شهادت حضرت فاطمه معصومه (س)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
علیجانی:

کمبود 4 هزار تخت بیمارستانی در شهر تهران/وزارت بهداشت از ظرفیت شهرداری در حوزه سلامت استفاده کند

سرویس اجتماعی
عضو کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس از کمبود 10هزار تخت بیمارستانی در استان تهران خبرداد.
چهارشنبه 20 تیر 1397 ساعت 10:46
کمبود 4 هزار تخت بیمارستانی در شهر تهران/وزارت بهداشت از ظرفیت شهرداری در حوزه سلامت استفاده کند عضو کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس از کمبود 10هزار تخت بیمارستانی در استان تهران خبرداد. http://cdn.icana.ir/d/019/201606108830034992.jpg کمبود,4,هزار,تخت,بیمارستانی,در,شهر,تهران/وزارت,بهداشت,از,ظرفیت,شهرداری,در,حوزه,سلامت,استفاده,کند Icana

محسن علیجانی زمانی درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درباره مشکل جدی برخی مناطق تهران درحوزه بیمارستان، گفت: به طور کلی شهر تهران و شهرستان های اطراف با کمبود تخت بیمارستانی مواجه هستند، شاخص های شهر تهران و استان درحوزه درمان و بخش های دیگر از بسیاری از مناطق محروم کشور پایین تر است؛ به ویژه در شرق و یا جنوب شهرتهران مشکلات درمانی وجود دارد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس درمجلس شورای اسلامی، با اشاره به اینکه وزارت بهداشت و درمان باید از اعتبارات دولتی و ازظرفیت بخش خصوصی برای رفع مشکلات بیمارستانی استان تهران و ساخت درمانگاه استفاده کند، افزود: البته هم افزایی بخش های مختلف دراین حوزه بسیار مهم است، به عنوان مثال وزارت بهداشت می تواند از ظرفیت  های سازمان تامین اجتماعی، نیروهای مسلح، وزارت نفت و بانک ها نیز دراین حوزه استفاده کند.

وی تاکید کرد: شهرداری ها می توانند درحوزه سلامت وارد شده و زمین مورد نیاز برای ساخت درمانگاه و بیمارستان را در اختیار سازمان تامین اجتماعی قرار دهند، بنابراین وزارت بهداشت باید پایش ، نظارت و امکان سنجی برای این بخش را انجام دهد؛ ضمن اینکه بخش خصوصی هم می تواند به این حوزه ورود کند.

علیجانی با بیان اینکه در استان تهران کمبود بیش از 10 هزار تخت بیمارستانی وجود دارد، گفت: از این میزان نزدیک به 4 هزار تخت مربوط به شهر تهران می شود، البته کمیسیون بهداشت ودرمان تاکنون جلساتی با حضور متولیان این بخش برای رفع مشکل کمبود تخت های بیمارستانی و افزایش هم افزایی میان دستگاه ها برگزار کرده است؛ متاسفانه موازی کاری بسیاری میان دستگاه ها وجود دارد که باید به کمترین میزان کاهش پیدا کند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، افزود: می توان با هم افزایی و نقش محوری و تولیت وزارت بهداشت ودرمان، شهرداری را به بخش سلامت سوق داد./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر