هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
مخالفان لایحه حفاظت از خاک:

وزارت کشاورزی بزرگ‌ترین تخریب کننده خاک کشور است/لایحه حفاظت از خاک مانع فعالیت های عمرانی می شود

سرویس صحن
نمایندگان مخالف با لایحه حفاظت از خاک اعتقاد دارند تعریف 10 آئین نامه اجرایی در این لایحه در نهایت منتهی به اجرایی شدن آن نمی شود.
چهارشنبه 6 تیر 1397 ساعت 09:57
وزارت کشاورزی بزرگ‌ترین تخریب کننده خاک کشور است/لایحه حفاظت از خاک مانع فعالیت های عمرانی می شود نمایندگان مخالف با لایحه حفاظت از خاک اعتقاد دارند تعریف 10 آئین نامه اجرایی در این لایحه در نهایت منتهی به اجرایی شدن آن نمی شود. http://cdn.icana.ir/d/019/201706103370519088.jpg وزارت,کشاورزی,بزرگ‌ترین,تخریب,کننده,خاک,کشور,است/لایحه,حفاظت,از,خاک,مانع,فعالیت,های,عمرانی,می,شود Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، حیدرعلی عابدی در نشست علنی امروز (چهارشنبه، 6 تیرماه) مجلس شورای اسلامی در مخالفت با لایحه حفاظت از خاک اظهار داشت: اهدافی در این لایحه در نظر گرفته شده است که لایحه مذکور از توان اجرای آن برخوردار نیست.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در جای جای این لایحه می بینیم که بخش های مختلف حفاظت از خاک در چند ارگان مختلف تقسیم شده است که توافق آن ها ممکن نخواهد بود.

وی گفت: از سوی دیگر سازمان محیط زیست مسئولیت حفاظت آب، خاک و محیط زیست را برعهده دارد اما در این لایحه نقش سازمان کمرنگ شده و بیشترین نقش را به وزارت جهاد کشاورزی داده اند که با توجه به سابقه این وزارتخانه افزایش مسئولیت آن قابل قبول نیست.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس بیان داشت: وزارت جهاد کشاورزی بزرگ ترین تخریب کننده آب و خاک کشور است چرا که با توجه بیش از اندازه به تولید باعث از بین رفتن آب و خاک شده است.

 

قاضی پور: لایحه حفاظت از خاک چک سفید امضاء است

نادر قاضی پور در مخالفت با لایحه حفاظت از خاک اظهار داشت: این لایحه با 26 ماده و 10 آئین نامه در واقع چک سفید امضا در اختیار دولت است و از آنجائیکه شورای نگهبان با استناد به اصل 85 طرح و لوایحی که آئین نامه زیادی داشته باشد را رد می کند نباید به این لایحه رأی مثبت داد.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: دولت همچنان آئین نامه های برنامه ششم توسعه را تکمیل نکرده است چه برسد به اینکه بخواهند 10 آئین نامه لایحه حفاظت از خاک را در دستورکار خود قرار دهند.

وی تاکید کرد: همانطور که قانون می تواند مصوب بهبود فعالیت های تولیدی شود همانطور نیز می تواند محدودیت ایجاد کند، در لایحه حفاظت از خاک به دلیل سختگیری ها در زمینه حفاظت از خاک مانع فعالیت های عمرانی می شود.

 

حاجی دلیگانی: به تفاوت خاک کویری و شهری در لایحه حفاظت از خاک توجه نشده است

حسینعلی حاجی دلیگانی در ادامه مخالفت با لایحه حفاظت از خاک اظهار داشت: در کشور 11 اقلیم و خاک مختلف داریم به نحوی که خاک کویر با خاک موجود در شهرها متفاوت است اما در این لایحه به این موضوع توجهی نشده است.

نماینده مردم شاهین شهر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در قانون بودجه سال 97، 24 آئین نامه در نظر گرفته شده که از این تعداد هنوز تکلیف 18 مورد از آئین نامه ها مشخص نشده است در حالی که قانون بودجه یکساله است این موضوع را مقایسه کنید با 10 مورد آئین نامه ای که دولت در لایحه حفاظت از خاک در نظر گرفته شده است.

وی گفت: تناقض دیگری که در این لایحه دیده می شود مالچ پاچی در یک بخش قابل قبول است اما اگر کشاورز کود خود را روی زمین پخش کند عنوان مجرمانه می گیرد./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر