شهادت حضرت فاطمه معصومه (س)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
وحدتی:

فرهنگیان نه حق مرخصی دریافت می‌کنند؛ نه هزینه ازدواج فرزندان

سرویس فرهنگی
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با انتقاد از عدم پرداخت حق مرخصی و هزینه ازدواج فرزندان فرهنگیان از سوی دولت، گفت: دولت باید مطالبات فرهنگیان را هرچه‌ سریع‌تر پرداخت کند.
چهارشنبه 20 تیر 1397 ساعت 10:45
فرهنگیان نه حق مرخصی دریافت می‌کنند؛ نه هزینه ازدواج فرزندان عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با انتقاد از عدم پرداخت حق مرخصی و هزینه ازدواج فرزندان فرهنگیان از سوی دولت، گفت: دولت باید مطالبات فرهنگیان را هرچه‌ سریع‌تر پرداخت کند. http://cdn.icana.ir/d/019/201607109361025187.jpg فرهنگیان,نه,حق,مرخصی,دریافت,می‌کنند؛,نه,هزینه,ازدواج,فرزندان Icana

محمد وحدتی هلان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به خدمات بالای معلمان به جامعه، اظهار کرد: اگر دغدغه‌های معیشتی معلمان برطرف شود، این عزیزان فارغ از مسائل اجتماعی و اقتصادی می‌توانند بر مسائل آموزشی تمرکز داشته باشند و ثمرات این مهم در آینده نه چندان دور خود را نشان خواهد داد.

نماینده مردم بستان‌آباد در مجلس شورای اسلامی معلمان را بنیانگذاران پایه فرهنگی جامعه خواند و یادآور شد: با توجه به شغل حساس و مهم معلمان نباید اجازه داد مطالبات آنان از قبیل پاداش پایان خدمت، حق مرخصی و هزینه ازدواج فرزندان فرهنگیان به تأخیر بیفتد و اینگونه معلمان دچار خسران و ضرر شوند.

وی با اشاره به مراجعات بالای مردمی در همین رابطه، عنوان کرد: آموزش و پرورش برای معلمانی که از مرخصی‌های خود استفاده نکرده‌اند رقمی را همزمان با پرداخت پاداش پایان خدمت به معلمان پرداخت می‌کند که البته در حال حاضر نه تنها اصل پاداش بلکه این حق مرخصی نیز از معلمان دریغ می‌شود.

وی یادآور شد: همچنین آموزش و پرورش رقمی را جهت تأمین هزینه ازدواج فرزندان فرهنگیان به آن‌ها اختصاص می‌دهد که با توجه به وضعیت نامساعد اقتصادی بسیاری از افراد روی این رقم حساب باز می‌کنند و فرزندان خود را تشویق به ازدواج می‌کنند؛ این در حالیست که این رقم نیز از سوی آموزش و پرورش پرداخت نمی‌شود.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در عین حال از قول مساعد نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه برای پرداخت معوقات نمایندگان خبر داد و اظهار امیدواری کرد که مطالبات این معلمان زحمتکش هرچه سریع‌تر پرداخت شود./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000