سال ۹۸ سال رونق تولید
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
گرمابی تشریح کرد:

آیا دستورالعمل جدید کارت بازرگانی فرارهای مالیاتی را کاهش می دهد؟/محدودیت ها در ارائه کارت نباید شبکه رانت ایجاد کند

سرویس اقتصادی
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، توضیحاتی پیرامون دستورالعمل جدید در ارائه کارت بازرگانی ارائه کرد.
چهارشنبه 20 تیر 1397 ساعت 13:57
آیا دستورالعمل جدید کارت بازرگانی فرارهای مالیاتی را کاهش می دهد؟/محدودیت ها در ارائه کارت نباید شبکه رانت ایجاد کند عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، توضیحاتی پیرامون دستورالعمل جدید در ارائه کارت بازرگانی ارائه کرد. http://cdn.icana.ir/d/019/201611103305825527.jpg آیا,دستورالعمل,جدید,کارت,بازرگانی,فرارهای,مالیاتی,را,کاهش,می,دهد؟/محدودیت,ها,در,ارائه,کارت,نباید,شبکه,رانت,ایجاد,کند Icana

حمید گرمابی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اصلاحیه کارت های بازرگانی در نشست هیئت وزیران، گفت: کارت های بازرگانی مدتی طولانی است که برای دولت مشکل ایجاد کرده و با شرایط آسانی که برای ارائه داشت هر کسی می توانست تقاضای کارت بازرگانی کند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، افزود: عده ای سودجو به دنبال این بودند که فرد مسنی را در یک روستا پیدا کرده و به اسم آن کارت بازرگانی بگیرند و از این طریق میلیاردها وارد کرده و مالیاتی پرداخت نکنند.

کارت بازرگانی باید تنها به کسانی که در کار تجارت خارجی هستند تعلق بگیرد

وی با اشاره به فرارهای مالیاتی برخی دارندگان کارت های بازرگانی، ادامه داد: اداره مالیات زمانی که به دنبال شخص واردکننده کالا می رفت به فردی بی بضاعت برخورد می کرد که توان پرداخت ندارند.

نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه سختگیری ها در بحث ارائه کارت بازرگانی لازم است، یادآور شد: کارت بازرگانی باید تنها به کسانی که در کار تجارت خارجی هستند تعلق بگیرد، البته سختگیری ها و محدودیت ها نباید به گونه ای شود که از سوی دیگر رانت ایجاد کند.

مسئولان باید براساس چارچوب قانونی درباره کارت بازرگانی عمل کنند

وی افزود: افرادی که در وزارت صنعت، معدن و تجارت مسئول صدور کارت بازرگانی هستند باید افراد صالحی باشند و براساس مقررات رفتار کرده و خارج از چارچوب عمل نکنند.

گرمابی با بیان اینکه مجموعه این عوامل از جمله مقررات در عین سختگیری نباید موجب رانت شود، ادامه داد: مسئولان باید براساس چارچوب قانونی درباره کارت بازرگانی عمل کنند، چراکه کارت بازرگانی می تواند چارچوب درستی پیدا کرده و مانع سوءاستفاده ها شود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: وزارت صنعت، معدن و تجارت باید به موضوع اجرای اصلاحیه کارت های بازرگانی توجه کند و اگر مشکلی ایجاد شود مجلس برای پیشگیری و رفع آن اقدامات لازم را انجام می دهد./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000