هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
ساداتی‌نژاد مطرح کرد:

تاثیر قطعی ۳۰درصدی سوابق تحصیلی گامی برای حذف کنکور 98/ قانون ترمیم کمکی برای معدل پایینی‌ها

سرویس فرهنگی
عضو کمیسیون آموزش در مجلس، تاثیر قطعی ۳۰درصدی سوابق تحصیلی را گامی برای حذف کنکور 98 دانست و پیشنهاد داد که افراد دارای معدل پایین از "قانون ترمیم" استفاده کنند.
چهارشنبه 20 تیر 1397 ساعت 18:10
تاثیر قطعی ۳۰درصدی سوابق تحصیلی گامی برای حذف کنکور 98/ قانون ترمیم کمکی برای معدل پایینی‌ها عضو کمیسیون آموزش در مجلس، تاثیر قطعی ۳۰درصدی سوابق تحصیلی را گامی برای حذف کنکور 98 دانست و پیشنهاد داد که افراد دارای معدل پایین از "قانون ترمیم" استفاده کنند. http://cdn.icana.ir/d/019/201704107677372195.jpg تاثیر,قطعی,۳۰درصدی,سوابق,تحصیلی,گامی,برای,حذف,کنکور,98/,قانون,ترمیم,کمکی,برای,معدل,پایینی‌ها Icana

سیدجواد ساداتی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به اعمال تاثیر قطعی ۳۰درصدی سوابق تحصیلی در کنکور سال ۹۸، گفت: طبق قانون باید کنکور کاملا حذف شود اما از آنجا که حذف یکباره آن آسیب‌های به دنبال خواهد داشت و البته زیرساخت‌های آن نیز فراهم نبود از چند سال گذشته سوابق تحصیلی صرفا به صورت مثبت در آزمون سراسری افراد اعمال می‌شد اما اکنون با تکمیل تدریجی زیرساخت‌ها و فراهم شدن شرایط، اعمال سوابق تحصیلی در کنکور سال آینده از 25درصد مثبت به 30درصد قطعی خواهد رسید.

نماینده مردم کاشان،آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: از سال آینده معدل نهایی داوطلبان 30 درصد به صورت قطعی در نتیجه آزمون آن‌ها تاثیر خواهد داشت.

وی همچنین در رابطه با اعتراض افرادی که چندین ساله گذشته بی‌اطلاع از این قانون دیپلم گرفته و از قضا معدل پایینی نیز دارند، گفت: برای افرادی که معدل پایینی دریافت کرده‌اند قانونی در آموزش و پرورش باعنوان "قانون ترمیم" وجود دارد؛ بدین معنا که می‌توانند به آموزش و پرورش مراجعه کرده و خواهان گرفتن آزمون مجدد از آن‌ها در درس‌هایی شوند که معدل‌شان را پایین آورده است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه با وجود قانون فوق بی‌عدالتی صورت نمی‌گیرد و متر ومعیار مشخصی برای کنکور در نظر گرفته خواهد شد ضمن آنکه به مرور به سمت حذف این آزمون خواهیم رفت، ادامه داد: این مسئله نمی‌تواند در رشته‌‌های پرطرفدار منجر به افت تراز داوطلب در کنکور شود./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000