سال ۹۸ سال رونق تولید
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
اینستاملت:

چرا اینستاگرام نباید فیلتر شود؟ / مطهری پاسخ می‌دهد؛ ناسیونالیسم مثبت یا منفی؟! / حواشی شایعات خروج جهانگیری از کابینه / تبریک اینستاگرامی رئیس مجلس برای درخشش جهانی نوجوانان کشتی ایران

سرویس دیگر رسانه‌ها
اینستا ملت، بازتاب فعالیت های نمایندگان مجلس شورای اسلامی در شبکه های اجتماعی است.
چهارشنبه 20 تیر 1397 ساعت 13:13
چرا اینستاگرام نباید فیلتر شود؟ / مطهری پاسخ می‌دهد؛ ناسیونالیسم مثبت یا منفی؟! / حواشی شایعات خروج جهانگیری از کابینه / تبریک اینستاگرامی رئیس مجلس برای درخشش جهانی نوجوانان کشتی ایران اینستا ملت، بازتاب فعالیت های نمایندگان مجلس شورای اسلامی در شبکه های اجتماعی است. http://cdn.icana.ir/d/019/201612107009600340.jpg چرا,اینستاگرام,نباید,فیلتر,شود؟,/,مطهری,پاسخ,می‌دهد؛,ناسیونالیسم,مثبت,یا,منفی؟!,/,حواشی,شایعات,خروج,جهانگیری,از,کابینه,/,تبریک,اینستاگرامی,رئیس,مجلس,برای,درخشش,جهانی,نوجوانان,کشتی,ایران Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛  نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای ارتباط بی واسطه و مستمر با مردم، به انعکاس اقدامات، فعالیت ها، مواضع و دیدگاه های خود در شبکه های اجتماعی می پردازند.

دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی، در آخرین پست اینستاگرامی خود با انتشار پیامی موفقیت نوجوانان کشتی کشورمان را تبریک گفت:

بسم الله الرحمن الرحیم 
کسب مقام قهرمانی جهان توسط نوجوانان کشورمان بصورت توامان در رشته های کشتی آزاد و فرنگی ، موجب مسرت و شعف ایرانیان علاقه مند به کشتی شد .
این عزیزان با شایستگی و همت، راه دشوار دستیابی به پیروزی را طی کردند و توانستند دلاورانه و پرصلابت بر سکوی افتخار بایستند .
با تبریک بمناسبت این رتبه های ارزشمند به کشتی گیران ، کادر فنی و مسئولان تیم ها و ملت شریف ایران ، امیدوارم شاهد درخشش نوجوانان و جوانان کشورمان در تمامی عرصه ها باشیم .

 

 

 

 

غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی نماینده مردم شهرستان رشت در صفحه خود در اینستاگرام به مطلب اخیر روزنامه کیهان در مورد خود، پاسخ داد.

 

 

وی در پستی دیگر با اشاره به صحبت‌هایی درباره فیلتر اینستاگرام، گفت: فیلتر اینستاگرام ضربه به روان و اقتصاد جامعه است و جامعه را بیشتر متأثر و افسرده می‌کند. 
او با بیان اینکه در حال حاضر برای ما اینستاگرام یک پیام‌رسان است که می‌توانیم با جامعه بزرگ مخاطبین خودمان ارتباط برقرار کنیم،‌ گفت: با فیلتر شدن اینستاگرام راه‌های ارتباطی ما با جامعه و مردم با همدیگر را می‌بندند. علاوه بر این کسب‌وکارهایی که در اینستاگرام شکل‌گرفته تعطیل می‌شود. این در حالی است که دنیا از فضای مجازی استفاده می‌کنم اما ما آن را به نابودی می‌کشانیم. 
این نماینده مجلس تأکید کرد: من به‌شخصه متوجه نمی‌شوم که این‌ها چه‌کاری است که انجام می‌دهند. همه این اقدامات، ضربه است و تصمیمات اشتباهی است که گرفته می‌شود. این تصمیمات اشتباه ناشی از عدم شناخت جامعه است. در حال حاضر انواع و اقسام تلگرام‌ها درآمده که اصلاً نیازی به فیلترشکن ندارد. در صورت فیلتر اینستاگرام چنین اتفاقی برای این پیام‌رسان هم می‌افتد. 
جعفرزاده گفت: فیلتر پیام‌رسان‌ها بیانگر ضعف حاکمیت است و انگار حاکمیت از اطلاع‌رسانی می‌ترسد. چرا چنین اقداماتی را باید انجام دهیم و مردم را ناراحت کنیم. ما در حال محدود کردن مردم هستیم آن‌هم در این شرایط و آن‌هم به دلیل اینکه ما از این پیام‌رسان‌ها به‌خوبی نمی‌توانیم استفاده کنیم و شاید دشمنان ما بهتر استفاده می‌کنند. ما می‌خواهیم اینستاگرام را فیلتر کنیم چون برای آن برنامه نداریم و چون از فضای مجازی فراری هستیم و نمی‌توانیم در این فضا وجه قالب شویم، تسلیم می‌شویم و آن را می‌بندیم. این از آن اشتباهات بزرگ آقایانی است که نمی‌دانم کی می‌خواهند متوجه شوند. 
او ادامه داد: با فیلتر اینستاگرام تلخ‌کامی بسیاری در جامعه به وجود می‌آید و مردم ناراحت می‌شوند. تمام فضاهای مجازی را می‌بندیم که چه اتفاقی بیفتد. اطلاع‌رسانی را می‌خواهیم در صداوسیما کانالیزه کنیم؟ اما کسی صداوسیما نگاه نمی‌کند. 

 

 

وی همچنین تصاویری از دیدارش با رئیس دانشگاه آزاد استان گیلان و مالک واحد صنعتی یورو متال منتشر کرد.

 

 

نماینده رشت همچنین توییتی در خصوص صحبت های مبنی بر استعفای معاون اول رئیس جمهور به اشتراک گذاشت.

 

 

علی مطهری نایب رئیس مجلس شوراى اسلامى، در اینستاگرام شخصی خود یادداشت کرد: در شماره یکشنبه 17 تیر روزنامه اعتماد، صفحه 2، مقاله‌ای از آقای محسن آزموده تحت عنوان «ملیت چیست آقای مطهری؟» درج شده بود در پاسخ به مطلبی که اینجانب در اینستاگرام خود درباره بی‌عدالتی در رقابت‌های جام جهانی فوتبال به خاطر استفاده برخی کشورهای اروپایی از بازیکنان آفریقایی نوشته بودم. ایشان این مطلب را به مساله ناسیونالیسم و ملت‌پرستی ربط داده بودند؛ در حالی که ارتباطی ندارد. ناسیونالیسم به معنی منفی آن یعنی ملت‌پرستی و تعصب نژادی از نظر اسلام و عقل امری است مذموم، ضمن اینکه اساسا امروز سخن از نژاد خالص گفتن بی‌معنی است چون آنقدر نژادها با هم مخلوط شده‌اند که خلوص نژادها مخدوش شده است و مثلا نمی‌توان ادعای نژاد خالص ژرمن‌ یا ایرانی یا عرب یا ترک کرد، ای‌بسا بسیاری از پدران و مادران ما ایرانی‌ها عرب یا ترک یا از نژاد دیگر بوده‌اند و برعکس. 
آقای آزموده گفته‌اند اصلا ملیت قابل تعریف نیست ولی در پایان مقاله‌شان آن را تعریف کرده‌اند که «ملیت یک انتخاب آگاهانه و آزادانه بر مبنای در نظر گرفتن امیدها و آرزوها و آمال و خواسته‌هاست، نه چیزی که با فرد زاده شود و نتواند آن را کنار بگذارد.» این تعریف در واقع انکار ملیت است. ایشان ملیت را چیزی جدا از پدر و مادر و اجداد و جغرافیا دانسته‌اند. هرکس هرجا را که دوست داشت و آرزوهایش در آنجا بود از همان ملت است. اتفاقا محل بحث همین جاست نه موضوع ناسیونالیسم. وقتی یک کشور اروپایی از امکانات و رفاه بیشتر برخوردار است- که معمولا محصول استعمار ملت‌های دیگر است- عده‌ای آرزوهای خود را در آنجا می‌یابند و آن کشور بلافاصله یک بازیکن درجه اول آفریقایی فوتبال را به تابعیت خود درمی‌آورد و او را در تیم ملی خود قرار می‌دهد. سخن من این بود که این بی‌عدالتی است. بازیکن تیم ملی هر کشوری باید از همان ملیت باشد نه اینکه چند سال قبل تبعه آن کشور شده باشد یا صرفا در آن کشور به دنیا آمده باشد. تابعیت غیر از ملیت است. یک ایرانی که سی سال در آمریکا بوده باز هم ایرانی است. معنی ندارد که فردی که پدر و مادرش یا یکی از آن دو کامرونی است عضو تیم ملی فرانسه باشد. لااقل فیفا قانونی بگذارد که فقط کسانی از ملیت‌های دیگر می‌توانند در تیم ملی یک کشور قرار گیرند که مثلا دو نسل در آن کشور سکونت داشته‌اند و رنگ و بوی آن ملت را گرفته‌اند. 

 

 

علاءالدین بروجردی نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی، با انتشار پستی از آغاز عملیات اجرایی تملک اراضی مسیر خط آهن بروجرد با حضور نمایندگان وزارت راه و شهرسازی خبر داد.

 

 

وی در ادامه پستی در خصوص افتتاح بیمارستان بروجردی منتشر کرد.

 

 

 فریدون حسنوند نماینده مردم اندیمشک و رئیس کمیسیون انرژى مجلس، تصاویری از بازدیدش از احداث حسینیه بهشت الزهرا اندیمشک منتشر کرد.

 

 

سید ناصر موسوی لارگانی نماینده مردم شهرستان فلاورجان در مجلس، از حضور خود در یادواره ۲۴ شهید روستاهای تمندگان، علی آباد، صادق آباد، سمسان، نودرآمد، قلعه سرخ و مهرگان در مسجد روستای مهرگان خبر داد.

 

 

محمّد محمودی شاه نشین نماینده مردم شهرستانهای ملارد ،شهریار و قدس در مجلس شورای اسلامی، موفقیت کشتی گیران کشورمان را با انتشار پیام هایی در صفحه شخصی خود تبریک گفت.

 

 

پروانه مافی نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، پردیس و اسلامشهر در مجلس، از نامه اش به وزیر اقتصاد در خصوص خودداری برخی بانک ها از افتتاح حساب فرزندان صغیر توسط مادران آن ها نوشت.

 

 

قاسم احمدی لاشکی خادم مردم شهرستان های نوشهر چالوس و کلاردشت در مجلس شورای اسلامی، تصاویری از حضورش در  یادواره شهدای روستاهای پنجک، باندر و حومه، جلسه بررسی مشکلات روستای سید علی کیا سلطان، جلسه بررسی مشکلات روستاهای پنج گانه(کردیکلا،تازه آباد،نیرنگ،خیرسر،سنگ تجن) و تصاویری از دیدارش با مدیر و کارکنان سازمان بیمه تامین اجتماعی نوشهربه اشتراک گذاشت.

 

 

احمد سالک عضو فراکسیون نمایندگان ولایی‌، درباره اظهارات وزیر اطلاعات مبنی‌ بر اینکه دستگیری و زندانی کردن برای برخورد با بدهکاران بانکی و فعالان اقتصادی متخلف اشتباه است، اظهار کرد: بنده این صحبت‌های وزیر اطلاعات را نشنیده‌ام و نمی‌توانم درباره آن قضاوتی کنم.

وی با بیان اینکه نکته حائز اهمیت در اینجا آن است که سیستم‌های معیوب منجر به بروز فساد می‌شوند، گفت: سیستم‌های معیوب در همه حوزه‌ها اعم از بانکی و غیر از آن باید اصلاح شوند تا کسی جرات  سوء استفاده‌ نداشته باشد.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی‌ با تاکید بر اینکه با کسانی که از بانک‌ها پول‌های سنگینی دریافت کرده‌اند اما بازپرداخت نمی‌کنند، باید قاطعانه و بدون هیچ گونه رودربایستی برخورد کرد، تصریح کرد: حراست از بیت‌المال بسیار مهم است و نباید اجازه داد کسی با آزادی کامل هر گونه که می‌خواهد از آن بهره ببرد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، حجت‌الاسلام سالک خاطرنشان کرد: بنابراین هم باید با این بدهکاران‌ بانکی متخلف‌ برخورد قاطع قضایی صورت گیرد و دستگیر شوند و هم نیاز است که سیستم‌های معیوب اقتصادی برای جلوگیری از این پدیده شوم اصلاح شوند.

 

 

محمد دامادی نماینده ساری و میتندرود در مجلس، تصویری از دیدارش با فرمانده نیروی انتظامی مازندران منتشر کرد.

 

 

کمال الدین پیرموذن نماینده مردم اردبیل،نیر،نمین و سرعین در مجلس نهم شورای اسلامی، در جدیدترین پست اینستاگرامی خود نوشت:

دکتر جهانگیری اهل استعفا نیست. در دیدار نوروزی امسال ، به دکتر جهانگیری پیشنهاد کردم که برای حال تهران بزرگ و اینده ایران رشید اسلامی ، خواهشا منصب شهرداری تهران را قبول نمایید ، جواب دادند که عافیت طلب نیستم و بجد یار دکتر روحانی و ملک وملت درشرایط خطیر فعلی ایران زمین بوده و خواهم بود.

 

 

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط