سال ۹۸ سال رونق تولید
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
سلیمی خبر داد:

تشکیل کمیته‌ای در کمیسیون آموزش مجلس برای رسیدگی به وضعیت مدارس خارج از کشور

سرویس فرهنگی
عضو هیأت رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از تشکیل کمیته‌ای در کمیسیون متبوعش برای رسیدگی به وضعیت مدارس خارج از کشور خبر داد.
پنج‌شنبه 21 تیر 1397 ساعت 09:21
تشکیل کمیته‌ای در کمیسیون آموزش مجلس برای رسیدگی به وضعیت مدارس خارج از کشور عضو هیأت رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از تشکیل کمیته‌ای در کمیسیون متبوعش برای رسیدگی به وضعیت مدارس خارج از کشور خبر داد. http://cdn.icana.ir/d/019/201606105171135912.jpg تشکیل,کمیته‌ای,در,کمیسیون,آموزش,مجلس,برای,رسیدگی,به,وضعیت,مدارس,خارج,از,کشور Icana

علیرضا سلیمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به اعتراض معلمان نسبت به برگزاری آزمون اعزام معلمان به خارج از کشور، عنوان کرد: متأسفانه در این زمینه معترضان چندین گروه هستند که معلمان اعزام شده نیز بخشی از آن هستند.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بسیاری از معلمان اعزامی به خارج از کشور دریافتی ندارند و این مسئله معلمان را در خارج از کشور در تنگنا قرار داده است، اظهار کرد: در جریان بازدید برخی از اعضای کمیسیون از مدارس خارج از کشور کاملا این نارضایتی توسط معلمان خارج از کشور مشهود بود؛ هرچند حقوق این معلمان دلاری پرداخت می‌شد ولی آن‌ها از پرداخت با تأخیر چندماهه حقوق خود گلایه شدید داشتند؛ ضمن اینکه هزینه‌ها نیز در کشور مقصد دلاری است.

وی ادامه داد: از سوی دیگر مسئولان آموزش و پرورش نیز رضایتی از عملکرد مدارس خارج از کشور ندارند و معتقدند با توجه به هزینه‌های بالای این مدارس، خروجی آن طوری نیست که آموزش و پرورش نسبت به آن دلگرم شود.

سلیمی از تشکیل کمیته‌ای در کمیسیون آموزش و تحقیقات به منظور تهیه گزارشی در خصوص مدارس خارج از کشور خبر داد و گفت: کمیسیون آموزش  در این رابطه قصد دارد از شأن نظارتی خود استفاده کند تا مدارس خارج از کشور از این حالت رخوت خارج شوند.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس افزود: متأسفانه در بازدید نمایندگان از برخی مدارس ایرانی خارج از کشور مشاهده شد که بعضا سفارتخانه‌ها هزینه‌‎های مدارس را تأمین می‌کنند که این مسئله خجالت آور است و نباید اجاره مدرسه، پول آب و برق  و حقوق معلم بر عهده سفارتخانه باشد لذا کمیسیون به همین جهت در حال تدوین گزارشی است تا مدارسی با این وضعیت به کار خود ادامه ندهند./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط