اربعین حسینی
1386/08/08 11:16:00
سرویس صحن

اعلمی: طرح سوال نمایندگان از وزرا حکم نوشدارو پس از مرگ سهراب است

نماینده تبریز طی یک تذکر آیین نامه ای گفت: طرح سوال نمایندگان از وزرا حکم نوشدارو پس از مرگ سهراب را پیدا کرده است.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، اکبر اعلمی در جلسه علنی روز سه شنبه با استناد به ماده 194 آیین نامه داخلی و اصل 88 قانون اساسی خطاب به رئیس مجلس گفت: حضرتعالی مستحضر هستید که تعادل و توازن نظام در گرو ایجاد تعادل و توازن میان قوای سه گانه است. در قانون اساسی نیز برای هر کدام از قوا وظایف و اختیاراتی در نظر گرفته اند و برای اینکه مجلس بتواند به وظایف قانونی خود عمل کند ابزارهایی پیش بینی شده است که یکی از مهمترین ابزارهای اعمال نظارت و اعمال اقتدار مجلس سوال است.

وی افزود: به هر دلیلی نه تنها در این مجلس بلکه در مجلس های گذشته نیز به ماده مذکور عمل نمی شد. حضرتعالی مستحضر هستید که برای جلوگیری از هرگونه انحراف از قوانین و ایجاد تعادل در نظام لازم است که قوای سه گانه به نحو مطلوبی از ابزارهایی که در اختیار دارند استفاده کنند اما متاسفانه به دلیل تاخیرهایی که صورت گرفته طرح سوال نمایندگان دیگر حکم نوشدار و پس از مرگ سهراب را پیدا کرده است.

اعلمی گفت: خواهش من این است که به پیشنهاد 156 نماینده که از شما درخواست کردند که یک هفته مجلس به وظیفه نظارتی خود عمل کند و یک هفته به وظیفه تقنینی، عمل کنید یا اگر گزینه دیگری دارید به جای این پیشنهاد مدنظر قرار دهید تا مجلس در بعد نظارتی بیش از این تضعیف نشود.

حدادعادل در پاسخ به اعلمی گفت: همانطور که بارها گفته ام سوال را حق نمایندگان می دانم و پاسخ به سوال را وظیفه وزرا و این نص قانون مجلس است و بنده هم تلاش می کنم به این وظیفه نظارتی عمل شود.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet