هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
امیرآبادی فراهانی در جمع خبرنگاران:

تعطیلات تابستانی مجلس لغو شد/مجلس در تلاش برای حل مشکلات اقتصادی دولت

سرویس صحن
عضو هیات رئیسه مجلس از لغو تعطیلات تابستانی مجلس و تلاش نمایندگان برای حل مشکلات اقتصادی کنونی کشور در حمایت از دولت خبر داد.
سه‌شنبه 5 تیر 1397 ساعت 13:17
تعطیلات تابستانی مجلس لغو شد/مجلس در تلاش برای حل مشکلات اقتصادی دولت عضو هیات رئیسه مجلس از لغو تعطیلات تابستانی مجلس و تلاش نمایندگان برای حل مشکلات اقتصادی کنونی کشور در حمایت از دولت خبر داد. http://cdn.icana.ir/d/019/201610107216740009.jpg تعطیلات,تابستانی,مجلس,لغو,شد/مجلس,در,تلاش,برای,حل,مشکلات,اقتصادی,دولت Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، احمد امیرآبادی فراهانی در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر که تعطیلات تابستانی مجلس لغو شده است، از تصمیم نمایندگان برای استیضاح وزرای اقتصادی دولت خبر داد و گفت: متاسفانه وزیر امور خارجه در شرایط کنونی در موضوع برجام به یک قمارباخته تبدیل شده است و اگر ما دست وی را نگیریم قطعا همه چیز را خواهد باخت بنابراین باید به آقای ظریف کمک کنیم.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: دولت تمام تخم مرغ های خود را در سبد برجام گذاشت و در شرایط کنونی همه از بین رفته و مشکلات اقتصادی کنونی را رقم زده است بنابراین در این شرایط اگر دولت برای رفع این معضل هر لایحه ای که به مجلس بیاورد با تصویب آن به دولت کمک خواهیم کرد.

وی با یادآوری اینکه FATF گروه اقدام مالی است که 46 شرط برای ایران گذاشته گفت: دولت آن را تبدیل به چهار لایحه کرده است که دو کنوانسیون و دو قانون است.

امیرآبادی فراهانی تاکید کرد: آمارها نشان می دهد در دوره ای که FATF یعنی در سال های 91 و 92 ما را در لیست سیاه قرار داده بود و تحریم ها نیز وجود نداشت ما مشکلات بانکی نداشتیم اما بعد که تعلیق شدیم و تحریم ها هم ایجاد شده بود نتوانستیم از آن استفاده کنیم.

وی با تاکید بر اینکه در زمان تحریم ها پیوستن به FATF معنا ندارد، در تشریح آن خاطرنشان کرد: FATF متشکل از 8 کشور بزرگ دنیا بوده که زیر سلطه آمریکا قرار دارند همچنین 28 کشور و 2 نهاد بین المللی منطقه ای نیز عضو آن هستند بنابراین این سوال مطرح می شود که ما با تصویب آن قرار است در چه مواردی شفاف سازی کنیم.

وی عنوان کرد: دولت می خواهد از سکه هایی که فروخته شده، مالیات بگیرد، اما قانونی در این خصوص وجود ندارد، بنابراین می تواند لایحه دوفوریتی ارائه دهد و ما هم این لایحه را به تصویب خواهیم رساند.

امیرآبادی فراهانی در مورد تاثیر استیضاح وزرای اقتصادی دولت تاکید کرد: ما باید در این زمینه به افکار عمومی توجه کنیم، ضمن اینکه آقای سیف در مورد موسسات مالی و اعتباری موفق عمل نکرده است، رهبر معظم انقلاب برای یک خط اعتباری مجوز شرعی دادند اما بانک مرکزی تعلل کرد تا جایی که مالباختگان کاسپین و سایر موسسات مالی به خیابان ها آمدند و هر بار دولت بخش دیگری را مقصر دانست.

وی در پاسخ به این سوال که آیا بانک مرکزی 25 هزار میلیارد تومان بدهی بانک ها را از بودجه عمومی تامین خواهد کرد؟ تصریح کرد: تامین این میزان بدهی از بودجه عمومی نبوده، بلکه از اعتباراتی است که بانک مرکزی به بانک ها داده است که بعد از پرداخت بدهی های خود به خلق منابع، بدهی خود به بانک مرکزی را پرداخت کنند.

این نماینده مردم در مجلس دهم در واکنش به این سوال که وزیر امور خارجه به این نکته اشاره کرده که در شرایط کنونی کل ایران زیر سوال رفته است، با اشاره به اعتراضات خیابانی روز گذشته یادآور شد: بخشی از این اتفاقات به عملکرد دولتمردان به معنای عام برمی گردد، ضمن اینکه مردم از مجلس انتظار دارند که هم با آنها و هم قوه قضائیه برخورد کند.

وی در پاسخ به اینکه آیا این اعتراضات می تواند سازماندهی شده باشد، تاکید کرد: قطعاً وقتی این فضا در کشور و بستر لازم آماده شده باشد، دشمن نیز روی آن برنامه ریزی می کند، کما اینکه در روز روشن کامیونی در خیابان جمهوری بار آجر خود را خالی می کند، بنابراین قطعاً مسئولان امنیتی باید در این مورد در مجلس پاسخگو باشند.

امیرآبادی فراهانی افزود: البته وقتی حدود 200 نفر از سمت بازار جمع می شوند و با سر دادن شعار و تهدید، مغازه داران را مجبور به بستن مغازه هایشان می کنند، قطعا این اقدام سازماندهی شده است، کما اینکه بولتون پیش از این از وقوع اتفاقاتی در تیرماه در ایران خبر داده بود، بنابراین به دلیل رابطه وی با منافقین قطعاً دست آنها و سلطنت طلبان در این آشوب ها دیده می شود.

وی گفت: در یک ماه گذشته سرمایه مردم به یک چهارم رسیده است که این امر قابل قبول نیست چرا که از شیب ملایم گذشته و به 90 درجه رو به سقوط رسیده است، بنابراین در این شرایط اگر وزرای اقتصادی استیضاح شوند، فکر و روح جدیدی در دولت دمیده شده و می توان مشکلات اقتصادی کنونی را حل کرد.

عضو هیات رئیسه مجلس تصریح کرد: بی تردید آقای سیف نمی تواند بانک مرکزی را به خوبی اداره کند، کما اینکه در کجای دنیا بدون ضابطه یک جوان می تواند 37 هزار سکه بخرد؟! در این شرایط قوه قضائیه درصدد است که گزارش یا شکایتی دریافت کند، هر چند وقتی این قوه به عنوان مدعی العموم به این قبیل موضوعات ورود پیدا می کند، همه سیاستمداران انتقاد کرده و اجازه نمی دهند که به خوبی موضوع را پیگیری کند.

امیرآبادی فراهانی از پیگیری اتفاقات کنونی از طریق کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس و بررسی این موضوع در نشست امروز هیات رئیسه مجلس خبر داد./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار