سال ۹۸ سال رونق تولید
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
وکیلی در صحن علنی مجلس قرائت کرد؛

درخواست 192 نماینده مجلس از رئیس‌جمهور و رئیس قوه قضائیه برای حل مشکلات اقتصادی

سرویس صحن
عضو هیات رئیسه مجلس نامه 192 نماینده خطاب به رئیس جمهور و رئیس قوه قضائیه برای رسیدگی به شرایط اقتصادی کشور را قرائت کرد.
چهارشنبه 13 تیر 1397 ساعت 12:40
درخواست 192 نماینده مجلس از رئیس‌جمهور و رئیس قوه قضائیه برای حل مشکلات اقتصادی عضو هیات رئیسه مجلس نامه 192 نماینده خطاب به رئیس جمهور و رئیس قوه قضائیه برای رسیدگی به شرایط اقتصادی کشور را قرائت کرد. http://cdn.icana.ir/d/019/201706103253131369.jpg درخواست,192,نماینده,مجلس,از,رئیس‌جمهور,و,رئیس,قوه,قضائیه,برای,حل,مشکلات,اقتصادی Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، محمدعلی وکیلی عضو هیات رئیسه مجلس در جلسه علنی امروز (چهارشنبه 13 تیر) نامه 192 نماینده خطاب به رئیس جمهور و رئیس قوه قضائیه برای رسیدگی به شرایط اقتصادی کشور را قرائت کرد.

متن نامه به شرح زیر است:

حجت الاسلام والمسلمین جناب آقای دکتر روحانی رئیس محترم جمهور

حضرت آیت ا... آملی لاریجانی رئیس محترم قوه قضاییه

با سلام و احترام

همانگونه که مطلعید استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا، برای مقابله و جنگ با انقلاب اسلامی ایران به شیوه‌های جدیدی متوسل شده که محور اصلی آن ضربه زدن به نظام اقتصادی می‌باشد. آمریکای جنایتکار با اعمال تحریم‌های ناجوانمردانه به ویژه تحریم‌های اقتصادی و ایجاد نارضایتی در بین مردم بخصوص اقشار محروم و کمک درآمد می‌باشد. لذا ضرورت دارد کلیه دستگاه‌ها، سازمان‌ها و نهادهایی که در این حوزه فعالیت دارند برای عبور از این مقطع و کاهش فشار بر اقشار آسیب پذیر جامعه با ایجاد یک همت انقلابی اقدامات زیر را انجام دهند :

1- کنترل نقدینگی و سوق دادن آن به سوی تولید که متأسفانه در این زمینه تدابیر منفی اندیشیده نشده و همنوایی کشور در معرض آسیب است.

۲- ارائه بسته حمایتی ویژه طبقات محروم و آسیب پذیر، در شرایط فعلی ضرورت داد و از طریق یارانه های پرداختی این مهم را می توانید انجام دهید.

3- واگذاری طرح‌های عمرانی نیمه کاره بر اساس ضوابط به مردم و ایجاد جاذبه سرمایه‌گذاری از طرق مختلف و اگر نیاز به قانون در این زمینه باشد لایحه‌ای به مجلس ارائه نمایند.

4- ساماندهی نظام بانکی و رفع اشکالات مزمن آن و ایجاد جاذبه در جذب سرمایه‌های مردم که بدون اصلاحات ضروری تولید و خدمات در کشور دچار آسیب بیشتری خواهد شد.

5- ضرورت حمایت حداکثری قوه محترم قضاییه از سرمایه گذاری و ایجاد فضای امن و آرام بر فضای کسب و کار.

6- برخورد حداکثر با احتکارگران، سوادگران و اختلالگران در نظام اقتصادی.

۷- بسیج امکانات نهادها، بنیادهای عمومی وابسته به بخش های حاکمیتی و نیروهای مسلح جهت کمک به حل مشکلات مردم مخصوصا ارائه امکانات اقتصادی خود در بازار بورس.

 ۸- پاسخگویی به هنگام نسبت به شایعات و ابهامات.

9- افزایش اختیارات استانداران در شرایط امروز یک ضرورت است که باید از طریق هیأت وزیران انجام گیرد.

10- توجه به صادرات در شرایط فعلی فرصتی است که باید تمهیدات آن را در زمینه های مختلف بویژه در زمینه ارزی فراهم نمایند.

۱۱- تسهیل فضای کسب و کار داخلی مخصوصا برای بنگاه‌های کوچک، متوسط و مهمتر بنگاه‌هایی که در شهرهای کوچک تأسیس شده‌اند از طریق تعلیق برخی مقررات.

مجلس شورای اسلامی نیز آمادگی دارد برای تحقق امور فوق هر نوع همکاری را از طریق اعطای مجوزها انجام دهد سلامت و سعادت ایران در گرو وفاق راهبردی و هم افزایی عملیاتی همه قوای کشور می باشد. بدون شک ما می توانیم با همدلی همه نیروهای کشور در پیاده سازی برنامه ها پیروز شویم./

پایان پیام

 

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر