هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
خدادادی در دیدار با معاون وزیر امور خارجه اوکراین:

نقض برجام از سوی آمریکا نقض آشکار معاهدات بین المللی است/ایالات متحده بار دیگر نشان داد که غیر قابل اعتماد است

سرویس بین الملل
رییس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران، گفت: راهبرد جمهوری اسلامی ایران برقراری روابط دوستانه با تمامی کشورها، بدور از مناقشات سیاسی و بین المللی است.
پنج‌شنبه 21 تیر 1397 ساعت 15:35
نقض برجام از سوی آمریکا نقض آشکار معاهدات بین المللی است/ایالات متحده بار دیگر نشان داد که غیر قابل اعتماد است رییس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران، گفت: راهبرد جمهوری اسلامی ایران برقراری روابط دوستانه با تمامی کشورها، بدور از مناقشات سیاسی و بین المللی است. http://cdn.icana.ir/d/019/201807103390058399.jpg نقض,برجام,از,سوی,آمریکا,نقض,آشکار,معاهدات,بین,المللی,است/ایالات,متحده,بار,دیگر,نشان,داد,که,غیر,قابل,اعتماد,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، سلمان خدادادی رییس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران-اوکراین، که در رأس هیأتی از اعضا گروه دوستی پارلمانی کشورمان در اوکراین بسر می برد با کازاچنکو رییس گروه دوستی پارلمانی اوکراین و ایران دیدار کرد و در خصوص موضوعات مختلف و راه های تقویت و تحکیم روابط دوستانه با یکدیگر گفتگو و رایزنی نمودند.

خدادادی در ابتدای این دیدار تشکیل گروه دوستی پارلمانی در مجالس دو کشور را نشاندهنده علاقمندی به تقویت روابط دوستانه فی ما بین و رفع موانع موجود بر سر راه همکاری های دو کشور دانست.

وی با بیان اینکه راهبرد جمهوری اسلامی ایران برقراری روابط دوستانه با تمامی کشورها، بدور از مناقشات سیاسی و بین المللی است،گفت: اگر روابط بر پایه یک همکاری اقتصادی فعال شکل گیرد در تحکیم روابط سیاسی نیز تاثیر مثبت خواهد داشت.

وی افزود: راهبرد جمهوری اسلامی ایران برقراری روابط دوستانه با تمامی کشورها، بدور از مناقشات سیاسی و بین المللی است.

رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و اوکراین تصریح کرد: اگر روابط بر پایه یک  همکاری اقتصادی فعال شکل گیرد در تحکیم روابط سیاسی نیز تاثیر مثبت خواهد داشت  و مراودات ایران و اوکراین از این امر مستثنی نیست.

رییس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنانش بر اهتمام نمایندگان دو ملت در  تصمیم سازی و توسعه و گسترش همکاریها در زمینه های مختلف اقتصادی، صنعتی،کشاورزی و انرژی تاکید نمود.

در ادامه این دیدار کازاچنکو رئیس گروه دوستی پارلمانی اوکراین و ایران با اشاره به  تحولات بین المللی و منطقه ای  بر تلاش  برای دستیابی به راه حلی منطقی در جهت حفظ  منافع دو ملت تاکید کرد.

وی با ابراز خرسندی از سفر گروه دوستی پارلمانی کشورمان به کی یف و مذاکرات فی مابین دو گروه دوستی پارلمانی را مثبت و سازنده ارزیابی کرد و ابراز امیدواری نمود با بهره گیری از ظرفیتهای پارلمانی ، همکاریها در زمینه های مورد نیاز دو کشور بیش از پیش توسعه و گسترش یابد.

دیدار رئیس و اعضا گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و اوکراین با معاون وزیر خارجه اوکراین

خدادادی در دیدار با کسیلیدسا معاون وزیر امورخارجه اوکراین  با اشاره پایبندی و اجرای تمامی تعهدات ایران به توافق برجام، خروج یک جانبه آمریکا از این توافق را نقص آشکار معاهدات بین المللی دانست و گفت: آمریکا بار دیگر به جهان ثابت کرد که غیر قابل اعتماد است و به راحتی تعهدات خود را زیر پا می گذارد.

وی تصریح کرد: در برخورد با این اقدام آمریکا امیدواریم اتحادیه اروپا با تصمیمی منطقی و پایبندی به تعهدات برجام ، بتواند اعتماد ایران و دیگر کشورهای جهان را جلب کرده و همکاریها در عرصه بین المللی با احترام و حفظ منافع متقابل ادامه یابد.

رییس کمیسیون اجتماعی و گروه دوستی پارلمانی کشورمان در بخش دیگری از این دیدار با اشاره به مواضع  جمهوری اسلامی ایران در  احترام به تمامیت ارضی کشورها یادآورشد: جمهوری اسلامی ایران اولین کشوری بوده است که استقلال اوکراین را به رسمیت شناخته و بر مواضع خود در حفظ و احترام به تمامیت ارضی اوکراین تاکید داشته و بر آن پایبند است. خدادادی خاطرنشان کرد : راهکار برون رفت از مناقشات سیاسی ، مذاکره طرف های درگیر با یکدیگر است.

کسیلیدسا، معاون وزیر امورخارجه اوکراین نیز در  این دیدار با اشاره به علاقمندی اوکراین به ارتقاء روابط با جمهوری اسلامی ایران،سفر مقامات عالیرتبه پارلمانی و دولتی را در توسعه روابط فی مابین حایز اهمیت خواند و بر آن تاکید نمود.

وی گفت: بی تردید آینده روابط اوکراین و ایران  از افق روشنی برخوردار خواهد بود و هر دو کشور با اتکا به توانمندیهای یکدیگر باید در جهت توسعه همکاریها به نفع دو ملت تلاش کنیم./

پایان پیام

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000