هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
سیاوشی شاه عنایتی مطرح کرد:

بازدید از کپرنشین‌های منطقه شادآباد تهران/تشدید آسیب های اجتماعی در مناطق حاشیه نشین پایتخت

سرویس اجتماعی
نایب رییس فراکسیون پیشگیری از جرائم و آسیب های اجتماعی مجلس گفت: 30 دستگاه درخصوص رفع آسیب های اجتماعی بودجه دریافت می کنند اما یک دستگاه به وظیفه خود عمل نمی کند.
شنبه 23 تیر 1397 ساعت 14:56
بازدید از کپرنشین‌های منطقه شادآباد تهران/تشدید آسیب های اجتماعی در مناطق حاشیه نشین پایتخت نایب رییس فراکسیون پیشگیری از جرائم و آسیب های اجتماعی مجلس گفت: 30 دستگاه درخصوص رفع آسیب های اجتماعی بودجه دریافت می کنند اما یک دستگاه به وظیفه خود عمل نمی کند. http://cdn.icana.ir/d/019/201807102950834782.jpg بازدید,از,کپرنشین‌های,منطقه,شادآباد,تهران/تشدید,آسیب,های,اجتماعی,در,مناطق,حاشیه,نشین,پایتخت Icana

طیبه سیاوشی شاه عنایتی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به بازدید اخیر اعضای فراکسیون پیشگیری از جرائم و آسیب های اجتماعی مجلس از منطقه شاد آباد تهران، گفت:  در این منطقه مجموعه ای شبه کپر و آلونک نشین هایی زندگی می کردند که جمعیت آنها بالغ بر 70 نفر است، این افراد برای زندگی در اتاقی ماهانه  باید 220 هزار تومان اجاره و حدود 100 هزار تومان برای هزینه های آب و برق  پرداخت کنند؛ متاسفانه این افراد از سرویس های بهداشتی مشترک استفاده می کردند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس درمجلس شورای اسلامی افزود: این افراد مهاجرانی هستند که برای یک زندگی بهتر به تهران آمدند، متاسفانه سیاست گذاری درخصوص کاهش مهاجرت ها تاکنون موفق نبوده است؛ بنابراین این افراد برای تامین نان شب خود به پایتخت آمدند، ضمن اینکه این افراد اکثرا از خانواده های بی بضاعت بوده و فرزندان بسیاری دارند.

وی با بیان اینکه بخشی از این افراد از شمال کشور، مرزهای شرقی کشور و افغانستان به این منطقه آمدند، تصریح کرد: بخشی از زنان این جمعیت با مردان ایرانی و برخی نیز با مهاجران ازدواج کرده و فرزندان آنها فاقد شناسنامه بوده و از خدمات بهداشتی و درمانی بی بهره هستند، هرچند که برخی دستگاه ها از شرایط زندگی این افراد با زدید کردند؛ اما به مشکلات آنها رسیدگی نشده است.

سیاوشی با اشاره به اینکه حاشیه نشین و آلونک نشین های تهران دچار آسیب های اجتماعی بسیاری می شوند، گفت: مشکلات این افراد با مسئولان شهرداری منطقه 18 درمیان گذاشته خواهد شد، اما اگر وظیفه شهرداری بوده و در این حوزه ورود نکردند باید نسبت به این مشکلات پاسخگو باشند؛ البته 30 دستگاه درخصوص رفع آسیب های اجتماعی بودجه دریافت می کنند اما یک دستگاه برای حل مشکلات اساسی این افراد ورود نکرده است.

نایب رییس فراکسیون پیشگیری از جرائم وآسیب های اجتماعی، افزود: فراکسیون بازدیدهای مختلفی ازمناطق تهران خواهدداشت که پس از بازدیدها جلسات اداری برگزار می شود، اما این جلسات خیلی در رفع مشکلات آنها موثر نیست؛ مهم ترین مسئله اتخاذ راهکاری برای جلوگیری از مهاجرت است./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000