هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
عابدی:

حذف رشته پزشکی قانونی باید به سرعت در دفترچه انتخاب رشته اصلاح شود

سرویس فرهنگی
سخنگوی کمیسیون بهداشت مجلس با تاکید بر اینکه حذف رشته پزشکی قانونی باید به سرعت در دفترچه انتخاب رشته اصلاح شود، ابراز امیدواری کرد وزارت بهداشت و درمان در این زمینه تجدید نظر کند.
دوشنبه 18 تیر 1397 ساعت 16:17
حذف رشته پزشکی قانونی باید به سرعت در دفترچه انتخاب رشته اصلاح شود سخنگوی کمیسیون بهداشت مجلس با تاکید بر اینکه حذف رشته پزشکی قانونی باید به سرعت در دفترچه انتخاب رشته اصلاح شود، ابراز امیدواری کرد وزارت بهداشت و درمان در این زمینه تجدید نظر کند. http://cdn.icana.ir/d/019/201607105167333135.jpg حذف,رشته,پزشکی,قانونی,باید,به,سرعت,در,دفترچه,انتخاب,رشته,اصلاح,شود Icana

حیدرعلی عابدی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با انتقاد از حذف رشته پزشکی قانونی از لیست انتخاب رشته دستیاری دوره چهل و پنجم آزمون دستیاری، گفت: سهمیه هیچ رشته‌ای نباید در آزمون‌ها به صفر برسد؛ حتی اگر کشور با مازاد نیرو در رشته‌ای مواجه است باید تعداد پذیرش را کاهش دهد نه اینکه رشته را به طور کامل حذف کرد.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی افزود: درصورتی که سهمیه رشته‌ای در آزمون‌ها به صفر برسد رکود علمی در آن رشته ایجاد می‌شود و این اتفاق زیبنده کشور نیست؛ حذف رشته پزشکی قانونی باید به سرعت در دفترچه انتخاب رشته اصلاح شود.

وی بیان کرد: نیازهای کشور به رشته پزشکی قانونی در کشور گسترده است معمولا وقتی صحبت از پزشکی قانونی می‌شود بررسی شکایات و علل مرگ به ذهن خطور کند در صورتی که استفاده از این فن و تخصص گسترده‌تر است.

عابدی ادامه داد: رشته پزشکی قانونی در پیشگیری از بیماری‌ها، کارشناسی بسیاری از مسائل قضایی و نظام پزشکی کشور مورد استفاده قرار می‌گیرد؛ ما در کشور تاکنون وکیلی که تخصص پزشکی قانونی داشته باشد نداریم کشور در بعد پرستاری قانونی و مامایی قانونی به اندازه کافی نیرو ندارد.

سخنگوی کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه رشته پزشکی قانونی بسیار فراگیر است، خاطرنشان کرد: از رشته پزشکی قانونی در مشاوره‌های پرونده‌های پزشکی و سایر امور استفاده می‌شود نیاز کشور به نیروهای تخصصی این رشته بسیار است و امیدوارم وزارت بهداشت و درمان در این زمینه تجدید نظر کند تا دستیاران پزشکی قانونی فرصت ادامه تحصیل داشته باشند./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000