سال ۹۸ سال رونق تولید
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
اینستاملت:

حرف و حدیث‌ها درباره رویکرد جناحی صداوسیما / جریمه ایرلاین‌های متخلف، کمتر از یک‌صدم درآمد حاصل از تخلف‌ها! / انتخاب کیمیا علیزاده به عنوان پرچمدار بازی‌های آسیایی چه پیامی دارد؟

سرویس دیگر رسانه‌ها
اینستا ملت، بازتاب فعالیت های نمایندگان مجلس شورای اسلامی در شبکه های اجتماعی است.
سه‌شنبه 19 تیر 1397 ساعت 08:53
حرف و حدیث‌ها درباره رویکرد جناحی صداوسیما / جریمه ایرلاین‌های متخلف، کمتر از یک‌صدم درآمد حاصل از تخلف‌ها! / انتخاب کیمیا علیزاده به عنوان پرچمدار بازی‌های آسیایی چه پیامی دارد؟ اینستا ملت، بازتاب فعالیت های نمایندگان مجلس شورای اسلامی در شبکه های اجتماعی است. http://cdn.icana.ir/d/019/201612106429775457.jpg حرف,و,حدیث‌ها,درباره,رویکرد,جناحی,صداوسیما,/,جریمه,ایرلاین‌های,متخلف،,کمتر,از,یک‌صدم,درآمد,حاصل,از,تخلف‌ها!,/,انتخاب,کیمیا,علیزاده,به,عنوان,پرچمدار,بازی‌های,آسیایی,چه,پیامی,دارد؟ Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای ارتباط بی واسطه و مستمر با مردم، به انعکاس اقدامات، فعالیت ها، مواضع و دیدگاه های خود در شبکه های اجتماعی می پردازند.

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی، در آخرین پست اینستاگرامی خود نوشت:

بسم الله الرحمن الرحیم

انالله و انا الیه راجعون

محضر حضرت آیت الله العظمی سیدمحمدعلی علوی گرگانی

درگذشت اخوی بزرگوارتان حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمدحسین علوی گرگانی را به حضرت‌عالی و بیت شریف تسلیت گفته، برای آن مرحوم رحمت و مغفرت و برای بازماندگان صبر و اجر از درگاه خداوند متعال مسئلت می‌کنم.

 

 

غلامعلی جعفرزاده نماینده رشت در مجلس با انتقاد شدید از ساخت برنامه‌هایی نظیر «روایت مردم» در شرایط فعلی، معتقد است که صدا و سیما به مثابه یک حزب سیاسی در حال بهره‌ برداری از شرایط فعلی کشور به نفع یک جریان است.

بخشی از مصاحبه این نماینده مجلس را می‌خوانید:

صدا و سیما اخیراً برنامه‌ای را درباره شرایط اقتصادی فعلی شکل گرفته در کشور تهیه و پخش کرده با عنوان «روایت مردم» که انتقادات زیادی را در پی داشته است. نظر شما درباره این مجموعه مستند چیست؟

به نظر من این مجموعه اوج بی‌تدبیری صداوسیما در شرایط فعلی را نشان می‌دهد که آنتن خود را در اختیار عده‌ای گذاشته‌ که به شکل کاملاً واضحی دنبال چیزی جز ماهی گرفتن از آب گل‌آلود شرایط فعلی نیستند. خیلی واضح است که این مستند تلاشی است برای رسیدن به مقاصد سیاسی، مثل اکثر برنامه‌های صدا و سیما. همین برنامه مورد اشاره شما را یکی از چهره‌های رسانه‌ای و سیاسی که همواره در انتخابات‌ مختلف هم بشدت فعال بوده، تهیه کرده است. در همین انتخابات اخیر هم از اعضای حلقه اصلی نامزد مخالف دولت بود.

می‌شود چنین فردی با چنین سابقه‌ای نگاه سیاسی نداشته باشد؟ خیلی از برنامه‌سازان اصلی تلویزیون این گونه بودند. اگر صدا و سیما یکسویه نیست و مقاصد سیاسی ندارد، چرا یک بار دوربینش را دست یک تهیه کننده با گرایش فکری دیگر نمی‌دهد؟ چرا یک بار نمی‌بینیم که سؤالات و موضوعاتی از نوع دیگر از مردم پرسیده ‌شود؟ اصلاً اگر صدا و سیما نمی‌خواهد رویکرد سیاسی داشته باشد، چرا اینقدر ترکیب مدیران و تهیه‌کنندگانش سیاسی و منحصر به یک گرایش است؟

آنچه امروز از بسیاری از برنامه های صدا و سیما می‌شنویم، برخلاف چیزی که ادعا می‌شود اصلاً صدای مردم نیست. صدا و سیما متأسفانه دارد واژه صدای مردم را مبتذل می‌کند؛ سر همان موضوع فیلترینگ تلگرام یادتان هست که صداو سیما گزارش‌هایی پخش کرد که بعداً مشخص شد سخنان مصاحبه شوندگان به صورت تحریف شده و تخریب شده پخش شده بود؟ چنین برنامه هایی آیا می‌تواند مدعی انعکاس صدای مردم باشد؟ قطعاً هیچ عقل سلیمی نمی‌تواند این را بپذیرد.

 

 

وی در پستی دیگر نوشت: در سامانه کارا در بین ۳۱ استان، حدود ۳٫۹ درصد اعتبارات مختص استان گیلان است، نکته قابل توجهی که وجود دارد این است که در این سامانه هیچ طرح مصوبی از گیلان وجود ندارد و یک ریال هم مصوب پرداخت تایید نشده است.
غلامعلی جعفرزاده، در کمیته اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان رشت که در فرمانداری برگزار شد، اظهار کرد: براساس گزارش وزارت کار و تعاون وضعیت استان و شهرستان ما در جذب تسهیلات اشتغالزایی مطلوب نیست.
نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی، افزود: پس از مطالعه گزارش وزارتخانه و نامساعد بودن جایگاه گیلان در جذب تسهیلات اشتغالزایی طی نامه‌ای از استاندار، تقاضای جلسه فوق العاده کردم.
وی گفت: گیلان در بخش تسهیلات اشتغالزایی، دستگاه‌های اجرایی در بین ۳۱ استان کشور رتبه ۱۸ را دارد به عبارتی کمتر از یک درصد(۰٫۸۷ درصد) اشتغال کل کشور به ما اختصاص دارد.
جعفرزاده، تصریح کرد: در طرح‌هایی که به تصویب دستگاه‌های اجرایی رسیده و سپس به کمیته فنی ارسال می‌شود، گیلان رتبه ۲۶ کشور را دارد. گیلان در بخش تسهیلات معرفی شده به بانک‌های عامل رتبه ۲۱ را دارد. همچنین رتبه ۲۷ کشور را در بخش تسهیلات مصوب شده توسط بانک‌ها را داریم.
نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در بخش تسهیلاتی که به انعقاد قرارداد رسیده رتبه ۳۰ کشور را داریم، خاطرنشان کرد: در بخش میزان پرداخت تسهیلات رتبه ۲۹ کشور را دارا می‌باشیم؛ آمارها نشان می‌دهد ما رتبه خوبی نداریم.
وی اضافه کرد: در سامانه کارا در بین ۳۱ استان، حدود ۳٫۹ درصد اعتبارات مختص استان گیلان است، نکته قابل توجهی که وجود دارد این است که در این سامانه هیچ طرح مصوبی از گیلان وجود ندارد و یک ریال هم مصوب پرداخت تایید نشده است، به عبارتی رتبه ۳۱ را در سامانه کارا داریم.
وی تصریح کرد: حدود ۸ هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان طرح در سطح کشور به موسسات عامل معرفی شده است؛ تسهیلات در دست بررسی بانک‌ها عامل در دو شاخص فراگیر و روستایی مجموعا ۲۷۶ میلیارد تومان برای استان بوده، به عبارتی ۳٫۵ درصد از کل اعتبارت کشور به استان گیلان اختصاص یافته است. حدود هزار و ۸۰۰ طرح با اعتبار ۶ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان هم در سطح کشور به تصویب موسسات عامل رسیده که برای انعقاد قرار رفته است.
جعفرزاده، ادامه داد: ۰٫۳۶ درصد اعتبارات یعنی کمتر از نیم درصد به ما اختصاص پیدا کرده است، شهرستان رشت در بین ۱۶ شهرستان در بخش اشتغال روستایی رتبه ۱۰ و در بخش اشتغال فراگیر رتبه ۳ را دارد.

