هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
محمودی شاه نشین تشریح کرد:

آخرین وضعیت طرح افزایش تعداد نمایندگان مجلس در کمیسیون شوراها / نظر دولت درباره طرح افزایش نمایندگان چیست؟

سرویس سیاسی
عضو کمیسیون شوراهای مجلس با اشاره به اهمیت افزایش تعداد نمایندگان مجلس برای برقراری عدالت، گفت: این طرح همچنان در کمیسیون شوراها در حال پیگیری است.
شنبه 23 تیر 1397 ساعت 13:18
آخرین وضعیت طرح افزایش تعداد نمایندگان مجلس در کمیسیون شوراها / نظر دولت درباره طرح افزایش نمایندگان چیست؟ عضو کمیسیون شوراهای مجلس با اشاره به اهمیت افزایش تعداد نمایندگان مجلس برای برقراری عدالت، گفت: این طرح همچنان در کمیسیون شوراها در حال پیگیری است. http://cdn.icana.ir/d/019/201801103483977794.jpg آخرین,وضعیت,طرح,افزایش,تعداد,نمایندگان,مجلس,در,کمیسیون,شوراها,/,نظر,دولت,درباره,طرح,افزایش,نمایندگان,چیست؟ Icana

محمد محمودی شاه‌ نشین در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به طرح افزایش تعداد نمایندگان که گفته می شد به خاطر بار مالی برای دولت، مسکوت مانده است، گفت: این طرح مسکوت نمانده و کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور همچنان در حال پیگیری است.

نماینده مردم شهریار، شهرقدس و ملارد در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: دولت به خاطر بار مالی ایراداتی به طرح مجلس گرفت اما قرار شد طی جلسه ای با نماینده دولت ایرادات برطرف شده و بعد از تصویب در کمیسیون، برای بررسی به صحن ارسال شود.

وی در ادامه با بیان اینکه دولت به طور کلی با طرح مجلس مشکلی ندارد، عنوان کرد: عدالت اجتماعی از اولیه ترین حقوق مردم است که در بحث توزیع نمایندگان نیز باید این موضوع را داشته باشیم.

محمودی شاه نشین در ادامه تصریح کرد: در حال حاضر استانی داریم که 5 شهرستان دارد اما تنها یک نماینده مجلس دارد و در یک استان یک شهرستان 125 هزار نفری نیز یک نماینده دارد یا در برخی موارد دو شهرستان بزرگ با 200 هزار نفر جمعیت دو نماینده دارد که این موضوع به دور از عدالت است.

وی ادامه داد: تعداد نمایندگان در برخی شهرستان ها علیرغم تغییرات زیاد جمعیتی و محیطی طی 40 سال، هیچ تغییری نداشته است لذ این مورد از مطالبات مردم است و آنها برای رسیدگی به مسائل خود نیاز دارند با نمایندگان خود بیشتر در ارتباط باشند که تعداد کم نمایندگان این ظرفیت را می گیرد.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه مردم می خواهند نماینده شان با آنها جلسه برگزار کند و دیدار عمومی داشته باشد، خاطرنشان کرد: برای دستیابی به این مهم لازم است تعداد نمایندگان در برخی استان ها به خصوص برای حوزه های انتخابیه پهناور افزایش یابد تا آنها نیز بتوانند سهم خود را از اعتبارات استانی کسب کنند./

گفت وگو از فائزه ظهیری

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار