شهادت حضرت فاطمه معصومه (س)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
سلیمانی:

دولت در حوزه تجارت الکترونیک از مردم عقب تر است

سرویس اقتصادی
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس می گوید دولت در زمینه تجارت الکترونیک و خرید و فروش ارزهای دیجیتالی از مردم عقب مانده است.
چهارشنبه 27 تیر 1397 ساعت 18:24
دولت در حوزه تجارت الکترونیک از مردم عقب تر است عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس می گوید دولت در زمینه تجارت الکترونیک و خرید و فروش ارزهای دیجیتالی از مردم عقب مانده است. http://cdn.icana.ir/d/019/201701106948065230.jpg دولت,در,حوزه,تجارت,الکترونیک,از,مردم,عقب,تر,است Icana

حسن سلیمانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اینکه قرار است تا دو ماه آینده ضوابط ارز دیجیتال مشخص شود، بیان داشت: ارز دیجیتال در حوزه تجارت الکترونیک تعریف می شود و باید شرایط و ضوابط این تجارت مشخص شود تا افراد بتواند با تضمین های لازم و شناسایی مراجع ذی ربط دراین فضا خرید و فروش داشته باشند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، ادامه داد: تا زمانی که قانون تجارت الکترونیک به درستی پیاده نشود طریقه صیانت و حفاظت از منابع ارز دیجیتال قابلیت پیگیری ندارد و مردم باید با ریسک حضور در این تجارت را انتخاب کنند در صورتی که بانک مرکزی باید مطابق قانون تجارت الکترونیک ضوابط لازم ارز دیجیتال را اعلام کند.

نماینده مردم کنگاور، صحنه و هریسن در مجلس دهم شورای اسلامی با انتقاد از عملکرد دولت، اظهارداشت: همواره مردم از دولت جلو تر بودند، در حالی که همیشه فریاد ایجاد دولت الکترونیک و بانکداری الکترونیک را سرداده ایم؛ اما مسئولان همیشه از مردم عقب تر بودند و باید پاسخگوی عقب ماندگی شان باشند.

وی گفت: باید در ضوابط ارز دیجیتال طریقه حفاظت از منابع مردم و شفافیت در پیگیری ها مشخص شود دراین میان نیز باید سیستم های الکترونیکی و بانکداری الکترونیک پیشرفت چشمگیری پیدا کنند و حفظ حقوق مشتری نیز در نظر گرفته شود.

این نماینده مجلس در خصوص مسئولیت قوه مقننه برای تعیین ضوابط ارز دیجیتال عنوان کرد: مجلس مباشرتی در ایجاد ندارد و تنها می تواند از مجری در خصوص کم و کیف و علت تاخیر سوال کند و پیگیری اجرای هر چه زودتر تجارت الکترونیک شود./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000