هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
تاجگردون مطرح کرد:

ورود بانک ها به بورس تاکتیکی برای ارتقای شفافیت مالی/افزایش سرمایه بانک ها محدود به روش استفاده از منابع صندوق توسعه نشود

سرویس اقتصادی
رییس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی بر لزوم افزایش سرمایه بانک ها تاکید کرد.
شنبه 23 تیر 1397 ساعت 14:28
ورود بانک ها به بورس تاکتیکی برای ارتقای شفافیت مالی/افزایش سرمایه بانک ها محدود به روش استفاده از منابع صندوق توسعه نشود رییس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی بر لزوم افزایش سرمایه بانک ها تاکید کرد. http://cdn.icana.ir/d/019/201601108012191261.jpg ورود,بانک,ها,به,بورس,تاکتیکی,برای,ارتقای,شفافیت,مالی/افزایش,سرمایه,بانک,ها,محدود,به,روش,استفاده,از,منابع,صندوق,توسعه,نشود Icana

غلامرضا تاجگردون در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص موضوع افزایش سرمایه بانک ها، گفت:از گذشته بحث افزایش سرمایه بانک های دولتی و غیردولتی مطرح شده؛ اما در این زمینه اقدام جدی صورت نگرفته است.

رییس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، افزود:چند روش برای افزایش سرمایه بانک مطرح شده که می توان به استفاده از منابع صندوق توسعه ملی یا استفاده از دارایی بانک ها اشاره کرد.

استفاده از منابع صندوق توسعه ملی برای افزایش سرمایه بانک ها تنها راه حل نیست

نماینده مردم گچساران در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: راه حل استفاده از منابع صندوق توسعه ملی برای افزایش سرمایه بانک ها تنها راه حل برای موضوع مذکور نیست.

تاجگردون در ادامه گفت و گوی خود با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت تصریح کرد: می توان گفت مجموعه دولت به دنبال استفاده از راهکارهای مجلس برای افزایش سرمایه بانک ها نیست وشاید ساده ترین راهکار برای انجام این مهم را استفاده از منابع صندوق توسعه ملی می دانند.

وی با مثبت ارزیابی کردن موضوع افزایش سرمایه بانک ها، افزود: در شرایط اقتصادی فعلی کشور ممکن است صندوق توسعه ملی از ظرفیت کافی برای افزایش سرمایه بانک ها برخوردار نباشد از طرفی بخشی از منابع بانک ها در بنگاه های اقتصادی قفل شده است.

رییس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، افزود:بدیهی است حضور بانک های که عملکرد غیرشفاف و زیان ده دارند در بورس موضوعیتی ندارد بنابراین باید به موضوع بورسی شدن بانک ها توجه شود چرا که به ارتقای شفافیت و اطمینان مردم کمک می کند./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار