هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
امینی‌فرد:

بانک مرکزی ارز مورد نیاز را برای بخش سلامت اختصاص دهد

سرویس دیگر رسانه‌ها
نایب رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با تاکید بر اینکه تا پایان سال به حدود سه میلیارد دلار ارز برای تامین دارو و تجهیزات پزشکی نیاز است، گفت: تامین ارز در زمان مناسب و به اندازه کافی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است که لازم است بانک مرکزی ارز مورد نیاز را برای بخش سلامت اختصاص دهد.
شنبه 23 تیر 1397 ساعت 15:06
بانک مرکزی ارز مورد نیاز را برای بخش سلامت اختصاص دهد نایب رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با تاکید بر اینکه تا پایان سال به حدود سه میلیارد دلار ارز برای تامین دارو و تجهیزات پزشکی نیاز است، گفت: تامین ارز در زمان مناسب و به اندازه کافی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است که لازم است بانک مرکزی ارز مورد نیاز را برای بخش سلامت اختصاص دهد. http://cdn.icana.ir/d/019/201711106223908632.jpg بانک,مرکزی,ارز,مورد,نیاز,را,برای,بخش,سلامت,اختصاص,دهد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ محمدنعیم امینی‌فرد با بیان اینکه دغدغه جدی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس،‌ تامین ارز برای دارو و تجهیزات پزشکی است، گفت: اخیرا جلسه‌ای را کمیسیون بهداشت با وزیر بهداشت داشته که در آن جلسه درباره میزان ارز تخصیص داده شده گزارشی ارائه شده است.

وی افزود: نیاز ارزی کشور برای تامین دارو و تجهیزات پزشکی ۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلار است که با در نظر گرفتن ضریب اطمینان‌بخشی می‌توان گفت که ما حداقل تا پایان سال به سه میلیارد دلار ارز برای دارو و تجهیزات پزشکی نیاز داریم آن هم در شرایطی که در این وضعیت ارز به انواع و اقسام خدمات و کالاها داده می‌شود اما ارز لازم به بخش سلامت اختصاص نمی‌یابد که در این چند ماه این موضوع به خوبی دیده شد.

امینی‌فرد ادامه داد: از طرف دیگر علاوه بر امر مهم و خطیر اختصاص ارز به دارو و تجهیزات پزشکی مساله زمان‌بندی نیز مهم است چون فرآیند تولید دارو و تامین مواد اولیه دارای زمان‌بندی مشخص و تعیین‌ شده‌ای است که باید بر اساس آن جلو رفت لذا تخصیص به موقع ارز برای دارو بسیار مهم است، این قاعده درباره تجهیزات پزشکی نیز وجود دارد.

وی افزود: میزان واردات تجهیزات پزشکی و تولید آن همگی از قبل برنامه‌ریزی شده، با توجه به اینکه ممکن است تحریم‌ها شدیدتر شود باید اقدامات لازم نسبت به تدارک مواد اولیه تجهیزات پزشکی و ایجاد یک حاشیه اطمینان تا پایان سال صورت گیرد. تاکید کمیسیون بهداشت بر این است که باید بانک مرکزی به موقع و در زمان مناسب ارز مورد نیاز این صنف را تامین کند.

نایب رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس خاطرنشان کرد: موضوع مهم دیگر آن است که واردکنندگان دارو و تجهیزات پزشکی باید نقدینگی کافی داشته باشند. وقتی آنها طلبکار هستند و هنوز برخی از شرکت‌های دارویی بخشی از طلب خود را از بیمارستان‌ها و بیمه‌ها نگرفتند، آنها نمی‌توانند نسبت به تامین دارو و تجهیزات پزشکی اقدامات لازم را انجام دهند لذا مساله اصلی کمیسیون آن است که ارز در زمان مناسب و به اندازه کافی تامین شود.

به گزارش ایسنا؛ امینی‌فرد در پایان گفت: بر این اساس مقرر شد که کمیسیون رایزنی‌های لازم را داشته و حتی از بانک مرکزی پیگیری کند تا نحوه اختصاص ارز به دارو و تجهیزات پزشکی مشخص شود، حتی ممکن است در جلسات آتی کمیسیون از رییس کل بانک مرکزی نیز دعوت به عمل آید./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار