سال ۹۸ سال رونق تولید
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
فلاحت پیشه:

ضرورت مقابله اروپا با نفوذ آمریکا و همپیمانانش علیه ایران/ طولانی شدن مذاکرات فرصت سوزی خواهد بود

سرویس سیاسی
رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد ضمانت و پشتوانه تحقق تعهدات برجام اروپایی جای بحث و تامل دارد اما روند مذاکرات نباید با هدف فرصت سوزی طولانی شود.
پنج‌شنبه 21 تیر 1397 ساعت 09:17
ضرورت مقابله اروپا با نفوذ آمریکا و همپیمانانش علیه ایران/ طولانی شدن مذاکرات فرصت سوزی خواهد بود رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد ضمانت و پشتوانه تحقق تعهدات برجام اروپایی جای بحث و تامل دارد اما روند مذاکرات نباید با هدف فرصت سوزی طولانی شود. http://cdn.icana.ir/d/019/201611103839686142.jpg ضرورت,مقابله,اروپا,با,نفوذ,آمریکا,و,همپیمانانش,علیه,ایران/,طولانی,شدن,مذاکرات,فرصت,سوزی,خواهد,بود Icana

حشمت الله فلاحت پیشه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در خصوص برخی تعهدات مطرح شده از سوی اروپایی ها برای ادامه فعالیت برجام، گفت: تعهدات مطرح شده در بیانیه پایانی وین نسبتا مناسب است اما باید اذعان کرد از نظر اجرایی و دارا بودن ضمانت و پشتوانه تحقق، جای بحث و تامل دارد.

نماینده مردم اسلام آباد غرب و دالاهو در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: به نظر می رسد مذاکرات باید برای شفاف شدن ضمانت ها ادامه یابد اما مسئولان کشورمان باید توجه داشته باشند که اگر این روند طولانی و به منظور فرصت سوزی باشد، منافع ایران تامین نخواهد شد.

وی با اشاره به اینکه سه کشور آلمان، فرانسه و انگلیس در پیشنهاداتشان موضوع به روز ‌رسانی مجوز اعطای وام‌های خارجی توسط بانک سرمایه‌گذاری اروپا به ایران را مورد توجه قرار داده اند، ادامه داد: باید یادآور شد این اقدام اتحادیه اروپا به منظور حمایت از شرکت‌های دول عضو اتحادیه بوده است.

این نماینده مردم در مجلس دهم ضمن بیان اینکه از اروپا انتظار می رود با نفوذ آمریکا و همپیمانانش جلوگیری کند، تصریح کرد: به عبارتی اگر قرار باشد تعهداتی مشخص شود اما در ادامه بر اساس نفوذ ایالات متحده شرکت ها و مجموعه ها عنوان کنند حاضر به همکاری با ایران نیستند، منافع کشورمان به خطر خواهد افتاد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: بر این اساس باید ضمانت اجرایی و عملیاتی تعهدات سه کشور اروپایی بررسی شود./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط