هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
عابدی:

داربست‌های مسجد امام اصفهان بخشی از میراث فرهنگی این اثر شده است

سرویس فرهنگی
نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی درباره وجود داربست‌ها در میدان نقش جهان اصفهان، گفت: از آنجایی که مدت مدیدی است داربست مسجد امام نصب شده می‌توان آن را بخشی از میراث فرهنگی این اثر دانست.
شنبه 23 تیر 1397 ساعت 13:10
داربست‌های مسجد امام اصفهان بخشی از میراث فرهنگی این اثر شده است نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی درباره وجود داربست‌ها در میدان نقش جهان اصفهان، گفت: از آنجایی که مدت مدیدی است داربست مسجد امام نصب شده می‌توان آن را بخشی از میراث فرهنگی این اثر دانست. http://cdn.icana.ir/d/019/201807100755056056.jpg داربست‌های,مسجد,امام,اصفهان,بخشی,از,میراث,فرهنگی,این,اثر,شده,است Icana

حیدرعلی عابدی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره وجود داربست‌ها در میدان نقش جهان اصفهان، گفت: نظام‌بخشی به چارچوب آثار باستانی یکی از مهم‌ترین اولویت‌های استان اصفهان است که در برخی موارد این مهم محقق شده به طور مثال داربست‌ها در عالی‌قاپو و چهل ستون جمع‌آوری شده است.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی افزود: از آنجایی که مدت مدیدی است داربست مسجد امام نصب شده می‌توان آن را بخشی از میراث فرهنگی این اثر دانست؛ طی صحبت‌هایی که با مدیر کل میراث فرهنگی و گردشگری استان اصفهان انجام شد این سازمان به علت کمبود اعتبار نمی‌تواند عملیات بازسازی و استحکامبخشی را انجام دهد و باید اعتبارات لازم برای این کار تخصیص یابد.

وی با انتقاد از عملکرد سازمان میراث فرهنگی در عدم درآمدزایی از آثار باستانی، خاطرنشان کرد: از آنجایی که سازمان میراث فرهنگی سیاست درآمدزایی ندارد بنابراین نمی‌تواند بسیاری از اعتبارات موردنیاز خود را تامین کند، اگرچه سازمان میراث فرهنگی با تلاش‌های بسیار سعی در درآمدزایی دارد اما باید در این مسیر تمام توان خود را به کارگیرد.

سخنگوی کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی با اشاره به چیدن وسایل جلوی درب مغازه‌ها در میدان نقش جهان، عنوان کرد: از آنجا که در این میدان صنایع دستی و هنرهای سنتی ساخته و به فروش می‌رسد می‌توان چیدن محصولات جلوی درب مغازه‌ها را نوعی سنت دانست البته شهرداری نیز در این زمینه فعال است و وسایلی که مسیر عبور عابران پیاده را سد معبر کرده جمع آوری می‌کند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حضور هنرمندان صنایع دستی در میدان نقش جهان و ساخت محصولات دستی مانند قلم‌زنی و... بخشی از میراث غیرملموس محسوب می‌شود، ادامه داد: زمانی که گردشگر خارجی نحوه ساخت یک اثر ارزشمند و صنعت دستی را از نزدیک می‌بیند برای خرید صنایع دستی تشویق می‌شود بنابراین حضور این هنرمندان نیز یکی از جذابیت‌های دیدنی محسوب می‌شود./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار