خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1386/08/08 12:08:00
سرویس اقتصادی

مجلس دو فوریت طرح الزام دولت به هزینه کرد اعتبار مربوط به افزایش 20 ریال به قیمت فروش گاز را تصویب کرد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با دو فوریت طرح الزام دولت به هزینه کرد اعتبار مربوط به افزایش ۲۰ ریال به قیمت فروش گاز براساس بند (و) تبصره ۱۱ بودجه سال ۱۳۸۶ جهت گازرسانی به روستاها موافقت کرد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، در مقدمه توجیهی این طرح آمده است:

بند (و) تبصره 11 به صراحت اعلام نموده که وزارت نفت از طریق شرکت های ذی ربط موظف است علاوه بر حکم بند (د) این تبصره قیمت هر متر مکعب فروش گاز مصرفی را مبلغ بیست ریال افزایش داده و درآمد حاصله را عینا جهت طرح گازرسانی به روستاهای کشور هزینه نماید. قیمت گاز مصرفی در جزء (2) بند (ج) مبلغ 690 ریال تعیین شده که بنابه اظهار مسئولین شرکت گاز به طور متوسط به ازای هر متر مکعب 80 ریال از مصرف کننده گرفته می شود و باقیمانده آن یعنی 610 ریال را دولت پرداخت می کند که دولت اعلام می نماید مبلغ 20 ریال باید به حساب دولت واریز شود که مبلغ یارانه دولت 59 ریال گردد، در صورتی که بند (د) تبصره 11 به صراحت اعلام شده مبلغ 20 ریال اضافی باید صرف گازرسانی به روستاها شود.

این گزارش می افزاید: پس از سخنان موافق و مخالف دو فوریت این طرح به رای گذاشته شد که در نهایت به تصویب مجلس رسید.

در صورت تصویب نهایی این طرح شرکت ملی گاز ایران موظف است وجوه حاصل از اجرای بند (و) تبصره 11 قانون بودجه سال 1386 کل کشور، افزایش 20 ریال به قیمت فروش گاز طبیعی را به قیمت فروش گاز مندرج در جزء 2 بند (ج) تبصره 11 قانون مذکور اضافه نموده و به عنوان منابع سرمایه ای در طرح های گازرسانی به روستاها هزینه نماید.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet