شهادت حضرت فاطمه معصومه (س)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
کوهکن:

تغییر نظام سیاسی ترکیه چه تأثیری در روابط با همسایگان دارد؟

سرویس سیاسی
عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس معتقد است ترکیه صرفا برای کنترل بیشتر نظام خود سازوکار سیاسی این کشور را از پارلمانی به ریاستی با نظر مردم تغییر داده است.
چهارشنبه 20 تیر 1397 ساعت 17:18
تغییر نظام سیاسی ترکیه چه تأثیری در روابط با همسایگان دارد؟ عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس معتقد است ترکیه صرفا برای کنترل بیشتر نظام خود سازوکار سیاسی این کشور را از پارلمانی به ریاستی با نظر مردم تغییر داده است. http://cdn.icana.ir/d/019/201703101695212237.jpg تغییر,نظام,سیاسی,ترکیه,چه,تأثیری,در,روابط,با,همسایگان,دارد؟ Icana

محسن کوهکن ریزی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، با اشاره به تغییر نظام سیاسی ترکیه از پارلمانی به ریاستی گفت: قواعد حاکم برای ساختار دستگاه دولتی یک کشور به مسائل داخلی آنها باز می گردد.

نماینده مردم لنجان در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: هر کشوری هر قانونی داشته باشد در نهایت سیاست های کلان کلی که سیاست خارجی نیز از حوزه های آن است، در مرکز تصمیم گیری می شود از این رو علیرغم اینکه تغییر نظام سیاسی چندان با تغییر برخی سیاست ها بی ارتباط نیست اما تعیین کننده هم نیست.

وی ادامه داد: چنانچه در گذشته نیز مقام معظم رهبری در سفری که به کرمانشاه داشتند مطلبی را فرمودند که تعبیر به بحث نظام پارلمانی از سوی برخی افراد شد از این رو تغییر برخی سیاست ها چندان عجیب نیست و اتفاقی که اخیرا در ترکیه افتاد به این معنا است که اگرچه ترک ها مدعی دموکراسی هستند، می خواهند نظام کنترل شده تری داشته باشند تا اتفاقات گذشته برای آنها پیش نیاید.

کوهکن در ادامه با بیان اینکه تغییر نظام سیاسی ترکیه برای کشورهای همسایه تأثیری ندارد، عنوان کرد: این تأثیر صرفا در صورتی رخ خواهد داد که حوزه پارلمانی در جایی هزینه شود که معنای نظامی بگیرد و سازوکار پارلمان و دولت مخالف یکدیگر شود.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: تغییر اختیارات رئیس جمهور تأثیری روی تصمیم گیری ها در ترکیه ندارد و صرفا ممکن است پارلمان تا حدود کمی تضعیف یا اختیارات آن محدود شود./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000