هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
امینی ضمن انتقاد از عدم پذیرش بار مالی افزایش تعداد نمایندگان از سوی دولت:

بارمالی افزایش 40 نماینده مجلس چقدر است

سرویس سیاسی
نماینده مردم ایلام در مجلس معتقد است جمعیت کشور 2 برابر شده و تعداد نمایندگان نیز باید افزایش یابد.
یکشنبه 24 تیر 1397 ساعت 15:42
بارمالی افزایش 40 نماینده مجلس چقدر است نماینده مردم ایلام در مجلس معتقد است جمعیت کشور 2 برابر شده و تعداد نمایندگان نیز باید افزایش یابد. http://cdn.icana.ir/d/019/201801100526853567.jpg بارمالی,افزایش,40,نماینده,مجلس,چقدر,است Icana

سلام امینی در گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، در خصوص نپذیرفتن بار مالی افزایش تعداد نمایندگان مجلس شورای اسلامی از سوی دولت و مسکوت ماندن این طرح در کمیسیون شوراها، اظهار داشت: مطابق قانون اساسی در ابتدای انقلاب 270 نماینده در مجلس فعالیت داشتند که به تناسب جمعیت، وضعیت جغرافیایی، وضعیت سیاسی و امنیتی این تعداد به 290 نماینده در خانه ملت افزایش یافت.

نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: از آخرین تغییری که در جهت افزایش تعداد نمایندگان رخ داده تاکنون 20 سال می‌گذرد و لازم است که برای دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی، 40 نماینده به این تعداد افزوده شود و تعداد نمایندگان مجلس به 330 نماینده برسد.

وی افزود: جمعیت کشور نسبت به ابتدای انقلاب بیش از 2 برابر شده و اکنون حدود 80 میلیون نفر جمعیت داریم و لازم است تعداد نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی افزایش پیدا کند.

امینی با بیان اینکه شرایط جغرافیایی استان ایلام خاص است، ادامه داد: استان ایلام به صورت طولی واقع شده است و حدود 430 کیلومتر مرز مشترک با کشور همسایه عراق دارد و بیشترین صدمات را در زمان جنگ متحمل شده است.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: استان‌هایی مانند ایلام که مرزی هستند و با وجود جمعیتی کم، دارای وسعت زیادی هستند، نیاز بیشتری به افزایش تعداد نمایندگان دارند تا از حقوق مردم دفاع کنند.

نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه شنیده‌ها حاکی از آن است که دولت با طرح افزایش 40 نماینده به تعداد فعلی نمایندگان به بهانه نپذیرفتن بار مالی آن، مخالفت کرده است، اظهار داشت: باید توجه داشت که این طرح مربوط به مجلس بوده و قوه مقننه بودجه خاص خود را دارد، سوال این است مگر افزایش 40 نماینده مجلس چقدر است که دولت بار مالی آن را نمی‌پذیرد؟ این در حالی است که اگر تعداد نمایندگان افزایش یابد، خدمت بیشتری به مردم ارائه می‌شود./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000