 

 

نماینده رشت همچنین تصویری جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان رشت و تصویری از جلسه شورای اداری استان گیلان با حضور معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه بودجه کشور، جناب آقای دکترکلانتری معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست، جناب آقای دکتر سالاری استاندار گیلان منتشر کرد.

 

 

بهروز نعمتی سخنگوی هیات رییسه مجلس شورای اسلامى، در صفحه شخصی خود یادداشت کرد: خبرنگار عزیزی از من پرسید، حمایت از کالای ایرانی باید از خود مسئولین شروع بشه، شما بعنوان نماینده مجلس چقدر از کالای ایرانی استفاده می‌کنید؟
در پاسخ عرض کردم از آنجا که با اعضای خانواده به توافق رسیده‌ایم که می‌بایست اکثر لوازم، مخصوصا لوازم اساسی را ایرانی بخریم و این اقدام را تا حد امکان رعایت کردیم. بعنوان مثال: وسایل الکترونیکی در خانه اکثرا ایرانی است و تعدای هم خارجی. برند‌های ایرانی که استفاده می‌کنیم صنام، ارج، آزمایش و چند برند داخلی دیگر است. پارچه کت و شلوارم را ازفروشگاه‌های مقدم تهیه و پارچه پیراهنم نیز ایرانی است وبیش از۱۵ سال است که به یک خیاطی در میدان فاطمی خیابان جویبار برای دوخت مراجعه می‌کنم. همسرم معمولا از مواد شوینده کارخانجاتداخلی مثل شرکت گلرنگ استفاده می‌کند. مواد‌ غذایی‌مان نیز بدون شک ایرانی است که البته من بدلیل ترافیک کاری کم‌تر خرید خانه را انجام می‌دهم و اغلب اعضای خانواده خرید خانه را انجام می‌دهند.

 

 

فریدون حسنوند از بازدید سرمایه گذاران از طرح های صنعتی شهرستان اندیمشک نوشت.

 

 

وی در ادامه پست زیر را منتشر کرد.

 

 

علاءالدین بروجردی نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی، تصویری از حضورش آیین کلنگ زنی خانه سالمندان بروجرد منتشر کرد.

 

 

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید بر اینکه اروپایی‌ها باید از شفافیت و شجاعت بیشتری برای مقابله با فشارها و تحریم‌های غیرقانونی آمریکا برخوردار باشند گفت: انتظار جمهوری اسلامی ایران این است که اروپا متناسب با تعهداتش عمل کند که در این شرایط وضعیت می‌تواند قابل قبول باشد.

علاءالدین بروجردی با اشاره به بسته پیشنهادی کشورهای عضو برجام برای حفظ توافق هسته‌ای گفت: اروپایی‌ها باید از شفافیت، صراحت و شجاعت بیشتری برای تعیین تکلیف مقابل آمریکا برخوردار باشند تا بتوانند در برابر فشارها ناشی از تحریم‌های غیر قانونی و هنجارشکنانه این کشور در مقابل جمهوری اسلامی ایران به دلیل خروج از برجام ایستادگی کنند.

وی با تاکید براینکه کلی گویی حلال این مشکل نیست افزود:‌ تعهدات اروپایی‌ها درباره برجام مشخص است؛ لذا باید اروپایی‌ها به کلیه تعهداتشان عمل کرده و اقدامات عملی انجام دهند و دست از کلی گویی و صحبت بردارند.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: اروپایی‌ها باید در عمل نشان دهند در مقابل تحریم‌ها و فشار آمریکا چطور می‌خواهند بایستند و چه کارهایی را مد نظر قرار دهند؛ لذا صحبت و بیانیه کارساز نیست. 
بروجردی در پایان تاکید کرد:‌ انتظار جمهوری اسلامی ایران آن است که اروپایی‌ها به تعهدات برجامی خود پایبند بوده و متناسب با آن رفتار و عمل کنند. در این شرایط این وضعیت می‌تواند قابل قبول باشد.

 

 

على اصغر یوسف نژاد نماینده مردم سارى و میاندورود در مجلس، در صفحه شخصی اش مطرح کرد:

کیمیا علیزاده چهره ورزشی شناخته شده ای است، او پیش از این نشان داد بانوان ایرانی با حفظ ارزش‌ها که برگرفته شده از الگو ایرانی اسلامی است می توانند در هر زمینه‌ای از جمله ورزش درخشش داشته باشند.

 علی اصغر یوسف‌ نژاد نماینده مردم ساری و میاندورود و عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی درباره انتخاب کیمیا علیزاده به عنوان به عنوان رچم‌دار بازی‌های آسیایی گفت: من از شنیدن خبر این انتخاب خیلی خوشحال شدم و معتقدم این انتخاب پیامی برای دنیا دارد و آن هم این است که جایگاه بانوان در ایران ،جایگاه رفیع،ویژه و خاص است.

نایب رئیس فراکسیون ورزش مجلس در ادامه اظهار داشت: ما شاهد این هستیم که رسانه های غربی تبلیغات مغرضانه، ناجوانمردانه و مسمومی را درباره مسئله بانوان در ایران مطرح می کنند، که این گونه انتخاب ها پیام مناسبی در پاسخ به این موضوع است، ضمن اینکه خانم کیمیا علیزاده چهره ورزشی شناخته شده ای است ،او پیش از این نشان داد بانوان ایرانی با حفظ ارزشها که برگرفته شده از الگو ایرانی اسلامی است می توانند در هر زمینه ای از جمله ورزش درخشش داشته باشند و در المپیک هم مدال کسب کنند،روی هم رفته انتخاب پرچمدار ایران بسیار مناسب بود وکار کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش وجوانان قابل تقدیر است.

عضو هیات رئیسه مجلس در پایان با اشاره به حضور ورزشکاران ایران دربازیهای آسیایی،خاطرنشان کرد:هرکدام یک از ورزشکاران ایران یک سفیر فرهنگی هستند،و سفیران فرهنگی ما باید بدانند رسالت و مسولیت سنگینی در این زمینه دارند و ما امیدواریم آنها با منش پهلوانی بتوانند پرچم کشورمان را در این رقابتها به اهتزاز در بیاورند و باعث خوشحالی و شادی مردم بشوند.

 

 

سیدحسین افضلی نماینده مردم شهرستان اقلید در مجلس شورای اسلامی، پست زیر را در صفحه شخصی اش به اشتراک گذاشت.

 

 

سید ناصر موسوی لارگانی نماینده مردم شهرستان فلاورجان در مجلس، در صفحه خود عنوان کرد: نگاه کشور به اصفهان ، نگاه به عنوان استان برخوردار است.

 

 

مهرداد لاهوتی نماینده مردم شهرستان لنگرود در مجلس شورای اسلامی، تصاویری از بازدیدش از روند آسفالت روستای پروش اطاقور منتشر کرد.وی در پست هایی دیگر از جلسه اش بامدیرعامل مخابرات استان،معاون عمرانی فرماندار، بخشداران، شهردار و اعضا شورا شهر لنگرود درخصوص مسائل مخابراتی شهرستان و جلسه اش با مدیرعامل آب و فاضلاب شهری در خصوص پروژه فاضلاب خبر داد.

 

 

سیدجواد ساداتی نژاد نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در دهمین دوره مجلس شورای اسلامی، از نشست هم اندیشی رفع مشکلات صنایع کاشان نوشت.

 

 

سیدصادق طباطبایی نژاد نماینده مردم شهرهاى اردستان، زواره و مهاباد درمجلس شوراى اسلامى، تصاویری از حضورش در شهرداری های اردستان، زواره و مهاباد، به مناسبت روز شهرداری ها به اشتراک گذاشت.

 

 

محمد دامادی نماینده مردم ساری و میاندرود در مجلس، در جدیدترین پست اینستاگرامی خود تصویری از بازدیدش از  اداره کل هواشناسی منتشر کرد.

 

 

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط