هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
کاظمی:

رد لایحه پالرمو از سوی مجمع به معنای رد FATF نیست

سرویس سیاسی
نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس معتقد است رد لایحه پالرمو به معنای رد FATF نیست.
جمعه 29 تیر 1397 ساعت 09:56
رد لایحه پالرمو از سوی مجمع به معنای رد FATF نیست نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس معتقد است رد لایحه پالرمو به معنای رد FATF نیست. http://cdn.icana.ir/d/019/201611104521787247.jpg رد,لایحه,پالرمو,از,سوی,مجمع,به,معنای,رد,FATF,نیست Icana

محمد کاظمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اعلام نظر مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره لایحه پالرمو و FATF  گفت: شرایط کشور به گونه ای است که تحریم ها مشکلاتی را برای فعالیت های اقتصادی و مبادلات تجاری ما فراهم کرده که باید مانع آن شویم.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: اعضای 1+5 به تعهدات خود پایبند نبودند و آمریکا نیز تعهدات بین المللی را نقض کرده از این رو به نظر نمی رسد جمهوری اسلامی نیز بیش از این به تعهدات خود پایبند بماند و خود را ملزم به اجرای مفاد کنوانسیون هایی کند که قرار است باعث شود تحریم ها سخت تر بگذرد.

وی در ادامه با بیان اینکه ممکن است رهبری راه سومی را ارائه کنند، عنوان کرد: بسیاری از کشورها کنوانسیون ها را با حق تحفظ پذیرفته اند که جمهوری اسلامی نیز همین قصد را داشت اما با مخالفت هایی روبرو شد.

کاظمی ادامه داد: موضوع مربوط به FATF همچنان در مجلس در حال بررسی بوده و رد لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون پالرمو خللی در آن ایجاد نمی کند.

نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: کمیسیون امنیت ملی می تواند مذاکراتی داشته باشد تا ضمن عدم عضویت در کنوانسیون پالرمو، مشکلی برای FATF پیش نیاید و از طرق دیگر از لیست سیاه خارج شویم./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000