هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
بیرانوندی:

ساماندهی کنکور جایی برای موسسات آموزشی و کنکوری باقی نمی‌گذارد

سرویس فرهنگی
رئیس کمیته آموزش و پرورش کمیسیون آموزش مجلس، کاهش تنوع مدارس و حذف آزمون کنکور را تنها راهی دانست که بتوان دست موسسات کنکوری را از مدارس و جیب خانواده‌ها کوتاه کرد.
شنبه 23 تیر 1397 ساعت 13:12
ساماندهی کنکور جایی برای موسسات آموزشی و کنکوری باقی نمی‌گذارد رئیس کمیته آموزش و پرورش کمیسیون آموزش مجلس، کاهش تنوع مدارس و حذف آزمون کنکور را تنها راهی دانست که بتوان دست موسسات کنکوری را از مدارس و جیب خانواده‌ها کوتاه کرد. http://cdn.icana.ir/d/019/201711101608726221.jpg ساماندهی,کنکور,جایی,برای,موسسات,آموزشی,و,کنکوری,باقی,نمی‌گذارد Icana

محمد بیرانوندی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت  با اشاره به حضور برخی از انتشارات و موسسات کنکوری در مدارس، گفت: باید محتوای کتب درسی موردبازبینی قرار گیرد و به گونه‌ای تغییر و تدوین شود که جوابگوی خواسته و مطالبات دانش‌آموزان باشد و آنها نیازی به کتب غیردرسی نداشته باشند.

نماینده مردم خرم آباد و دوره در مجلس شورای اسلامی افزود: ساماندهی و کاهش تنوع مدارس و در ادامه میسر حذف آزمون کنکور تنها راهی است که بتوان دست موسسات کنکور را از مدارس و جیب خانواده‌ها کوتاه کرد چراکه با تنوع مدارس اولیا به دنبال ثبت‌نام فرزندان خود در مدارس باکیفیت هستند بنابراین از کتب و کلاس‌های خارج از مدرسه استفاده می‌کنند در نتیجه راهی برای وجود و ورود این موسسات به مدارس ایجاد می‌شود.

بیرانوندی با بیان اینکه دغدغه مسئولان حوزه تعلیم و تربیت ساماندهی هرچه سریعتر کنکور است، اظهار کرد: وجود کنکور باعث شده بازاری برای کلاس‌ها و کتب کنکوری ایجاد شود و دانش‌آموزان نیز ناچار شوند از این ابزار برای موفقیت استفاده کنند.

وی با بیان اینکه با ساماندهی کنکور جایی برای موسسات و انتشارات کنکوری باقی نمی‌ماند، خاطرنشان کرد: از آنجا که محصولات این موسسات خوراک ذهن دانش‌آموزان است در نتیجه نباید به آنها اجازه ورود به مدارس داده شود.

رئیس کمیته آموزش و پرورش کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ادامه داد: در صورتی که به موسسات کنکوری اجازه ورود و حضور در مدارس داده شود ممکن است در آینده مطالبی که موردنیاز دانش‌آموزان نیست اختیار آنها قرار گیرد یا این مطالب آسیبی به همراه داشته باشد؛ آموزش و پرورش باید با نظارت جدی از ورود موسسات کنکوری به مدارس جلوگیری کند./

پایان پیام

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار