ساعت 07:20
مصوبه تجمعات دولت آیین نامه اجرای قانون نحوه فعالیت احزاب است/ اخذ مجوز برای برگزاری تجمع الزامی است عضو کمیسیون ماده 10 احزاب، تاکید کرد: مصوبه تجمعات دولت در مورد تعیین محل‌هایی برای برگزاری تجمع آیین نامه اجرای قانون نحوه فعالیت احزاب است. http://cdn.icana.ir/d/019/201805102695430409.jpg مصوبه,تجمعات,دولت,آیین,نامه,اجرای,قانون,نحوه,فعالیت,احزاب,است/,اخذ,مجوز,برای,برگزاری,تجمع,الزامی,است Icana

قاسم میرزایی نیکو در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در توضیح مصوبه دولت در مورد تجمعات، گفت: مصوبه اخیر دولت همان آیین نامه اجرایی قانون نحوه فعالیت احزاب و گروه‌های سیاسی است، ماده 13 این قانون نحوه برگزاری تجمع و اخذ مجوز در استان‌ها را مشخص کرده که طبق مصوبه دولت به عهده شورای تامین و فرمانداری‌ها گذاشته است.

نماینده مردم دماوند در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: بر اساس تبصره دوم ماده 13 قانون مذکور، «آیین نامه اجرایی قانون در مورد چگونگی تجمعات، جایگاه تجمعات، شرایط ظرف مدت سه ماه بعد از لازم الجرا شدن قانون به تصویب هیات دولت می‌رسد.»

وی افزود: این آیین نامه در کمیسیون ماده 10 احزاب تدوین و تهیه شده است که پس از تایید وزیر کشور به دولت ابلاغ کردیم، دولت نیز این مصوبه را ذیل این قانون و در قالب آیین‌نامه اجرایی اعلام کرده است.

میرزایی نیکو تاکید کرد: طبق قانون «اعلام» قبل از تجمع ضروری است، سپس موضوع در کمیسیون ماده 10 احزاب بررسی و بعد از حصول نتیجه مجوز صادر می‌شود. کمیسیون ماده 10 احزاب در استان‌ها این اختیار را به فرمانداری‌ها داده است، بر اساس قانون اخذ مجوز محدود به احزاب و اصناف نیست.

عضو کمیسیون ماده 10 احزاب، تصریح کرد: طرحی دیگر در قالب تصحیح قانون احزاب در کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس است که شرایط را کاملا تغییر می‌دهد./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر