شهادت حضرت فاطمه معصومه (س)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
در همایش عفاف و حجاب مطرح شد؛

حیا و عفاف یکی از اضلاع مثلث حفاظتی جامعه/ زنان و کودکان بیشتر در مرکز آسیب و تعرض هستند

سرویس فرهنگی
همایش عفاف و حجاب با حضور کارشناسان این حوزه و جمعی از کارکنان قوه مقننه در کمیسیون تلفیق برگزار شد.
چهارشنبه 20 تیر 1397 ساعت 16:21
حیا و عفاف یکی از اضلاع مثلث حفاظتی جامعه/ زنان و کودکان بیشتر در مرکز آسیب و تعرض هستند همایش عفاف و حجاب با حضور کارشناسان این حوزه و جمعی از کارکنان قوه مقننه در کمیسیون تلفیق برگزار شد. http://cdn.icana.ir/d/019/201807108434864512.jpg حیا,و,عفاف,یکی,از,اضلاع,مثلث,حفاظتی,جامعه/,زنان,و,کودکان,بیشتر,در,مرکز,آسیب,و,تعرض,هستند Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، همایش عفاف و حجاب امروز( چهارشنبه 20 تیر ماه) با حضور کارشناسان این حوزه و جمعی از کارکنان قوه مقننه در کمیسیون تلفیق برگزار شد.

براساس این گزارش مریم حاجی عبدالباقی با بیان اینکه رعایت حجاب 2 بعد دارد، گفت: پوشش زنان را می‌توان به نوشیدن شراب و مسکرات تشبیه کرد که 2 بعد دارد؛ یکی بعد فردی و دیگری اجتماعی.

این استاد دانشگاه ادامه داد: بعد اجتماعی نوشدن شراب باعث ایجاد مشکلاتی مانند تصادف، زد و خورد، به خطر افتادن سلامت جامعه و... می‌شود و بعد فردی نیز در ارتباط با خانواده، خدا و... اثرگذار است.

وی با بیان اینکه پوشش منحصر به خود فرد نیست و بر دیگران نیز اثرگذار است، خاطرنشان کرد: اگرچه تمام افراد جامعه در معرض تعرض و حمله جنسی قرار دارند اما زنان و کودکان بیشتر در مرکز این آسیب هستند؛ بعد اجتماعی جامعه نیاز به قانونگذاری، اقدامات پلیس و قوه قضاییه در این زمینه دارد و به همین دلیل مرد، زن و کودک باید در یک سپر محافظتی قرار گیرند.

این کارشناس حوزه حجاب و عفاف با اشاره به اضلاع مثلث حفاظتی، تاکید کرد: یکی از اضلاع این سپر حفاظتی حیا و عفاف است که خدواند به تمام انسان‌ها اعطا کرده است؛ البته این ویژگی در طول زندگی به صورت مطلق باقی نمی‌ماند و قابل صدمه است و از آنجایی که زنان آسیب‌پذیرتر هستند، حیا در آنها نیز بیشتر است.

مریم حاجی عبدالباقی اضافه کرد: رأس دوم این مثلث غیرت آحاد جامعه است و در صورتی که فردی مورد تعرض قرار گیرد جامعه از او حمایت می‌کند؛ رأس سوم این سپر حفاظتی نیز پوشش است و این رأس کامل کننده سپر حفاظتی و دفاعی است البته باید به این نکته نیز توجه شود که در جوامع مختلف به این سه رأس به یک میزان اهمیت نمی‌دهند و بسته به نوع اجتماع متفاوت است./

پایان پیام

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000