هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
حیدری:

کارت های بازرگانی دست دلالان را بازتر کرده بود

سرویس اقتصادی
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس می گوید دولت به این دلیل ممنوعیت در واگذاری کارت های بازرگانی واردات اعمال کرده است که این کارت ها دست دلالان را بازتر کرده بود.
دوشنبه 25 تیر 1397 ساعت 18:36
کارت های بازرگانی دست دلالان را بازتر کرده بود عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس می گوید دولت به این دلیل ممنوعیت در واگذاری کارت های بازرگانی واردات اعمال کرده است که این کارت ها دست دلالان را بازتر کرده بود. http://cdn.icana.ir/d/019/201804102913222997.jpg کارت,های,بازرگانی,دست,دلالان,را,بازتر,کرده,بود Icana

غلامرضا حیدری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به تغییرات در شرایط کارت بازرگانی در بخش واردات، اظهار داشت: دولت تصمیم گرفته است که واگذاری کارت های بازرگانی در بخش واردات را ممنوع کند، به نظر می رسد سوء استفاده از این کارتها زیاد و دست دلالان در زمینه فساد بازتر شده است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس ادامه داد: دلالان کارت جماعت بازرگان را جمع می کنند و با استفاده از این کارها بهره های کلان می برند، متاسفانه با این کارها ادعای واردات می کنند و براساس ادعا روی کاغذ ارز دولتی دریافت می کنند؛ اما در واقع وارداتی صورت نمی گیرد و بعضا  تخلف و دروغ بوده است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس دهم شورای اسلامی در این باره که بسیاری خواهان محدودیت در صدور کارت های بازرگانی در حوزه صادرات هستند، گفت: در صادرات نیز دروغ ها زیاد شده است، بر روی کاغذ مدعی صادرات می شوند و از جوایز صارداتی و معافیت های مالیاتی بهره مند می شوند ولی در حقیقت اتفاقی نیفتاده است.

وی با بیان اینکه وضعیت صادرات و واردات نشان دهنده معیوب بودن سیستم کشور است، بیان داشت: به نظر می رسد کارت ها باید به بازرگانان واقعی اختصاص پیدا کند و این موضوع به مدل استراتژی کشور بر می گردد.

حیدری در ادامه گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه استراتژی کلی کشور جایگزینی واردات است، توضیح داد: ما شعار استراتژی توسعه صادرات می دهیم؛ اما در عمل جایگزینی واردات را دنبال می کنیم.

این نماینده مجلس با اشاره به موفقیت کشورهای مانند مالزی، ژاپن و کره جنوبی، ادامه داد: اجرای عملی استراتژی توسعه صادرات الزامات و روابط خارجی خاص خود را می طلبد که باید بازار خود را به دست آورد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی گفت: برای تغییر استراتژی باید حاکمیت که مجلس و دولت بخشی از آن هستند تصمیم بگیرد اما تا زمانی که به دنبال دور زدن تحریم ها و ایجاد افرادی مانند بابک زنجانی هستیم صحبت کردن قوا از تریبون های مختلف نتیجه بخش نیست./

خبرنگار: نسترن دقیقی

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط