سال ۹۸ سال رونق تولید
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
کوچکی‌نژاد:

ارز مسافرتی به صورت موقت قطع شود

سرویس فرهنگی
رئیس فراکسیون میراث فرهنگی و گردشگری در مجلس با یبان اینکه ارز دولتی فقط باید به سه گروه بیماران، دانشجویان و تجار خارج از کشور اختصاص پیدا کند، خواستار قطع موقت ارز مسافرتی شد.
سه‌شنبه 19 تیر 1397 ساعت 09:59
ارز مسافرتی به صورت موقت قطع شود رئیس فراکسیون میراث فرهنگی و گردشگری در مجلس با یبان اینکه ارز دولتی فقط باید به سه گروه بیماران، دانشجویان و تجار خارج از کشور اختصاص پیدا کند، خواستار قطع موقت ارز مسافرتی شد. http://cdn.icana.ir/d/019/201803108745509303.jpg ارز,مسافرتی,به,صورت,موقت,قطع,شود Icana

جبار کوچکی نژاد  در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره گمانه‌زنی‌ها برای حذف ارز مسافرتی، گفت: همانطور که مقام معظم رهبری توصیه کردند ما باید از سفرهای غیر ضروری خارجی خودداری کنیم و بهتر است در مقطع کنونی که در جنگ اقتصادی قرار داریم هم مسئولان و هم مردم از انجام این سفرها صرف نظر کنند.

نماینده مردم رشت مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حذف ارز مسافرتی و گردشگری یکی از راهکارهایی است که سفرهای غیر ضروری به خارج از کشور را کاهش می‌دهد، اضافه کرد: در شرایط فعلی نیازی نیست که بانک مرکزی برای تفریح افرادی که قصد دارند به خارج از کشور سفر کنند، ارز دولتی اختصاص دهد و این اقدام بانک مرکزی بر خلاف سیاست‌ها و سخنان مسئولان اقتصادی دولت است.

وی با تأکید بر اینکه فراکسیون گردشگری مجلس بارها برنامه سازمان میراث فرهنگی را برای ورود ارز به کشور خواسته است تا از طریق گردشگری نه تنها ارزی از کشور خارج نشود بلکه ارز نیز وارد شود، افزود: متأسفانه دولت در این زمینه تحرک مناسبی ندارد و گردشگری در ایران ضریب منفی دارد.

کوچکی نژاد اظهار کرد: اختصاص ارز به استثنای بیماران، دانشجویان و تجار برای سایر اقشار نیازی نیست که اختصاص پیدا کند لذا دولت باید در این زمینه تجدید نظر کند.

رئیس فراکسیون میراث فرهنگی و گردشگری در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: این اقدام یکی از تدابیر ویژه‌ای است که دولت می‎‌تواند در مقطع کنونی به کار بگیرد تا موجب خروج کمتر ارز از کشور شوند./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000