ولادت امام حسن عسکری (ع)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
مقدسی:

ایران همواره در برقراری صلح جهانی پیشقدم است

سرویس استان ها
نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی گفت: جمهوری اسلامی ایران بر اساس اسناد و مدارک تاریخی همواره در برقراری صلح جهانی پیشقدم است و مناسبات با سایر کشورها را بر مبنای اخلاق، انسانیت و مولفه های صلح دنبال کرده است.
دوشنبه 25 تیر 1397 ساعت 23:31
ایران همواره در برقراری صلح جهانی پیشقدم است نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی گفت: جمهوری اسلامی ایران بر اساس اسناد و مدارک تاریخی همواره در برقراری صلح جهانی پیشقدم است و مناسبات با سایر کشورها را بر مبنای اخلاق، انسانیت و مولفه های صلح دنبال کرده است. http://cdn.icana.ir/d/019/201606102074484923.jpg ایران,همواره,در,برقراری,صلح,جهانی,پیشقدم,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، سید مهدی مقدسی در حاشیه بازدید از نمایشگاه عکس و اسناد تاریخی ایران در اراک افزود: اسناد و مدارکی که در سازمان ملل به ثبت رسیده بیانگر آن است که گفتمان ایران اسلامی همواره صلح جویانه و همراه با سیاست های صلح و امنیت جهانی است و تنها در مواقعی که خاکش مورد تجاوز دشمن واقع شده موضع دفاعی داشته و هرگز آغازگر جنگ و خشونتی نبوده است. 

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران اکنون نیز برای ایجاد صلح در کشورهای یمن و سوریه پیشنهادات سازنده ای با محوریت بهره گیری از آرای مردم در رفع مشکلات این کشورها ارائه کرده است. 

مقدسی با یادآوری بدعهدی آمریکا در زمینه خروج از سند بین المللی برجام، افزود: خروج آمریکا از برجام چهره واقعی این کشور را برای جهانیان آشکار کرد و نشان داد که نمی توان به این کشور اعتماد داشت. 

وی ادامه داد: گزارش های آژانس انرژی اتمی در خصوص عمل به تعهدات مفاد سند بین المللی برجام توسط جمهوری اسلامی ایران پیام آور این است که کشور ما صلح جو است و برای گسترش ثبات و آرامش در جهان پیشتازی می کند. 

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به اینکه عمل به تعهدات جمهوری اسلامی در برجام توسط سازمان انرژی همواره مورد تایید آژانس انرژِی اتمی بوده است، می طلبد در این شرایط سازمان ملل از این تعهد حمایتی بیشتری به عمل آورد و در برابر زورگویی های آمریکا ایستادگی کند. 

مقدسی گفت: اسناد موجود در نمایشگاه عکس و اسناد تاریخی ایران که با همکاری سازمان ملل ، وزارت امور خارجه و خبرگزاری ایرنا در اراک دایر شده حاوی اسناد مهمی مبنی بر حقانیت و نگاه مثبت جمهوری اسلامی ایران به ایجاد و گسترش صلح در جهان و مظلومیت ایران در تبلیغات مسموم رسانه ای است. 

در نمایشگاه عکس و اسناد تاریخی ایران 66 قطعه عکس از مستندات مهم تاریخی 40 سال اخیر به همت خبرگزاری جمهوری اسلامی و با همکاری مرکز مطالعات سازمان ملل متحد، مرکز اسناد و تاریخ دیپلماسی وزارت امور خارجه و موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران به نمایش گذاشته شده است. 

این نمایشگاه روز دوشنبه با حضور ماریا دوتسنکو رئیس مرکز مطالعات ملل متحد و جمعی از مسئولان استان مرکزی در فرهنگسرای آیینه اراک گشایش یافت و تا پایان تیرماه جاری همه روزه عصرها از ساعت 18 تا 20 برای بازدید عموم دایر است. 

استان مرکزی با 12 شهرستان و یک میلیون و 414 هزار نفر جمعیت، هفت کرسی نمایندگی در مجلس شورای اسلامی دارد که 2 کرسی آن متعلق به حوزه انتخابیه اراک، کمیجان و خنداب است. /

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000