ولادت امام حسن عسکری (ع)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
حسینی:

نبود سیاست ثابت پیش فروش سکه را بی تاثیر کرده است

سرویس اقتصادی
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات در مجلس می گوید که پیش فروش سکه تاثیری بر کاهش قیمت ها ندارد چرا که بانک مرکزی سیاست ثابت برای مدیریت بازار ندارد.
چهارشنبه 27 تیر 1397 ساعت 15:27
نبود سیاست ثابت پیش فروش سکه را بی تاثیر کرده است عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات در مجلس می گوید که پیش فروش سکه تاثیری بر کاهش قیمت ها ندارد چرا که بانک مرکزی سیاست ثابت برای مدیریت بازار ندارد. http://cdn.icana.ir/d/019/201712106404517611.jpg نبود,سیاست,ثابت,پیش,فروش,سکه,,را,بی,تاثیر,کرده,است Icana

محمد حسینی  در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به تحول سکه های پیش فروش و بی تاثیری آن بر کاهش قیمت ها، اظهار داشت: بانک مرکزی برای جمع آوری نقدینگی، پیش فروش سکه را در سیاست های خود در نظر گرفت و اینکه چه کسانی به چه نحوی بتوانند این سکه ها را خریداری کنند طبق قرار بانک مرکزی انجام شد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس ادامه داد: بنابراین از آنجایی که بانک مرکزی پول پیش فروش سکه را دریافت کرده بود باید این روزها سکه ها را به خریداران تحویل دهد، به همین جهت این روزها شاهد تحویل سکه ها هستیم.

نماینده مردم تفرش در مجلس دهم شورای اسلامی با اشاره به آثار پیش فروش سکه بیان داشت: اقدام بانک مرکزی تاثیری بر کاهش قیمت ها  نداشت، چرا که بانک مرکزی نتوانسته است مدیریت واحد داشته باشد  بنابراین پیش فروش سکه در کاهش قیمت ها اثری نداشت.

وی ادامه داد: از سوی دیگر افرادی که سکه ها را خریداری  کرده اند هنوز سکه برای فروش به بازار نیاورده اند که ورود این سکه ها کاهش قیمت را به دنبال داشته باشد.

حسینی در ادامه گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، در خصوص دریافت مالیات از سکه اظهار داشت: در قوانین مالیاتی بحثی در خصوص دریافت مالیات از سکه نداریم؛ در قانون برای درآمد حاصل از هر گونه خدمات، خرید و فروش مالیات در نظر گرفته شده است.

دریافت مالیات از سکه یک شبه نیست

این نماینده مجلس توضیح داد:در واقع مالیات بر سکه وضع نشده بلکه از کسانی که به واسطه خرید و فروش سکه سودی حاصل کرده باشند، مالیاتی بر آن سود لحاظ می شود.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه یکسال زمان می برد تا مالیات از سود سکه دریافت شود، اظهار داشت: افراد حقیقی و حقوقی در اظهارنامه میزان خرید خود را اعلام کرده اند یک سال بعد اگر اطلاعات افشا شود مالیات دریافت خواهد شد؛ اما اگر چنین اتفاقی نیافتد و دوستان به اطلاعات دست پیدا کنند باید جهت وصول مالیات اقدام کنند، بنابراین این گونه نیست که امروز سکه بخرند فردا مالیات آن را بدهند./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار