هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
پورابراهیمی در جمع خبرنگاران:

ارسال نامه روسای کمیسیون‌های اقتصادی و بودجه مجلس به رئیس جمهور/ درخواست برای ساماندهی وضعیت اقتصادی با استفاده از نیروهای کارآمد

سرویس صحن
روسای کمیسیون‌های اقتصادی و بودجه به رئیس جمهور برای تغییر تیم اقتصادی دولت به رئیس جمهور نامه زدند.
چهارشنبه 6 تیر 1397 ساعت 10:04
ارسال نامه روسای کمیسیون‌های اقتصادی و بودجه مجلس به رئیس جمهور/ درخواست برای ساماندهی وضعیت اقتصادی با استفاده از نیروهای کارآمد روسای کمیسیون‌های اقتصادی و بودجه به رئیس جمهور برای تغییر تیم اقتصادی دولت به رئیس جمهور نامه زدند. http://cdn.icana.ir/d/019/201605100416247958.jpg ارسال,نامه,روسای,کمیسیون‌های,اقتصادی,و,بودجه,مجلس,به,رئیس,جمهور/,درخواست,برای,ساماندهی,وضعیت,اقتصادی,با,استفاده,از,نیروهای,کارآمد Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، محمدرضا پورابراهیمی داورانی در حاشیه نشست علنی امروز (چهارشنبه، 6 تیرماه) مجلس شورای اسلامی با حضور در جمع خبرنگاران اظهار داشت: پیرو شرایط و وضعیت نابسامان اقتصادی بررسی‌ها نشان می‌دهد که عمده این وضعیت نامناسب  اقتصادی کشور با عملکرد نامناسب گره خورده است. یعنی در حوزه مباحث اصلی و اقتصادی کشور چالشی که وجود دارد این است که این شکل از رفتار را در فضای اجرایی کشور در حوزه فعالان اقتصادی اصلا نمی‌بینیم و اتفاقا تصمیم دولت هم همین است.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی افزود: سه عامل اثرگذار در وضعیت موجود و نابسامان اقتصادی اثرگذار بوده که باید برای آن راهکار و چاره می‌ اندیشیدیم، وضعیت فضای مدیریتی کلان اقتصاد کشور که اکنون قوه مجریه به عنوان پیشانی این تصمیمات قرار گرفته است عملکرد مناسبی ندارد.

وی با انتقاد از اینکه مجموعه تیم اقتصادی دولت قاعدتا باید در این زمینه اقداماتی انجام می‌داد که این اتفاق صورت نگرفته است گفت: مجموعه اقدامات صورت گرفته نشان می‌دهد که تیم اقتصادی دولت متناسب با شرایط کنونی کشور امکان همراهی نظام را به جهت اینکه بتواند بر این مشکلات فائق بیاید ندارد.

پورابراهیمی با بیان اینکه به نظر ما تیم اقتصادی دولت یا آمادگی و توان لازم را ندارد و یا مدیریتی که باید و شاید را ندارد بیان داشت: این عاملی بوده که امروز به دلیل عدم همکاری تیم اقتصادی دولت با شرایط کنونی اقتصادی کشور ما شاهد التهابات موجود در بازار ارز هستیم که ما فکر می‌کنیم بخش عمده‌ای از این التهابات از این مساله سرچشمه می‌گیرد.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس ادامه داد: بخش دوم علل این نابسامانی در اقتصاد با فضای سیاسی و روانی که دشمن ایجاد می‌کند مرتبط است که قاعدتا اگر اقدامات ما جامع و لازم نباشد بر این مشکلات فائق نخواهیم آمد کمااینکه دشمن خیلی علاقه داشته که در کشور التهاب ایجاد کند مانند  عملیات‌های تروریستی و ما اجازه ندادیم و این مساله هم به شکلی با تدبیر و مدیریت جامع و دقیق در حوزه‌های مختلف به یک نقشه بر آب شده دشمن در بخش‌های مختلف تبدیل شده است.

وی با انتقاد از اینکه متاسفانه دشمن از این خلاء سوء مدیریتی در حوزه اقتصادی سوء استفاده و این التهابات را تشدید می‌کند، گفت: سومین عامل بخش سوداگرانه‌ای است که در حال حاضر تشکیل شده است، یعنی اگر عوامل وضعیت کنونی اقتصادی با وجود التهابات را در نظر بگیریم قاعدتا دلایل اقتصادی به عنوان دلایل اصلی التهابات و زمینه بروز این اتفاقات در عرصه اقتصادی است.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از نامه روسای کمیسیون‌های اقتصادی و بودجه مجلس به رئیس جمهور خبر داد و اظهار داشت: طی این نامه ما خواستار تغییر تیم اقتصادی دولت شدیم.  بر اساس این نامه ما از رئیس‌جمهور خواسته‌ایم تا ضمن ساماندهی وضعیت اقتصادی از نیروهای کارآمد، چاک و جوان استفاده کند تا بیش از این زمینه‌ سوء استفاده دشمنان را فراهم نکند./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار