سال ۹۸ سال رونق تولید
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
اینستاملت:

نیمی از صنایع آذربایجان شرقی در آستانه تعطیلی! / قول اروپا برای خرید نفت ایران / قدردانی قطر از حمایت‌های ایران / نامه مهم امام صادق(ع) به شیعیان چه بود؟

سرویس دیگر رسانه‌ها
اینستا ملت، بازتاب فعالیت های نمایندگان مجلس شورای اسلامی در شبکه های اجتماعی است.
سه‌شنبه 19 تیر 1397 ساعت 18:11
نیمی از صنایع آذربایجان شرقی در آستانه تعطیلی! / قول اروپا برای خرید نفت ایران / قدردانی قطر از حمایت‌های ایران / نامه مهم امام صادق(ع) به شیعیان چه بود؟ اینستا ملت، بازتاب فعالیت های نمایندگان مجلس شورای اسلامی در شبکه های اجتماعی است. http://cdn.icana.ir/d/019/201612100519679589.jpg نیمی,از,صنایع,آذربایجان,شرقی,در,آستانه,تعطیلی!,/,قول,اروپا,برای,خرید,نفت,ایران,/,قدردانی,قطر,از,حمایت‌های,ایران,/,نامه,مهم,امام,صادق(ع),به,شیعیان,چه,بود؟ Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای ارتباط بی واسطه و مستمر با مردم، به انعکاس اقدامات، فعالیت ها، مواضع و دیدگاه های خود در شبکه های اجتماعی می پردازند.

دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی، با انتشار تصاویری در تازه ترین پست اینستاگرامی خود، از قدردانی ”علی بن احمد علی السلیطى» سفیر قطر در تهران از جمهوری اسلامی برای حمایت‌ها در زمان محاصره این کشور از سوی کشورهای عربی خبر داد.

 

 

غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی نماینده مردم شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی، در صفحه خود در اینستاگرام تصاویری از نشست اش با معاون پژوهشی دانشگاه فنی و حرفه ای کشور، سرپرست دانشگاه فنی حرفه ای استان گیلان و اساتید و هئیت علمی دانشگاه فنی حرفه ای استان گیلان، جلسه اش با معاون وزیر جهادکشاورزی و رئیس سازمان جنگل‌ها و مراتع و آبخیزداری کشور و جناب آقای دکتر احمدی فرماندار شهرستان رشت و مدیرکل جهاد کشاورزی و مدیرکل منابع طبیعی و همچنین تصاویری از نشست اش با مدیریت امور پردیس های استان گیلان و رئیس دانشگاه فرهنگیان به اشتراک گذاشت.

 

 

مسعود پزشکیان نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی، در اینستاگرام شخصی خود از جلسه با حضور نمایندگان انجمن‌های ۱۳ گانه صنعتی آذربایجان شرقی نوشت.

درحالیکه به دلیل کمبود ارز مورد نیاز واحدهای تولیدی، نیمی از صنایع آذربایجان شرقی در آستانه تعطیلی قرار گرفته اند، نایب رئیس مجلس و نماینده تبریز با تشکیل جلسه ای ویژه، برای تامین فوری نیازهای اهالی صنعت و معدن استان جلسه ای ویژه ترتیب داد.

 مسعود پزشکیان شامگاه شنبه در جلسه‌ای ویژه با حضور نمایندگان انجمن‌های ۱۳ گانه صنعتی آذربایجان شرقی اظهار داشت: با توجه به مشکلات اقتصادی به وجود آمده در کشور، این جلسه با هدف بررسی مشکلات و اتخاذ راهکار فوری برای جلوگیری از وقوع بحران در صنایع آذربایجان شرقی تشکیل شده است.
وی از نمایندگان تشکل‌های ۱۳ گانه صنایع استان خواست مشکلات و نیازهای اساسی خود را همراه با آمار و ارقام شفاف برای پیگیری و اتخاذ تصمیمات فوری در سطح کلان ارائه کنند.

نایب رئیس مجلس تصریح کرد: قرار است با حضور معاون اقتصادی رئیس جمهور، وزاری صنعت و اقتصاد و نیز رئیس بانک مرکزی، جلسه ای تشکیل داده و در خصوص موارد مطرح شده از سوی نمایندگان تشکل های صنعتی شمالغرب تصمیم گیری نمائیم.
پزشکیان با اشاره به نیازهای فوری واحدهای صنعتی استان های اردبیل، آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی برای تامین ارزهای مورد نیاز خود افزود: با توجه به محدودیت ارز دولتی در کشور، به دنبال راهکار قانونی و فوری هستیم تا ضمن جلوگیری از اجحاف در حق دیگر واحدهای صنعتی، ارز دولتی مورد نیاز صنایع شمالغرب کشور سریعا تامین شود.
نایب رئیس مجلس با اشاره به اینکه در صورت تعطیلی واحدهای صنعتی، بحران اقتصادی موجود بیش از پیش تشدید می‌شود افزود: در وضعیت به وجود آمده باید دست به دست هم دهیم تا کمترین آسیب به واحدهای تولیدی برسد چراکه بخش عظیمی از اشتغال کشور بر دوش این بخش است

پزشکیان تصریح کرد:درحال حاضر تامین مواد اولیه و نیز تجهیزات مورد نیاز واحدهای صنعتی باید در اولویت باشد تا چرخه تولید در صنایع مختل نشود.
 

 

بهروز نعمتی سخنگوی هیات رییسه مجلس شورای اسلامى، در خصوص تهدیدات آمریکا درباره اخلال در حوزه نفتی ایران باید عرض کنم که آمریکایی‌ها همواره به دنبال این موضوع بودند که در حوزه نفتی ایران اخلال ایجاد کنند و این بحث امروز و دیروز نیست. آمریکایی‌ها در ۴۰سال گذشته همواره به دنبال این بودند که تحریم‌های نفتی را علیه ایران اعمال کنند و موفق نشده‌اند چرا که ما در مقاطعی روزانه به میزان ۶میلیون بشکه نفت تولید می‌کردیم.
آمریکایی‌ها سعی کردند از طریق تحریم قطعات سکو‌های مختلف نفتی شرایط ما را به بدتر از گذشته برسانند، اما امروز بالغ بر ۴ و نیم میلیون بشکه نفت تولید می‌کنیم؛ در خیلی‌ از قسمت‌ها متخصصین نفتی ما توانستند با ابتکار خود قطعات پالایشگاه‌های نفتی را تولید کنند. 
در اجلاس اخیر اوپک ترامپ طی اظهارنظری عنوان کرده بود که باید یک میلیون بشکه در روز به سهمیه اوپک اضافه شود، اما مشاهده کردیم که به رغم همه رایزنی‌های ترامپ، نتوانست عربستان را به راحتی برای این موضوع راضی کند، بنابراین اگر ما بخواهیم واقع‌بینانه به موضوعات نگاه کنیم باید گفت: قیمت نفت موضوعی نیست که با دستور ترامپ پایین و بالا برود چراکه واقعیات صحنه در حوزه نفت با اظهارات ترامپ تغییری نمی‌کند. در اجلاس ۱۷۴ اوپک، ترامپ به دنبال این بود که قیمت نفت کاهش پیدا کند، نه تنها قیمت نفت کاهش پیدا نکرد که به دلیل حساسیتی که بازار به اظهارات ترامپ داشت، قیمت نفت رشد کرد. 
معتقدم ترامپ به دنبال این است که نفت شیل تولید شده را به قیمت بالا به بازار عرضه کند و سعی دارد در این رابطه شیطنتی انجام دهد. رییس جمهوری امریکا می‌کوشد در یک لباس دیگری تولید نفت شیل را افزایش و قیمت‌های جهانی نفت را بالا ببرد، البته اوپک و نانواوپک به این موضوع آگاه هستند که قیمت نفت را متعادل کنند. 
درحال حاضر ایران مشتریان نفتی خود را دارد و اروپایی‌ها در بسته پیشنهادی اخیر خود قول داده‌اند که نفت ایران را خریداری کنند. حتی اگر اروپایی‌ها نفت ایران را خریداری نکنند ما مشتریان خودمان را خواهیم داشت و حتما نفت را به مشتریان خودمان ارائه خواهیم کرد.

 

 

وی در پستی دیگر پیام زیر را منتشر کرد:

درخشش و قهرمانی نوجوانان فرنگی‌کار و آزادکار در رقابت‌های جهانی ۲۰۱۸ کرواسی، موجب خوشحالی آحاد مردم و جامعه ورزشی شد.
این پیروزی مقتدرانه، نوید آینده‌ای روشن برای این رشته‌‌ی ورزشی را می‌دهد، این افتخارآفرینی را به اعضای تیم ملی، کادرفنی و خانواده آنها تبریک عرض می‌کنم.

 

 

فریدون حسنوند نماینده مردم اندیمشک و رئیس کمیسیون انرژى مجلس،تصاویری ازنشست مجمع نمایندگان استان در استانداری خوزستان و مراسم عزاداری شهادت امام صادق (ع) در بیت الزهرا (س) اندیمشک منتشر کرد.

 

 

علاءالدین بروجردی نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی،با انتشار پست هایی از اختصاص چهار میلیارد تومان به احداث خط آهن بروجرد و آغاز عملیات اجرایی آن خبر داد.

 

 

وی همچنین پستی در خصوص بیست و هفتمین سالروز عروج آیت الله نجفی بروجردی به اشتراک گذاشت.

 

 

سیدناصر موسوی لارگانی نماینده مردم شهرستان فلاورجان در مجلس، در صفحه شخصی اش تصاویری از آخرین نشست مجمع نمایندگان استان اصفهان منتشر کرد.

 

 

سیدصادق طباطبایی نژاد نماینده مردم شهرهاى اردستان ، زواره و مهاباد درمجلس شوراى اسلامى، از تماسش با مدیرکل توزیع برق استان اصفهان در پی قطعی برق در سطح شهرستان اردستان ایشان اظهار کردند برنامه قطعی برق در سراسر استان و بلکه سراسر کشور است.

طباطبایی نژاد افزود: در شهرستان های کم جمعیت و کم مصرف و از طرفی گرم و کویری مانند اردستان قطعی برق به حداقل برسد و در صورت ضرورت قطعی برق، این امر در ساعات گرم روز مانند ظهر و عصر اتفاق نیافتد و یا کمتر اتفاق بیافتد.

مدیرکل توزیع برق استان اصفهان قول مساعدت و پیگیری موضوع در این خصوص را دادند.

 

 

وی در پستی دیگر نوشت: انتخاب شایسته یکی از جوانان شهرستان اردستان جناب آقای مهندس حمید فتاحی زفرقندی به سمت معاون وزیر ارتباطات و رییس هیئت مدیره شرکت ارتباطات زیر ساخت رابه ایشان تبریک عرض می نماییم.

 

 

طباطبایی همچنین از نشست مجمع نمایندگان استان اصفهان نوشت.

وی در مجمع نمایندگان استان اصفهان در نطنز، اظهار کرد: وجود مشکلات فراوان در حوزه بهداشت و درمان سبب مهاجرت مردم از اردستان شده است.

وی افزود: وقتی مردم این شهرستان باید برای یک عمل سرپایی ساده به علت نبود امکانات به شهرستان های مجار بروند، نتیجه اش این می شود که مردم از اردستان مهاجرت کنند.

نماینده مردم اردستان در مجلس گفت: معوقات شبکه بهداشت و درمان اردستان زیاد است و از آنجایی که اردستان در منطقه محروم است و روستاهای اطراف آن در وضعیت سختی قرار دارند، نیازمند توجه است.

این عضو کمیسیون فرهنگی مجلس، تصریح کرد: شاخص اشغال تخت توسط بیماران در اردستان نامطلوب است و ورود جدی دانشگاه علوم پزشکی به این مطلب را می طلبد.

طباطبایی نژاد خاطرنشان کرد: متاسفانه در شبکه بهداشت و درمان اردستان 25 نفر بازنشسته شده اند که هیچ نیروی جدیدی جایگزین آن ها نشده که همین مسئله باعث بروز مشکلات می شود.

 

 

امیر خجسته نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس که به همراه مسئولین استانی و معتمدین روستاهای راه سد اکباتان از شروع عملیات های اجرایی پارک ده هکتاری سد اکباتان و روستای یلفان دیدار کرد در خلال این بازدید با اشاره به شروع کارپارک ده هکتاری سد اکباتان با بودجه ای معادل ده میلیارد ریال گفت: در فاز اول این پروژه 3.5 هکتار پارک ساماندهی و ساخته خواهد شد و در حال تلاش برای تامین اعتبار برای فاز های بعدی پروژه هستیم
نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی افزود : این پارک محلی برای اقامت موقت با در نظر گرفتن حداقل های رفاهی مانند سرویس بهداشتی، آلاچیق، درختکاری است که باید هر چه سریعتر به بهره برداری برسد.
امیر خجسته با اشاره به این که توزیع اعتبارات چهار مسیرگردشگری همدان باید بر حسب جاذبه ها و پتانسیل های آن ها و به صورت عادلانه باشد گفت: نباید در این شرایط کشور که کوچکترین خطایی باعث نا امیدی و بدبینی مردم میشود شائبه ای برای تخصیص های مسئله دار اعتبارات صورت بگیرد .
نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد : متاسفانه در بیست سال اخیر در حق مردم مسیر جاده ملایر و مسیر گردشگری سد اکباتان بی عدالتی را تمام کرده بودند و هیچ امکاناتی برای آن ها دیده نشده بود و با این که در این چند سال تخصیص های خوبی را برای این مسیر ها گرفته ایم اما با شرایط ایده آل و در خور لیاقت مردم این مسیر فاصله ای بسیار داریم .

 

 

وی همچنین از بازدیدش از  پروژه های رفاهی و گردشگری روستای ورکانه نوشت.

خجسته که به همراه مسئولین استانی و معتمدین روستاهای جاده گردشگری سد اکباتان از پروژه های رفاهی گردشگری روستای ورکانه بازدید میکرد در خلال این بازدیدها با اشاره به اینکه روستای ورکانه با دارا بودن نوع معماری خاص و جاذبه های توریستی، آب و هوا و باغ های بسیار زیبا میتواند با کمی سرمایه گذاری بیشتر و آموزش ساکنین به یکی از بهترین روستاهای گردشگری کشور تبدیل شود.

نماینده مردم همدان و فامنین درمجلس شورای اسلامی افزود: امسال با همکاری بنیاد مسکن و سازمان میراث فرهنگی استان یک پارک نواری 4000 متری در ورودی این روستا برنامه ریزی و از چند روزه آینده شروع به ساخت میشود که می تواند به منظر این روستا کمک کرده و باعث رفاه حال گردشگران شود.

امیر خجسته با اشاره به این که روستاهای این مسیر باید امادگی پذیرش حجم گردشگران بسیار بالاتری را از این که در حال حاضر وجود دارد داشته باشند گفت : با توجه به برنامه ریزی های صورت گرفته مردم این مسیر گردشگری باید با سرمایه گذاری در بحث گردشگری نسبت به ایجاد اشتغال و ارزش افزوده برای خود اقدام کنند و در کناره این تلاش هم دستگاه های دولتی با برنامه ریزی مدون نسبت به به نتیجه رسیدن هر چه سریعتر پروژه های گردشگری این مسیر اقدام نمایند .

 

 

 

خجسته  با اشاره به شروع کارچندین پروژه خصوصی و دولتی در این مسیر گردشگری گفت : در مسیر گردشگری سد اکباتان طرح های گردشگری بسیار خوبی برنامه ریزی شده و مطمئنن در چند سال آینده یکی از محل های گردشی مردم همدان و دیگر نقاط کشور این مسیر خواهد بود.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی افزود:احداث پارک جنگلی 400 هکتاری در مجاورت سد اکباتان که در حال کاره کارشناسی و طی مراحل قانونی و کارشناسی محیط زیستی و منابع طبیعی برای واگذاری به شهرداری است.

احداث پارک ده هکتاری، اقامتگاه خدمات رفاهی در جنب روستای یلفان، احداث پارک نواری روستای ورکانه، ساماندهی شهر دستکند ارزانفود و آماده سازی این محل باستانی و زیبا برای بازدید گردشگران و ساخت و آماده سازی چندین اقامتگاه بوم گردی در این مسیر توسط بخش خصوصی و دولتی از طرح هایی می باشد که میتواند این مسیر را از رکود خارج و یک محل بسیار زیبا و مناسب را برای رهایی از تمرکز گردشگری های شهری در محل های مانند بلوار ارم و مسیر گنجنامه در ایام تعطیل و گردشگران خارج استان باشد.
امیر خجسته با اشاره به این که توزیع اعتبارات چهار مسیر گردشگری همدان باید بر حسب جاذبه ها و پتانسیل های آن ها و به صورت عادلانه باشد گفت: نباید در این شرایط کشور که کوچکترین خطایی باعث نا امیدی و بدبینی مردم میشود شائبه ای برای تخصیص های مسئله دار اعتبارات صورت بگیرد.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد : متاسفانه در بیست سال اخیر در حق مردم مسیر جاده ملایر و مسیر گردشگری سد اکتباتان بی عدالتی را تمام کرده بودند و هیچ امکاناتی برای آن ها دیده نشده بود و با این که در این چند سال تخصیص های خوبی را برای این مسیر ها گرفته ایم اما با شرایط ایده آل و در خور لیاقت مردم این مسیر فاصله ای بسیار داریم.

 

 

محمود صادقی نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، پست زیر را در صفحه اش منتشر کرد.

 

 

محمد دامادی نماینده ساری و میاندرود در مجلس، تصاویری از دیدارش با سرپرست بانک صادرات استان مازندران و دیدار عمومی اخیر خود در منزل پدری اش، به اشتراک گذاشت.

 

 

داود محمدی نماینده مردم قزوین،آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی و رییس کمیسیون اصل نود در پیامی درگذشت امام جمعه شهر الوند را تسلیت گفت.

 

 

سیدحسین افضلی نماینده مردم شهرستان اقلید در مجلس شورای اسلامی، تصویر زیر را در اینستاگرام شخصی خود منتشر کرد.

 

 

مهرداد لاهوتی نماینده مردم شهرستان لنگرود در مجلس شورای اسلامی، در صفحه خود در اینستاگرام تصاویری از بازدیدش از روند آبرسانی به مزارع برنج و بازدیدش از ایستگاه پمپاژ آب مزارع روستای پاپکیاده، روستای شهید نیک پی و روستای خالکیاسر منتشر کرد.

 

 

سیدجواد ساداتی نژاد نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در دهمین دوره مجلس شورای اسلامی، تصویری از مجمع نمایندگان استان اصفهان به میزبانی شهرستان نطنز به اشتراک گذاشت.

 

 

پروانه مافی نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، پردیس و اسلامشهر در مجلس، با انتشار پستی یادداشت کرد: با وجود آنکه موضوع خانواده در برنامه های کلان کشور مورد توجه قرار دارد ولیکن با مسائلی مواجه می‌شویم که حکایت از عدم توجه به برنامه ریزی مبتنی بر اقدام می‌کند . در این میان مساله زنان سرپرست خانوار به موضوعی نگران کننده تبدیل می شود و هر روز شاهد افزایش زنانی هستیم که بنابر دلایل مختلف سرپرستی خانواده را بر عهده می گیرند. طبق قانون جامع رفاه و تامین اجتماعی که در سال 83 به تصویب رسید، مشخص شد دولت به عنوان متولی رفاه اجتماعی وظیفه دارد برنامه ریزی و سیاست‌گذاری را در حوزه‌های رفاهی، حمایتی و بیمه‌ای برای رفاه عموم انجام دهد و بهزیستی و کمیته امداد نیز همکاری های لازم را در این زمینه داشته باشند. همچنین در برنامه ششم توسعه نیز در موارد متعددی به موضوع زنان سرپرست خانوار اشاره شده است. بنابراین به‌نظر نمی رسد که با خلأ قانونی و برنامه‌ای برای کنترل رشد و حمایت از زنان سرپرست خانوار برای ممانعت از ورود آن‌ها به چرخه آسیب های اجتماعی رو‌به رو باشیم ولی آنچه به‌نظر می رسد اینکه موازی‌کاری نهادها، هدف سازی کوتاه مدت، غلبه نگرش حمایتی و تلقی ساختاری از فقر است که موجب شده تا نگاه درستی برای برون رفت از وضعیت فعلی وجود نداشته باشد. متاسفانه آنچه امروز شاهد هستیم که گاهی به موضوع زنان سرپرست خانوار به عنوان یک آسیب نگاه می‌کنند در حالی که این پدیده به خودی خود و به هیچ وجه در این چرخه قرار نمی گیرد ولی اگر نتوانیم به حمایتی درست ، مبتنی بر دانش و آگاهی از این قشر بپردازیم آن‌ها را ناگزیر از ورود به ورطه هایی می‌کنیم تا حداقل های زندگی خود را تامین کنند. بنابرهمین نگاه حمایتگری بود که در هنگام تصویب بودجه 97 تلاش بسیاری را برای افزایش بیمه اجتماعی زنان سرپرست خانوار داشتیم که نه تنها تصویب نشد بلکه با کاهش 39 درصدی هم مواجه شد و اکنون می خواهیم با حمایت‌های مقطعی محدود به حل مساله بپردازیم. به نظر می رسد باید دستگاه‌های متولی به مجلس گزارش دهند که تحت چه اقدامات برنامه ای بوده است که اکنون با رشد روز افزون خانواده‌های زن سرپرست مواجهیم و امید است این گزارش مبنای حرکت های بعدی قرار گیرد. 

 

 

کمال الدین پیرموذن نماینده مردم اردبیل،نیر،نمین و سرعین در مجلس نهم شورای اسلامی، در جدیدترین پست اینستاگرامی خود نوشت: نامه مهم امام صادق (ع) به شیعیان

امام صادق علیه السلام این نامه را به اصحاب خود مرقوم داشتند و به آنها دستور دادند که آن را به یکدیگر درس دهند و در آن نگاه کنند و از یاد نبرند و بدان عمل کنند. و آنها نیز این نامه را در جای نمازهای خود در خانه‌هایشان گذارده بودند و چون از نماز فراغت می یافتند به مطالعه و یادآوری آن می پرداختند: از پروردگار خود عافیت درخواست کنید و آرامش و وقار و سکون را از دست ندهید، و شرم و حیا پیشه کنید و از آنچه مردمانِ شایسته­ ی پیش از شما دوری کردند، شما هم دوری کنید؛ و با اهل باطل مدارا کنید، ستمشان را بر خود هموار سازید مبادا با آنها سیتزه جویی کنید، هنگام معاشرت و نشست و برخاست و گفتگوی با آنها – چون از معاشرت و مخالطه با آنها ناچارید - راه تقیه را پیشه کنید همان راهی که خداوند دستور داده که هنگام برخورد با آنها، آن را پیش گیرید. شما با آنها در یک مجمع گرد می آئید ولی جان‌های شما با آنها متفاوت است و با هم گرد نیاید. هرگز شما آنان را دوست ندارید و آنها نیز شما را دوست ندارند، جز آنکه خدای تعالی شما را به داشتن حق و حقیقت گرامی داشته و شما را به راه حق بینا کرده و آنان را شایسته آن ندانسته است. پس با آنها سازش داشته باشید و به رفتار آنها صبر کنید که آنها سازش با شما ندارند و بر هیچ چیزی شکیبایی ندارند. از خدا بترسید و زبان‌هایتان را جز از کلام خیر باز دارید. مبادا زبانتان را به گفتار دروغ و تهمت و گناه و دشمنی آلوده سازید زیرا اگر شما زبان خود را از آنچه خدا خوش ندارد و از آن جلوگیری کرده است باز دارید، بهتر است برای شما در نزد خداوند، از اینکه زبان خود را بدان بیالائید. زیرا که لغزش زبان در آنچه ناپسند خدا است و از آن نهی فرموده، در نزد خداوند برای بنده هلاکت به بار آورد و مورد خشم خدا و کری و کوری و گنگیِ روز قیامت است. و بر شما باد سکوت، مگر در آن چیزهایی که خداوند، شما را در کار آخرتتان بدان سود دهد و بر آن پاداشتان بخشد. خداوند را بسیار به یگانگی و پاکی بستائید و تسبیحش گوئید، و ستایش کنید و به درگاهش زاری کنید، و از آن خیر و خوبی که در نزد او است و مقدارش را کسی نداند و به حقیقتش دست کسی نرسد، از او خواستار شوید. و بدین ترتیب زبان خود را به آنها سرگرم کنید، و از سخن گفتن به آنچه خدا از آن نهی کرده، از گفتارهای باطل و بیهوده ای که موجبِ ماندنِ همیشگی در آتش دوزخ است - برای کسی که از آن گفتارها به درگاه خدا توبه نکند، و همچنان بر آن حال از دنیا برود بپرهیزید. از دعا غفلت نکنید و بر شما باد به این که به درگاه خدا توجه کنید و به سوی او تضرع و زاری نمایید و از او درخواست کنید. و شائق شوید به آنچه که خداوند بدان تشویقتان کرده، و بپذیرید آنچه را خداوند به سوی آن شما را خوانده است تا رستگار شوید و از عذاب خدا نجات یابید. مبادا شیفته چیزی شوید که خداوند حرام کرده، زیرا هر کس پرده حرمت خدا را در این دنیا بدرد، خداوند میان او و بهشت و نعمت‌ها و خوشی و مقام ارجمند پایدار و دائمی آنجا که برای اهلش مقرر شده، برای همیشه جدایی افکند.

 

 

نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی با انتشار پست هایی سالروز شهادت امام صادق (ع) را تسلیت گفتند.

 

 

 

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط