هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
عابدی خبر داد:

کمبود منابع علت عدم اجرای قانون تعرفه گذاری پرستاری بعد از 11 سال تصویب/ تلاش برای تامین منابع اجرای قانون در بودجه 98

سرویس اجتماعی
عضو ناظر مجلس در شورای عالی نظام پرستاری از پیگیری و رایزنی با وزارت بهداشت و برنامه و بودجه جهت پیش بینی بودجه مورد نیاز اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری در بودجه 98 خبر داد.
یکشنبه 10 تیر 1397 ساعت 08:17
کمبود منابع علت عدم اجرای قانون تعرفه گذاری پرستاری بعد از 11 سال تصویب/ تلاش برای تامین منابع اجرای قانون در بودجه 98 عضو ناظر مجلس در شورای عالی نظام پرستاری از پیگیری و رایزنی با وزارت بهداشت و برنامه و بودجه جهت پیش بینی بودجه مورد نیاز اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری در بودجه 98 خبر داد. http://cdn.icana.ir/d/019/201701104210992570.jpg کمبود,منابع,علت,عدم,اجرای,قانون,تعرفه,گذاری,پرستاری,بعد,از,11,سال,تصویب/,تلاش,برای,تامین,منابع,اجرای,قانون,در,بودجه,98 Icana

حیدر علی عابدی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، علت عدم اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری بعد از 11 سال تصویب را کمبود بودجه عنوان کرد و از پیگیری تامین منابع اجرای این قانون از سوی وزارت بهداشت خبر داد و گفت: با پیگیری های صورت گرفته از وزارت بهداشت علت عدم اجرای این قانون کمبود اعتبار و بودجه عنوان شد که از آنها تقاضا کردم که بودجه لازم برای اجرای قانون در لایحه بودجه سال 98 دیده شود.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی، افزود: مقرر شد در این ارتباط رایزنی هایی را با سازمان برنامه و بودجه و جلساتی را با نظام پرستاری داشته باشیم تا با هفکری و پیگیری مناسب و در صورت امکان، منابع لازم برای اجرای قانون در لایحه بودجه 98 لحاظ و پیش بینی شود.

وی از پیگیری موضوع اضافه کار اجباری پرستاران از وزیر بهداشت خبر داد و گفت: وزیر بهداشت بر این باور بود که اگر سازمان امور استخدامی کشور مجوز استخدام پرستار را صادر کند پرستاران را از اضافه کار اجباری معاف خواهیم کرد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، یادآور شد: مقرر شد معاونت پرستاری وزارت بهداشت،  نظام پرستاری و همچنین بنده به عنوان عضو ناظر مجلس در شورای عالی نظام پرستاری طرحی را تدوین و برآورد کنیم که سالانه چه میزان نیروی پرستار در کشور بازنشسته و تعداد بیمارستان ها چه میزان افزایش می یابد و همچنین برای دست یابی به استاندارد نیروی پرستار تا سال 1404 چه تعداد نیرو باید جذب کنیم.

نماینده مردم اصفهان در مجلس دهم، تصریح کرد: مقرر شد بعد از دست یابی به تمامی آمارها و موارد مذکور رایزنی مناسب با سازمان امور استخدامی برای پیش بینی جذب پرستار در 7 سال آتی در دستور کار قرار گیرد تا تعداد آنها به استاندارد نزدیک شود.

عضو ناظر مجلس در شورای عالی نظام پرستاری یادآور شد: بر اساس محاسبات صورت گرفته تنها در بخش دولتی برای اینکه تعداد پرستار به استاندارد نزدیک شود باید سالانه 20 هزار پرستار جذب کنیم و اگر بخش خصوصی را نیز مدنظر قرار دهیم باید نسبت به جذب سالانه 25 هزار نیرو اقدام کنیم که با این اوصاف در سال 1404 به استاندارد منطقه ای دست خواهیم یافت؛ البته باید برآورد کرد که چه تعداد از این 25 هزار نیرو پرستار و کمک پرستار خواهند بود که باید این مهم در محاسبات بعدی بررسی شود./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000