ولادت امام حسن عسکری (ع)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
یوسفیان ملا:

پیش فروش سکه نمی تواند حباب را برطرف کند

سرویس اقتصادی
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس می گوید پیش فروش سکه تا زمانی که قدرت خرید وجود دارد تاثیری بر کاهش قیمت ها نخواهد داشت.
چهارشنبه 27 تیر 1397 ساعت 16:04
پیش فروش سکه نمی تواند حباب را برطرف کند عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس می گوید پیش فروش سکه تا زمانی که قدرت خرید وجود دارد تاثیری بر کاهش قیمت ها نخواهد داشت. http://cdn.icana.ir/d/019/201611107794791476.jpg پیش,فروش,سکه,نمی,تواند,حباب,را,برطرف,کند Icana

عزت الله یوسفیان ملا در گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به بی تاثیری تحویل سکه های پیش فروش بر کاهش قیمت سکه، اظهار داشت: تعداد سکه های پیس فروش تاثیر بسزایی در کاهش قیمت در بازار دارد به نظر می رسد که تعداد سکه های تحویلی به میزانی نبود که در بازار و کاهش قیمت تاثیر نداشته است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: وقتی 50 نفر 380 هزار سکه خریداری می کنند، تزریق سکه به بازار تاثیری بر کاهش قیمت ها ندارد با این حال دولت متعهد به تحویل سکه های پیش فروش بوده است.

نماینده مردم آمل در مجلس دهم شورای اسلامی با بیان اینکه در پیش فروش اخیر سکه گزارشی از خریداران درشت ارائه نشد، بیان داشت: دریافت مالیات از خریداران سکه برای افرادی است که بالای پند هزار سکه خریداری می کنند، از افرادی که 5 یا 10 عدد سکه می خرند مالیات دریافت نمی شود بر روی هر سکه مالیات بر ارزش افزوده محاسبه شده و در فرم ها این رقم اعلام می شود.

وی خصوص ترکیدن حباب سکه گفت: حباب سکه با تزریق و پیش فروش سکه از بین نمی رود، نقدینگی به قدری در بازار افزایش یافته است که هر میزان سکه ارائه شود مانند یخ زود می شود برای مدیریت بازار باید قدرت خرید را پایین آورد.

یوسفیان ملا در ادامه گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، با تاکید براینکه با کاهش قدرت خرید می توان قیمت سکه و ارز را کنترل کرد، اظهار داشت: سال های گذشته بازار به این اندازه ملتهب نبود از زمانی که سود سپرده بانکی کاهش پیدا کرد، مردم سرمایه های خود را از بانک ها خارج کردند و به بازارها آورند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس شورای اسلامی گفت: ورود سرمایه ها به بازار بلای جان شد و اگر 10 برابر سکه ترزیق شود و 50 برابر ارز در بازار توزیع شود هیچ اتفاقی نمی افتد و بازار مدیریت نمی شود./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000