سال ۹۸ سال رونق تولید
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
سردار رحیمی خبر داد:

سلطان سکه دستگیر شد/ صرافی هایی که با کارت دیگران ارز می گرفتند

سرویس دیگر رسانه‌ها
فرمانده پلیس تهران بزرگ اعلام کرد: بازرسی از 35 شرکت واردکننده گوشی تلفن همراه و بررسی اسناد اثبات شده گمرکی آنها نشان می دهد این شرکت ها تخلف کرده اند و پس از دریافت ارز 4200 تومانی، حداقل 300 هزار گوشی را با قیمت ارز آزاد فروخته اند.
چهارشنبه 13 تیر 1397 ساعت 12:13
سلطان سکه دستگیر شد/ صرافی هایی که با کارت دیگران ارز می گرفتند فرمانده پلیس تهران بزرگ اعلام کرد: بازرسی از 35 شرکت واردکننده گوشی تلفن همراه و بررسی اسناد اثبات شده گمرکی آنها نشان می دهد این شرکت ها تخلف کرده اند و پس از دریافت ارز 4200 تومانی، حداقل 300 هزار گوشی را با قیمت ارز آزاد فروخته اند. http://cdn.icana.ir/d/019/201710108594692136.jpg سلطان,سکه,دستگیر,شد/,صرافی,هایی,که,با,کارت,دیگران,ارز,می,گرفتند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ سردار حسین رحیمی روز چهارشنبه در نشست خبری گفت: این شرکت ها حدود 400 هزار گوشی در دو ماه گذشته وارد کرده و 100 هزار گوشی را هم در انبار نگه داشته بودند.

به گفته وی، گوشی های انبار شده این شرکت ها توسط پلیس توقیف شد.

سردار رحیمی تاکید کرد: صاحبان این شرکت های متخلف درحال سندسازی هستند تا از خود را اتهام ها مبرا کنند اما پلیس اسناد محکمی از تخلفات آنها در اختیار دارد.

این فرمانده پلیس گفت: اسناد تخلف این افراد موجود و متخلفان به مراجع قضایی تحویل شده اند.

وی افزود: این شرکت ها همچنین با ارز 4200 تومانی مقادیر قابل توجهی لب تاپ و قطعه های رایانه وارد کرده و با ارز آزاد فروخته بودند.

سردار رحیمی پس از این نشست خبری در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا استان تهران گفت: این 35 شرکت افزون بر 220 میلیارد دلار کالا ثبت سفارش کرده بودند.

چندی پیش و پس از شروع برخی تجمع های کسبه و بازاریان که به وضعیت اقتصادی و نوسانات ارز گلایه داشتند، فهرست اسامی شرکت های دریافت کننده ارز 4200 تومانی ازجمله واردکنندگان گوشی تلفن همراه در دسترس قرار گرفت.

** بازداشت سلطان سکه

سردار رحیمی همچنین از بازداشت فردی معروف به سلطان سکه در تهران خبر داد و گفت: دو گروه معروف و بزرگ در بازار سکه را طی روزهای اخیر زدیم که یکی از آنها به سلطان سکه شهرت دارد.

وی افزود: این فرد 58 ساله که هرکاری در بازار سکه می خواست انجام می داد، سال 96 دو تن سکه جمع آوری کرده بود و امسال با قیمت دلخواه در بازار عرضه می کرد.

سردار رحیمی گفت: این فرد، تعدادی عامل در بازار داشت که فارغ از قیمت، فقط سکه های بازار را می خریدند و همراه با فرزندش و برخی از عوامل بازداشت شدند.

وی اضافه کرد: فرزند این فرد با وثیقه آزاد است و خود او در اختیار پلیس آگاهی قرار دارد.

فرمانده پلیس تهران بزرگ همچنین گفت: در یک مورد دیگر 170 میلیارد تومان سکه توسط یک فرد خریداری که با اقدام ویژه پلیس دو هفته پیش در مخفیگاهش دستگیر و بیش از 20 کیلو سکه و طلا از وی کشف شد.

**صرافی هایی که با کارت دیگران ارز می گرفتند

فرمانده پلیس تهران بزرگ همچنین از برخورد با صرافانی خبر داد که با استفاده از کارت ملی برخی شهروندان ارز دولتی می گرفتند و در بازار آزاد می فروختند.

وی گفت: اخباری داریم که برخی صرافی ها با جمع آوری کارت ملی افراد معتاد، بیکار یا مسن درقبال پرداخت 30 تا 50 هزارتومان، ارز دولتی می گرفته اند و در بازار آزاد می فروخته اند.

سردار رحیمی افزود: بررسی فعالیت صرافی ها نشان می دهد که با استفاده از کارت ملی یکهزار و 800 نفر دو میلیارد دلار توسط این صرافی ها دریافت و در بازار فروخته شده است.

به گفته وی، تنها در یک مورد یک فرد، 60 میلیون دلار با استفاده از 15 کارت ملی ارز گرفته و در بازار آزاد فروخته است که برخورد با این افراد جریان دارد.

**برخورد با باند جعل دلار

سردار رحیمی همچنین گفت: از یک باند 6 نفره مقادیری دلار جعلی توقیف که بخشی را در دلار توزیع کرده بودند اما بخش دیگر آن کشف شد.

**آغاز برخورد با متخلفان واردات دارو

فرمانده پلیس تهران بزرگ همچنین گفت: برخورد با متخلفان واردات دارو از امروز آغاز می شود.

وی اضافه کرد: پلیس با تشکیل تیم های ویژه عملیاتی به این موضوع ورود کرده است و با متخلفان برخورد خواهد کرد.

**برخورد با دوردور های شبانه

سردار رحیمی در ادامه با بیان اینکه پلیس با دوردور خودروها در شب های تابستان و سگ گردانی برخوردمی کند ،گفت: خودرو این افراد که برای مردم ایجاد مزاحمت کنند توقیف خواهد شد.

**پیگیری قتل در زندان

فرمانده پلیس تهران همچنین درباره قتل « وحید مرادی» شرور معروف در زندان گفت: عاملان قتل این فرد که در زندان به قتل رسیده دو نفر بوده اند که از زندان به پلیس آگاهی انتقال یافته اند و تحقیق و بازپرسی از آنها شروع شده است.

به گزارش ایرنا؛ وی ادامه داد: یکی از این عاملان،سابقه قتل داشته و دیگری نیز سابقه سرقت مسلحانه دارد؛ هردو از مجرمان سابقه دار هستند./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000