هدر اصلی
1386/08/08 08:01:00
سرویس بین الملل
رییس گروه دوستی پارلمانی اندونزی - ایران :

اندونزی تمام تلاش خود را جهت اثبات صلح‌آمیز بودن برنامه‌ هسته‌ای ایران به کار خواهد بست

رییس گروه دوستی پارلمانی اندونزی - ایران، گفت: اندونزی به عنوان رییس آتی شورای امنیت سازمان ملل تمام تلاش خود را در جهت اثبات صلح‌آمیز بودن برنامه‌ی هسته‌ای ایران به کار خواهد بست.

به گزارش خانه ملت، "امام شجاع" رییس گروه دوستی پارلمانی اندونزی - ایران روز دوشنبه با علاء‌الدین بروجردی رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این دیدار بروجردی روابط دو کشور بزرگ و مسلمان اندونزی و جمهوری اسلامی ایران را بسیار خوب و حاکی از اراده سیاسی حاکم بر روابط دو کشور برای گسترش هر چه بیشتر این مناسبات توصیف کرد و گفت:‌ نقش مجالس‌ و به ویژه گروه‌های دوستی پارلمانی در تقویت روابط و همکاری‌ها یک نقش محوری و بسیار مهم است.

وی با اشار به سابقه دوستی دیرینه بین مردم و دولت‌های دو کشور، استمرار همکاری‌های منطقه‌ای و بین‌المللی را بستر مناسبی برای گسترش هر چه بیشتر مناسبات فیمابین دانست و بر تحقق این امر تاکید کرد.

بروجردی در ادامه با اشاره به موضوع هسته‌ای کشورمان، موضع مجلس اندونزی در حمایت از برنامه صلح‌آمیز هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران را شجاعانه و قابل تقدیر خواند و اظهار داشت: جمهوری اسلامی برنامه همکاری با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی را همانند گذشته با جدیت ادامه می‌دهد و مدیرکل این نهاد مسوول بین‌المللی بارها رضایت خود را از روند همکاری‌های بین جمهوری اسلامی و آژانس اعلام کرده است.

وی ابراز امیدواری کرد اندونزی به عنوان رییس آتی شورای امنیت سازمان ملل زمینه مناسب برای احقاق حق مسلم ملت ایران و بازگشت پرونده هسته‌ای به جایگاه واقعی خود را فراهم کند.

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در ادامه با اشاره به تحولات عراق و افغانستان نیز گفت: تمام تلاش جمهوری اسلامی ایران معطوف به پایان بحران در عراق و بازسازی در افغانستان است و بر این باوریم که نیروهای اشغالگر بیگانه باید خاک سرزمین‌های اسلامی را به منظور استقرار امنیت و آرامش در این سرزمین‌ها ترک کنند.

در ادامه این دیدار  "امام شجاع"، رییس گروه دوستی پارلمانی اندونزی - ایران، هدف از سفر این گروه به جمهوری اسلامی ایران را تقویت هر چه بیشتر پیوندهای دوستی و برادری بین دو کشور مسلمان اندونزی و ایران برشمرد و با اشاره به ظرفیت‌های فراوان موجود برای بسط روابط دو جانبه در زمینه‌های مختلف سیاسی،‌ پارلمانی، اقتصادی و فرهنگی، بهره‌برداری کامل از این ظرفیت‌ها را برای تقویت هر چه بیشتر همکاری‌ها و مناسبات در عرصه‌های منطقه‌ای و بین‌المللی خواستار شد.

وی جمهوری اسلامی ایران را کشوری قدرتمند و مهم در منطقه و جهان توصیف کرد و گفت: مجلس اندونزی به عنوان نماینده پرجمعیت‌ترین کشور مسلمان جهان از گسترش هر چه بیشتر مناسبات و روابط با جمهوری اسلامی ایران استقبال و حمایت می‌کند.

وی با اشاره به مساله هسته‌ای ایران، آن را کاملا صلح‌آمیز و منطبق با موازین بین‌المللی دانست و خاطرنشان ساخت: اندونزی به عنوان رییس آتی شورای امنیت سازمان ملل تمام تلاش خود را در جهت اثبات صلح‌آمیز بودن برنامه‌ی هسته‌ای ایران به کار خواهد بست.

وی از تلاش‌های جمهوری اسلامی ایران برای استقرار امنیت و ثبات در کشورهای بحران زده عراق و افغانستان تقدیر و ابراز امیدواری کرد مشکلات جهان اسلام در سایه وحدت و همکاری بیشتر اعضای آن هر چه زودتر حل و فصل شود.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet